123.Iveetka 123.Iveetka komentáře u knih

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

A mně se to líbilo. Pěkná romantika na historickém pozadí, ideální nenáročné čtení do těchto upršených dní. Stoupající napětí mezi dvěma hlavními hrdiny mě nutilo číst dál a dál, konec samozřejmě pohádkový. Zpočátku jsem si musela zvyknout na tu er-formu, ale jinak hodnotím velmi kladně.

27.10.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem se dostala až po zhlédnutí seriálu, ráda totiž porovnávám knižní a televizní tvorbu. Kniha se mi moc líbila, protože jsem se dozvěděla trochu víc informací než v seriálu a pochopila některé situace lépe. Nicméně seriál se mi líbil trochu víc, určitě si ale přečtu i další díl.

23.10.2023 4 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Nejspíše jsem čekala od knihy trochu víc. Je pravda, že místy mě mrazilo, některé situace byly velmi zajímavé, ale úplně mě to nedostalo. Konec byl uspěchaný.

11.11.2019 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha mě ze začátku opravdu dost bavila, ten svět fantasy byl zajímavý, člověk si toho musel v hlavě hodně srovnat, jak to všechno teda je. Ale když jsem knihu dočetla, tak mi tam prostě něco chybělo. Jo, byla tam akce, romantika, i vtip. Ale ke konci jsem čekala něco většího. Asi si budu muset přečíst další díl. Ale jinak dávám palec nahoru :)

03.08.2015 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Taková normální oddychovka, u které se nemusí přemýšlet. Četlo se to dobře, jen slovní zásoba paní překladatelky asi nebyla nijak rozsáhlá - zvláště v těch sprostých výrazech. Jinak mě to bavilo. :) Ale druhý díl se mi asi líbil víc. :)

22.12.2014

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Super knížka, kterou by si měl přečíst každý! Dostala mě, opravdu. Příběhy lidí v pracovním táboře na Sibiři, kteří byli stále plní naděje a hlavně lásky, vás opravdu vezmou za srdce a uvědomíte si, jak se před pár lety dokázali lidé k sobě chovat.

10.12.2014 5 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Dvojka určitě lepší než jednička, jsem ráda, že to tentokrát bylo víceméně jen o příbězích a rozhovor Lucky s panem Štočkem byl až úplně na konci. Dávám čtyři hvězdy, protože jsem vesměs ty příběhy znala již z podcastů, těšila jsem se, jestli tam nebude něco nového.

08.02.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Nejdřív se to děsně táhlo a konec byl zase bleskově rychlý. Škoda, námět a zápletka byly fajn a postavy zajímavé, těm život celkem nandal. Kdyby mi bylo dvacet, tak by se mi to asi líbilo víc.

10.01.2024 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tato kniha se mi docela líbila, ačkoli nějaké drobné výhrady bych měla. Proč proboha Feyre nikdy nikoho neposlechla? Ušetřila by si takových problémů. :D Druhá polovina knihy byla krapet lepší, víc to utíkalo, mělo to spád a objevovalo se víc šokujících momentů. Pravděpodobně zkusím i další díl z tohoto fantasy světa.

30.12.2023 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhý díl série se mi líbil malinko víc než ten první, vůbec mi nevadila délka celé knihy, ani pasáže o ženských právech. Líbí se mi charakter hlavní postavy, Lucie je přímá, férová, urputná a i přesto že se zamiluje, si stále stojí za tím, co je jejím cílem a konec knihy tomu také odpovídá. Oceňuji, že se to nezměnilo v nějakou pohádku. Těším se na další díl.

07.11.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Uf, tak tohle rozhodně nebylo oddechové čtení. Musím přiznat, že mě to moc neoslovilo, asi se nedokážu vžít do role oběti domácího násilí. Některé situace s Rylem by pro mě byly red flag už na začátku vztahu. Linka s Atlasem pro mě zas byla trochu fantasy, hlavně ten uspěchaný pohádkový konec. Budu si muset dát pauzu, než se vrhnu na další díl.

01.11.2023 3 z 5

Jako čerstvé matce, která má často náladu pod psa, mi tato kniha bodla. Všechny ty situace, které dokážou potrápit matčinu psychiku, jsou podány tak s nadhledem a vtipem, že je po přečtení nelze ani jinak brát. Byla jsem ráda, že jsem se mohla ujistit, že v tom nejsme sami. :-) Některé pasáže se mi už ale zdály na sílu, proto mínus jedna hvězdička.

11.11.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tato kniha se velmi hezky četla, ale musela jsem se prokousat začátkem a zorientovat se v postavách. Příběh zajímavý, ze života. Člověk se při čtení zamýšlí nad svým životem, alespoň já to tak měla. Epilog pecka.

20.07.2017 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

No tak z téhle knihy jsem zklamaná. Kde je nějaká pořádná zápletka? Kde jsou nějaké vtipné scény? Sexuálních tam bylo až až, ale pořád se opakovaly, už jsem je pak i přeskakovala. Na Graceiny "kozičky" už jsem byla ke konci alergická. Dvě hvězdičky za Holly, Lanea a Rebeccu.

31.03.2015

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ze začátku mi přišla kniha velice zábavná, ale když jsem četla dál, bylo to v jednom a tom samém humiristickém duchu a čekala jsem na nějakou zápletku, ale zbytečně. Dávám malé plus za postavy, které byly velmi rozmanité, ale stejně mi ke konci knížky už spíš lezly na nervy.

18.03.2015 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Zase jednou kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přestože se objevovaly pro mě někdy velice šokující zápletky, děj se vyvíjel postupně a přiměřeně, žádnou pasáž jsem neshledala nudnou. Tu smutnou část knihy vyrovnávaly vtipné situace, u kterých jsem se někdy musela smát i nahlas. Na tuto knihu bych potřebovala více hvězdiček! :)

17.02.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

No to bylo tak sladký! Zase jsem zatoužila stát se princeznou :D Ne fakt, knížka se četla pěkně, děj byl zajímavý a líbilo se mi propojení doby po 4. světové, kdy má každej telku, s dobou království a chudých poddaných. Už se těším na další díl. :)

05.01.2015 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Slabší díl, ktery byl podle mě napsán jen proto, aby autorka uspokojila čtenáře a příběh Simona a Caroline uzavřela. Rychlé cteni, téměř bez zápletky a samozřejmě předvídatelné.

16.07.2017 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Podle mě nejslabší kniha z celé série. Překlad horší (To mě potentuj), konec od začátku předvídatelný a zápletka teda skoro nijaká a moc jednoduše vyřešená. Jako oddechové čtení dobré.

22.07.2016 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Zatím nejlepší z těch tří dílů! A kapitán Thorne, to je prostě moje alfa :))

21.09.2015 5 z 5