0197 0197 komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak tento příběh se povedl. Vlastně se povedl úplně nejvíc jak mohl. První díl ze série mě bavil, ovšem tento? Dokonalost a naprosto perfektní čtenářský zážitek od začátku až do konce.

Hned z kraje vypíchnu, že tu máme ovdovělou ženu se třemi dětmi, která je o pár let starší než její protějšek. To se málokdy vidí. Dále zmíním humor, protože jsem se tolikrát tak nahlas smála a dvakrát mi tekly slzy :-).

Tristan byl dokonalý. Bez debat. Nádherná tvářička, vypracované tělo a šmrncovní účes. Ovšem to, co skrýval za atraktivním zevnějškem bylo několikanásobně krásnější. Laskavý a milující. Vtipná, hravá a něžná povaha. Bože.

Claire to neměla doma ani v práci jednoduché. Cítíte její smutek, to jak váhá, protože se domnívá, že zrazuje manžela. Myslela, si že se k sobě nehodí, ale oni se hodili. Tristan ji dával najevo, jak je krásná, protože po dětech na sobě viděla nějaké ty nedokonalosti. No, kdo by si ho nezamiloval?

Už od začátku přeskočila jiskra. Ve Francii se hlavně Claire pořádně odvázala a vidno, že ji to prospělo. Možná se to seběhlo rychleji, ale chemie tam byla, tak že v pohodě. Ovšem to, co přišlo na řadu později. To byla jízda. Tristan vs. děti. Číst ty kapitoly z jeho pohledu, to byl koncert. Opravdu. To nemělo chybu. Každé dítě Claire mělo jinou povahu a Tris na každého musel jinak. Když jsem v závěru četla, jak ho vnímali a jak jim přirostl k srdci, nešlo neuronit slzu.

V knize byly vybalancované vtipné a smutnější chvíle. Hlavně na konci to byl doják. Naštěstí se to rychle vyřešilo, tak mi to vyhovuje. Převažoval ale vtip. Úplně poslední stránky byly balzám na duši. Sice trochu zrychlené, ale co. Pátý díl v této sérii obsahuje epilogy pro všechny páry a já neodolala a pročítala jsem si komentáře na goodreads, abych věděla, co ty dva bude čekat, i když je jasný, co se tam bude řešit. Erotika se také vydařila a byla snad ještě žhavější než v předchozím dílu. Jedna z nejlepších knih letošního roku.

09.08.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

K hodnocení se dostávám až teď, v době, kdy jsem knihu s dvou ročním odstupem přečetla podruhé. A nic se nezměnilo. Jedna z nejlepších knih vůbec. Kdyby se mě někdo zeptal, co bych mu doporučila k přečtení (jako, že se mě nikdo nezeptá, protože v mém okolí lidi z nějakého důvodu nečtou), rozhodně bych zmínila tuto knihu :-).

Poprvé jsem měla doslova husí kůži, skoro po celý příběh. Teď jsem ji zase tolik neměla, vzhledem k tomu, že už jsem věděla, co mě bude čekat, ale to nevadí. Začátek je hodně drsnej a vostrej. A v momentě, kdy se dostaneme do toho sídla, to začíná mít ještě víc ponurejší atmosféru.

Lowen byla dost zajímavá osůbka. Nemůžu říct, že jsem si ji strašně moc oblíbila. To zase ne. Byla trochu zvláštní, ale v podstatě jsem na ni nenašla nic, co by mě vyloženě vadilo. Navíc postupně začala představovat světlo v Jeremyho temnotě.

Jeremy byl milující otec, který měl tu smůlu, že ho postihla jedna tragédie za druhou. Staral se o svoji nemohoucí manželku a do toho se tu snažil být pro svého syna. Mezi nim a Lowen byla cítit přitažlivost, která se stále stupňovala. Ve výsledku jsem mu přála štěstí, ale nemohu se ubránit jistému podezření. Uvidíte sami.

Kombinace erotiky a thrilleru je skvostná. Ten dům měl úplně hororovou atmosféru a já osobně bych tam vydržela maximálně jednu noc. A po nalezení autobiografie od Verity, bych spala v hotelu. Jo jsem strašpitel. Je to ten typ příběhu, který vás tak vtáhne, že nebudete mít pokoj, dokud ho nedočtete. Konec má slušný grády a zamotá vám hlavu.

