Africký zápisník

Africký zápisník https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70238/africky-zapisnik-70238.jpg 4 17 3

Dobrodružné putovanie s odvážnym slovenským cestovateľom. Na začiatku autor opisuje svoju cestu z horného toku Hrona do Prahy, cez Lamanšský prieliv do Afriky k ústiu rieky Kongo, do mesta Léopoldville. Zoznámi sa tu s Tanganikom, ktorý ho sprevádza na ceste po Afrike, kde chce pozorovať život zveri a hľadať rodinu goríl. Prvé nepríjemné stretnutie zažili s nosorožcom. Potom ich napadli slony, boli svedkami zápasu nosorožca a leva. Zraneného leva sa pokúšali odohnať ohňom a spôsobili požiar. Ďalej videli ako leopard napadol stádo antilop. Pomocou malej pílky, sekerky a tesárskeho dláta si vyrobili čln. Na druhý deň naložili batožinu, natiahli plachtu na prúty a vydali sa na cestu.... celý text

incognit
13.03.2024 4 z 5

Jako devítiletý kluk jsem Africký zápisník a Horami Sumatry doslova zhltl. Krásně napsaná dobrodružně-naučná knížka, která kluky podobného věku musí nadchnout.

Lessana
03.11.2018 4 z 5

Na Africký zápisník Ľuda Ondrejova mám rýdzo nostalgické spomienky. Bola to totiž jedna z prvých kníh, ktoré som si ako dieťa vypožičala z knižnice. V čase, keď začala v mojom živote éra nadchnutia sa pre knihy, ako aj pre ten príjemne šteklivý pocit, keď je človek v obklopení nespočetného množstva kníh v tichu spomínanej inštitúcie - knižnice :).

1972Sixo
14.02.2014 5 z 5

Slovenské, dobrodružné čítanie z ďalekých krajov rovníkovej Afriky a Malajzie. Milé, náučné, pre chlapcov od 10 rokov ideálne.

Ľudo Ondrejov
slovenská, 1901 - 1962