Co mě trochu dost zaráží je ten český překlad názvu, který je spoilerem. Jo Verity nezní asi nejlíp, ale je to populární Colleen, její knihy se budou prodávat bez ohledu na název. Aspoň myslím, no. Když jsem četla knihu prvně říkala jsem si, že to bylo určitě takhle. Teď po druhém přečtení si myslím opak. Zajímavé :-). Řeknu jedno. Geniální zakončení, které vás donutí na příběh ještě nějakou tu dobu po přečtení myslet. Těším se, až si to za pár měsíců přečtu znovu.

23.08.2022 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Elle Kennedy je sázka na jistotu. I když jsem se ze začátku nemohla začíst, tak potom už se od knihy nedalo odtrhnout, celý příběh vás vtáhne a nepustí. Romantika, vtip, parádní zápletka, vkusně napsané erotické scény, dvě držkaté hlavní postavy a skvělé prostředí (a to hokej nemusím).
Třešničkou celé knihy je Holis, to jsem se opravdu dost nasmála.
Od Elle Kennedy jsem ještě nečetla špatnou knihu a nevěřím, že se to nikdy stane. A tahle se jí rozhodně povedla (stejně jako ostatní). Myslím, že každému kdo jí bude číst vykouzlí úsměv na rtech. Za mě mohu říci, že jsem si ji maximálně užila.
Vytkla bych snad jen obálku, která se mi moc nelíbí a trochu rychlí konec, ale i tak rozhodně 5*, které si kniha zaslouží.

08.12.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy je sázkou na jistotu. Nevěřím, že bych od ní mohla číst špatnou knihu. Skvělý začátek nové série. Summer a Fitze si nejde nezamilovat. Děj mě bavil, sympatické postavy, než se člověk naděje má knihu přečtenou a na rtech mu zbyde úsměv. Mít za spolubydlící 3 sexy hokejisty kdo by to sakra nebral? :D
Kniha se rychle a příjemně čte, hluchá místa tam nejsou, o vtipné scény také není nouze a jsou tam i postavy z předešlé série Off Campus (paráda). Nic co bych vytkla (kromě obálky, ta se mě opravdu nelíbí), Elle Kennedy to prostě umí.

09.12.2019 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Tak tohle se sakra povedlo. Z první knihy z této série jsem byla hodně nadšená a druhý díl jsem si proto rozhodně nemohla nechat ujít. A pane jo. Chci víc knih od této autorky. Ten její humor nemá absolutně chybu. Kam na ty hlášky chodí?

Joellen není typická sebevědomá kráska. Její sebevědomí je na nule. Má potřebu se neustále shazovat, vidí na sobě jen to špatné, necítí se krásná a už vůbec se necítí dobře ve svém těle. Štvala mě její rodina. Není divu, že si nevěřila. Přijde někomu normální se takhle ke svému dítěti chovat? Mně ne. Každopádně i přesto byla vtipná, správně drzá a roztomile nešikovná. Zábava začíná když se naproti přistěhuje nový soused Cameron.

Druhý hlavní hrdina Skot a ragbista Cameron byl dokonalý. Jako opravdu.
Už jak otevřel dveře polonahý jen v kiltu, věděla jsem, že je na co se těšit. Byl to samozřejmě kus chlapa, sexy, potetované a vyrýsované tělo, krásná tvářička, sebevědomí až na měsíc a zpátky. Ovšem to, co se skrývalo za tím krásným zevnějškem bylo snad ještě krásnější. To jak se vždycky naštval, když se před ním Jo shodila, bylo tak rozkošné. Měl to v hlavě srovnané, ty myšlenky, hlášky, které pronášel, a které Jo zvyšovaly sebevědomí byly bezkonkurenční. Co si budem, každá by občas potřebovala takového Camerona. Trochu mě překvapilo, kolik mu bylo let, ale nechci spoilerovat, tak už mlčím, nechte se překvapit :-). Líbily se mi přezdívky, které pro sebe vymysleli slečna Smrkáčková a Hopsal :-).

Jejich postupně vznikající kamarádství bylo krásný. To jak mu Jo vařila a jak Camovi chutnalo a dožadoval se dalších večeří. Jejich sportování, nakupování, trénink líbání, společné večeře, dlouho jsem se u knihy takhle nebavila. Jak si Jo nemohla všimnou, že se do ní zamiloval? Vždyť to bylo tak jasné :-D.

Chvíli trvalo než se kniha rozjela, řekla bych tak 40-50 stránek, ale potom už se nešlo odtrhnout. Byla jsem malinko překvapená, že tu byl pohled jenom Jo. Přeci jenom první díl obsahoval pohledy obou hrdinů a tak člověk nějak automaticky očekává to samé. Ale jen mě to zaskočilo a vysloveně nevadilo. Sečteno podtrženo, tato kniha bude patřit rozhodně k top knihám roku a Cameron se dostává do úzkého výběru mých top knižních hrdinů.

13.02.2022 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších romantických knih, co jsem měla zatím možnost přečíst. Vůbec nechci slyšet něco v tom smyslu, že sice pěkný příběh, ale nereálný :-). Příběh mě totálně uchvátil. Autorčin styl psaní je dokonalý. Živě jsem si dokázala ta místa představit. Úplně jsem před očima viděla tu "chatičku", kterou si Bree pronajala, měla jsem obrázek Archerova domu, bistro, kde Bree pracovala.

Co se hlavních hrdinů týká, autorka teda obou dost naložila. To co prožil Archer, by nemělo prožít žádné dítě. Hnus. Bylo to smutné, srdcervoucí. Nejednou jsem si pobrečela. I přesto se ale snažil žít, jak nejlépe dovedl. Byl pracovitý, šikovný, upřímný, učenlivý a v některých oblastech dost nesmělý a nezkušený (co se týká žen). Roztomilé bylo, jak se přehnaně staral o zuby :-).
Pochopila jsem, proč pak udělal, to co udělal. Bylo vidno, jak mu to prospělo. Nechci spoilerovat, každopádně byl odvážný.

Bree postihla tragédie. Odjela do poklidného městečka, aby našla klid a vzpamatovala se. No našla tu lásku, místního němého samotáře. Byla dobrosrdečná, laskavá, hodná. To její postupné sbližování s Archerem, bylo tak krásné. Celá ta romantická linka je prostě bezkonkurenční. Těším se, až si to přečtu zas. Erotické chvilky mezi nimi autorka popsala skvěle, bylo to dost explicitní, ale vkusné.

Strašně mě štvali lidi z města, jak se k Archerovi chovali. Měli ho za blázna, mentálního zaostalce. Nikdo si ho nevšímal, nesnažil se sním sblížit. Žil v tom velkém domě, odkázaný jen sám na sebe.
Na konci jsem měla menší infarkt. Naštěstí pak dobrý. U epilogu jsem měla úsměv na tváři a pocit, že takto je svět v pořádku.

22.01.2022 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Mě kniha velmi bavila. Nemohu se rozhodnout zda byla lepší tato nebo druhý díl zůstaň. Kniha zůstaň mi přišla taková více dospělejší, ale Blake a Jess měli také své kouzlo. Tady jsem se fakt hodně nasmála, ano Blake byl takovej no Blake, ale i tak vám po přečtení zůstane úsměv na rtech. Není tam žádné velké drama, což se mi líbí. U knihy se hodně nasmějete a po přečtení máte hned lepší den, tak že jo rozhodně doporučuji. A Wes a Jamie a jejich svatba...paráda.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Naposledy jsem knihu četla na podzim roku 2019. Byla to jedna z prvních knih, která mé čtení odstartovala. Vždy se musím usmát nad tím, jak mi první tři díly ležely na stole a moc se mi do nich kvůli hokejovému prostředí nechtělo. Pche :-). Tenkrát jsem si to chtěla co nejdříve přečíst zase a je mi stydno, že to tak dlouho trvalo :-).

Parádní a osvědčený mix autorky. Sympatické hlavní i vedlejší postavy, které by byla radost mít za kamarády ve skutečnosti. Vtipné a boží dialogy. Vážnější témata, u kterých si nevyřvete oči, ale rozhodně se nad nimi pozastavíte a zamyslíte. Nejsou tu jen tak okrajově zmíněny. Prostě tak akorát a většinu knihy se stejně usmíváte. Odsýpá to a má to grády. Nějaké ty intimnosti taky nechybí. A upřímně - už mám něco načteno a nikdo je nezvládne tak sexy a žhavě popsat jako Elle. V tomhle se ji nikdo nevyrovná. Není to vulgární jen pořádně vzrušující. Zkrátka vše tu klape jak má.

Hanna byla sakra skvělá holka. Měla prořízlou pusu a Garrettovi nic nedarovala. Nebyla naštvaná na celý svět, zpracovala to a šla dál. Ke všemu hudebně talentovaná. Působivé, jak se nenechala hned uhučet na doučování a jak odolávala. Garrett byl hodně vytrvalý a tvrdohlavý a bylo jasný, že to nevzdá. Stačilo přijít na to, co bude chtít druhá strana na oplátku. Dával na ni pozor a snažil se ji pomoc. Byl to správnej chlap, což taky několikrát dokázal. Určitou věc pak Hanně nezbaštil a jel si to svoje a podnikl patřičné kroky. Jedině dobře :-). A ty jeho hlášky a prupovídky. Bezkonkurenční. Asi nemá cenu ho tu více vychvalovat, už tak měl ego velký dost :-).

Nakonec musím vypíchnout překlad, už jsem několikrát na tuto paní překladatelku narazila a vždy parádní a luxusní práce. A na tom záleží.

12.12.2022

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Anotace zněla famózně a já se na příběh opravdu těšila a autorka opět nezklamala. Jsem ráda, že se u nás její knihy překládají a jsem zvědavá na další. Na úvod zkritizuju původní obálku. Proč mají tak skvělé příběhy, tak otřesný obálky? Proč sakra? Díky bohu za tu celkem hezkou českou (oproti původní stokrát lepší).

Moc mě bavila hlavní hrdinka Charlyn. Byla temperamentní, pracovitá, správně přidrzlá. Práce ani Maxxe se nebála. V servisu i v domě si uměla poradit. Nečekala jsem, že se seznámí takto, ale super. I když ji Maxx několikrát dal najevo, že mezi nimi nic trvalého nebude i tak se nevzdala. Líbilo se mi, jak ho provokovala tím, co si vzala na sebe i tím co pronášela. Jejich slovní výměny nemají chybu. Větší věkový rozdíl je za mě velké plus. Zbožňuji ho v knihách.

Maxx. Náš starý bručoun a mrzutý mládenec. Věčně nevrlý a podrážděný. Bavil mě od samého začátku. Zrzka mu dávala co proto. Zároveň mu však pomohla jeho život zorganizovat. Přesně takovou ženskou potřeboval. Vtipný bylo, jak mu ve všem připadala strašně sexy a jak ho to vytáčelo. Bylo skvělé sledovat, jak se mu Zrzka dostává pod kůži. Snažil se držet dál kvůli něčemu, co celkem nedávno prožil. Úplně pochopitelné. To, že to ke konci nechal prostě plynout a už s tou přitažlivostí nebojoval se mi líbilo. Byl to správnej chlap, za kterého hovořily jeho činy.

Oblíbila jsem si celé to prostředí. Vesnice a autoservis. Tohle se nevidí v každé druhé knize a bylo to sakra osvěžující. Příběh měl jiskru, vtip a úžasnou chemii mezi hlavními postavami. Musím zmínit sexuální scény. Ty se opravdu povedly. Ze všech autorčin knih, co jsem četla, zatím tady byly nejlepší. Epilog vše nádherně završil a ani nebyl tak přeslazený, jak je obvykle u Melanie zvykem.

03.03.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Nechci se opakovat, ale nemůžu si pomoc, zbožňuju knihy od Elle Kennedy. Je to pro mě sázka na jistotu. Sázka, že dostanu čtivý příběh s jejím typickým humorem, sympatickými postavami, které vám přirostou k srdci a sakra chtěli by jste je za kamarády ve skutečném životě. Do toho nějaké menší drama a vážnější téma, každopádně stále v odlehčeném duchu nebo lépe řečeno nevyřvete si oči. Sexy hokejisti, kteří nejsou jen hromada svalů, ale jsou i chytří, starostliví, milé hlavní hrdinky, boží vedlejší postavy (jo narážím na Holise).

Jasně, vím, v každém díle jde o to, že kluk který si rád užívá vysokoškolského života se vším všudy, nakonec potká tu pravou. Ale sakra pořád to funguje. I kdyby byla další série o čtyřech dílech a pak další a další, pokaždé bych s úsměvem na tváři po knize sáhla a těšila se s čím autorka přijde tentokrát :-).
Tady máme předstíraný vztah, to žeru. Hlavní hrdina Connor byl zlatíčko. Jako vážně. Sice vzhledově není můj typ, ovšem ta jeho pohodářská povaha, hmm, asi bych i ty blond delší vlasy překousla :-). Mrzela mě jeho minulost, a to že Tay od sebe odehnal, každopádně pak se k tomu postavil čelem a vše napravil.

Co se týká Taylor já s ní problém neměla. Asi bych byla taky podezřívavá, že se tomu sexy, pohodářskému klukovi líbím zrovna já, ta holka, o které každý mluví jako o ošklivém káčátku. Líbilo se mi, jak se k ní Connor choval, věděl, že je před ním nejistá a dělal všechno proto, aby se sním cítila příjemně. Dával ji najevo, jak je krásná, dodával ji sebevědomí. Celé to postupné sbližování nemělo chybu. To drama na konci si mohla autorka už jako odpustit, ale budiž, aspoň jsem se pobavila u toho jak Connor zastavil dopravu :-).
Mimochodem rozhodně musím zmínit překlad, protože na tom sakra záleží a tato paní překladatelka je poklad, pokaždé když vidím u knihy její jméno, vím, že s překladem rozhodně bude vše v pořádku.

22.01.2022 5 z 5

On On Elle Kennedy

Tak tohle bylo boží. Asi jako většina tady, i já jsem nečekala, že by mě příběh dvou kluků takhle nadchl, ale stalo se. Parádní knížka, na hlavní hrdiny si člověk vzpomene ještě dlouho po té co knihu dočte. Já osobně si knihu ještě několikrát přečtu. Není nic co bych knize vytkla a jedině doporučuji.

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Byla jsem na autorku zvědavá, protože v zahraničí je oblíbená. Jen škoda, že nemáme původní decentnější obálky. Ale drobnost.

V první polovině si sakra pili krev :-). Emily jeho bohatství nezajímalo. Byla tvrdohlavá stejně jako on. Nedivila jsem se, že se v jeho bytě necítila dobře. Krásně se o něj pak starala. Není na domácí jídlo :-).

Jameson byl, vzhledem k zodpovědnosti jakou měl v pozici ředitele, ostrý. Málokdy ukazoval svou hravou stránku, která se Emily v letadle zalíbila. Šel si tvrdě za svým a rád rozkazoval. Potřeboval vypnout a nemyslet na práci.

Mezi hrdiny to parádně jiskřilo. Po znovu setkání se dali do kupy za krátkou dobu a možná i proto nechyběly menší i větší dramata. Začátek byl nesmírně vtipný a i později nebyla nouze o srandovní chvíle o které se postarali převážně kolegové Emily.

Překvapilo mě s jakou lehkostí se to četlo. Sem tam se nám naskytl i pohled Jamesona, což se hlavně na konci hodilo. Prostředí mediální firmy to okořenilo a i pátrání po nepříteli nebylo na škodu.

Druhý díl o Tristanovi jsem si musela hned objednat. Jsem na něj zvědavá. Tento díl vidím na 4,5*. Mohla mu Emily déle odolávat :-).

27.06.2023 5 z 5

On On Elle Kennedy

Ježiši, už je to přes tři roky, kdy jsem knihu četla naposledy. Nemůžu uvěřit, že mi to tak dlouho trvalo si jí znovu přečíst. Spojení těchto dvou autorek je epické, kéž by každý půl rok od nich vycházela aspoň jedna kniha :-).

Bylo to vtipné, hravé, rozkošné, plné hokeje, kamarádství, lásky a citu. A taky sexu :-). Začátek je trošku pomalejší, ovšem v momentě, kdy se ocitnou na táboře to je už jízda a těžko se od toho člověk odtrhne. Kdysi jsem si říkala, že si nejsem jistá, jestli se mi bude příběh dvou kluků líbit. Pche, jasně že líbil a stále se mi líbí.

Jamie byl pohodář, který pro úsměv nešel daleko. Líbilo se mi, jak se postavil k tomu, kvůli čemu s ním Ryan přestal mluvit. Netrávil hodiny ve svojí hlavě přemýšlením nad tím jak to, že se mu líbí i chlapi. Šel do toho a chtěl to zjistit.

Ryan se snažil, aby se Jamie nedozvěděl o jeho pravých citech, které ani od posledního setkání nezeslábly. Byl to kluk pro každou špatnost s dost tvrdohlavou palicí, což dokázal hlavně na konci. Před ničím se nezastavil a chtěl si užít léto před nástupem k profesionálům. Nedovedu si představit, jak musel být šťastný, když s ním Jamie trávil rád čas.

Rodina Ryana stála za prd. Za to Jamiho klan, to bylo jiný kafe :-). Ráda jsem si jejich příběh připomněla a zase se k němu vrátím.

05.06.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

To osmi měsíční čekání na druhý díl bylo teda zatraceně dlouhý. Ale tak hlavně, že jsem se dočkala. Příběh se čte úplně sám. Odehrává se na místě, kam bych se hned přestěhovala. Jen to sakra mohlo být delší :-).

Izzy je úžasná holka. Bavila mě už v Nových začátcích. Taková ta holka, kterou by každý chtěl za kamarádku. Hezké, jak si s Lenou sedly. Nedovedu si představit, jaké to je, být tolik let zamilovaná do někoho, kdo city neopětuje. Evidentně dost na prd. Mrzelo mě to za ni. Celé ty roky musela přihlížet, jak se na chlapa, kterého z celého srdce miluje, na každém kroku lepí ženské, se kterými si rád zadovádí. No štěstí, že nám do městečka dorazil Cole a trochu to rozvířil :-). Ten mě hodně bavil a těším se v pořadí na čtvrtý příběh, kde nám chlapec bude mít hlavní roli :-).

Will byl dobrý kamarád. Navíc šerif v malinkém městečku. Ke všemu mladý a sexy. Jediná vada na kráse je, že mu už několik let nějako uniká to, že je jeho nejlepší kamarádka do něho zamilovaná a trpí pokaždé, když ho vidí s jinou. Bylo vtipné, jak žárlil a patřilo mu to. Oběma chybí zkušenosti se vztahy, tak že si občas budete rvát vlasy a bude si říkat: no tak, už se dejte dohromady. Za mě klidně mohl dostat Will více prostoru (kapitoly z jeho pohledu by tomu bodly). Musím říci, že mě občas dost štval, ale samozřejmě na konci jsem ho milovala.

Drobnou výtku mám k tomu hodně rychlému konci. Pár kapitol navíc by neuškodilo. I tak jsem si příběh moc užila. Začala jsem číst a pomalu byla na konci. A mě se nechtělo s Green Valley a s těmi fajn lidmi loučit jako :-).

Trochu mě překvapilo, že ve třetím díle budou hlavní hrdinové Elara a Noah, o kterých zatím nic nevíme a vůbec se v tomto dílu neobjevili. Tak uvidíme. Rozhodně se ale těším a snad se dalšího dílu dočkám brzy.

03.05.2022 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Tak jo, přiznám se, že tady mě hned zaujala anotace, název a překvapivě i obálka. Co jsem tak četla, většinu ta obálka spíše odradí, mě ale ne :-).

Příběh odstartoval jejich vtipnou valentýnskou večeří. Už tady jsem se dobře bavila a ten humor vydržel celou knihu. Chválím, že je tu převážně prostředí maloměsta. Takové ty místní drby, nikomu nic neujde, v kadeřnictví se dozvíte vše podstatné, no pokud žijete na vesnici, tak to znáte :-).

Elena byla hodná, milá, sexy knihovnice. Její koníček byl hodně neotřelý a moc se mi líbil. Navenek působila celkem nenápadně, nevinně, ovšem s Jackem to byla pořádná dračice :-). Byla taky vtipná a měla netradičního domácího mazlíčka a skvělého spolubydlícího. Její matka a teta se do příběhu parádně hodily a byla s nimi sranda.

Jack - sexy, mladý, úspěšný a talentovaný sportovec. Působí sebevědomě, ovšem v nitru je to docela stydlivý kluk, který má problém s důvěrou. Chápala jsem vzhledem k tomu, co se mu nedávno stalo, jeho nedůvěru. Není lehké někomu důvěřovat, po tom, co vás někdo zradí. Přidejte k tomu, že jste slavný sportovec a každého zajímá nějaká ta šťavnatá informace o vás, vašem životě, soukromí. Je jedno, jestli je to pravda, nebo přitažené za uši. Rozhodně mě potěšilo, že to nebyl žádný playboy, tak že příjemná změna. Jeho hraní Romea bylo skvělé. Vlastně celé to prostředí vesnického divadla.

Sečteno - příjemný, vtipný, čtivý příběh, kterému nechybí sympatické jak hlavní, tak vedlejší postavy. Erotiky tu bylo akorát a skvěle se do příběhu hodila.

16.04.2022 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Kniha se mi velice líbila. Hned mě příběh vtáhl do děje, neustále se něco dělo, nasmála jsem se a nudné pasáže tu také nebyly. Žádné velké drama tam nebylo, což mě osobně vyhovuje. Bavil mě i styl psaní. Za mě super a pustím se určitě do dalších autorčiných knih.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Naprostá pecka. Velmi zajímavá detektivka s parádní zápletkou. Ke konci už jsem ji nemohla odložit, jak mě příběh vtáhnul. Velmi sympatická nejen inspektorka Lottie, ale i další členové vyšetřovatelského týmu. Napínavý příběh, krátké kapitoly, mělo to spád a občas to bylo trochu brutální. Vytkla bych jen trochu větší množství postav (ke konci se mi to trochu pletlo), ale jinak nemá kniha chybu a rozhodně tuto autorku doporučuji.
Četla jsem už i pokračování (Ukradené životy) a za mě ještě lepší než tato kniha.

22.12.2019

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Elle Kennedy je prostě dokonalá a její knihy jsou parádní. A to i když jsou z hokejového prostředí a hokej jde úplně mimo mě :). V knize není nouze o vtipné scény, milý příběh, sympatické postavy (ty si nelze nezamilovat) a trochu té erotiky (která se tam parádně hodí).
Kniha se čte úplně sama. Líbilo se mi, že tam nebylo žádné velké drama. I když děj není nějaké velké terno, Elle to prostě umí napsat tak, že se člověk nedokáže odtrhnout. Určitě doporučuju. Její knihy jsou sázka na jistotu.

09.12.2019 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tuto knihu jsem si koupila těsně před tím, než vyšla navazující kniha od této autorky (Komisař). A obě rozhodně patří k těm nejlepším co jsem tento rok četla. Příběh je napínavý, neuvěřitelně čtivý a vtipný. Ten osobitý styl jakým autorka píše, střídání postav (pomocí značky paragrafu - originální), břitký jazyk a trochu té erotiky (která se tam hodí a rozhodně není na škodu). Příběh je dle mého 50 na 50 romantika (žádná přeslazená to opravdu ne) a detektivka. Detektivní zápletka zajímavá. Tím, že se to odehrává v Polsku, působí vše tak nějak skutečně více uvěřitelně. Jména nebyla počeštělá což se mi líbilo. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout.
U některých knih jsou občas hluchá místa, nebo se děj okecává a trochu táhne. Tady rozhodně ne. Jak se píše na obálce je to jízda a to od začátku až do konce. Jedním slovem dokonalost.

08.12.2019 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

No páni, jestli tohle byla autorčina prvotina, tak se těším, co nás čeká dále. Romantiky z kancelářského prostředí a téma šéfa a jeho podřízené zase tolik nečtu. A když už, tak si pečlivě vybírám a měla jsem opět šťastnou ruku :-).

Míše se nadalo divit, že nového šéfa nemusí. Tolik měsíců byl svatej klid a pak se najednou přiřítil. Nic se mu nelíbilo, nikdo nebyl pracovitý a jen řval :-). Jedině ona se mu dokázala postavit a nenechala na sebe bezdůvodně křičet. Z kraje byla drzejší, než by se asi hodilo, ale tak co, každý je nějaký :-).

Nevím, co Adama tak žralo, že byl protivný a nepříjemný. Nepochytila jsem, že by tu práci nechtěl po otci převzít, tak že co měl za problém :-)? Ale postupně se uklidňoval a každou kapitolou si mě více a více získával. Příjemně mě překvapil, tím jaký nakonec byl. Partie snů. Nesmím zapomenou na vyprávění z obou pohledů. Různě se to střídalo a díky bohu, protože vždy se hodí vědět, co si chlap myslí.

Spolu měli hodně vášnivý a vzrušující vztah a jejich intimní chvíle, kterých bylo dost, si užijete. Popsány byly bezvadně. Na nudné místo jsem nenarazila a dramatická zápletka se vyvinula zajímavě.

Vytknu hodně rychlý začátek. Respektive jejich první sex. V ten moment, kdy se to stalo, tak jsem koukala, protože jsem to nečekala. A upřímně, Míša mě tím zklamala. Neřekla bych, že se nechá hned takhle oš*kat. A i Adam si mě tím chováním úplně nezískal. V ten moment jsem žádnou chemii necítila, ani u dalšího dovádění, bohužel. To se ale změnilo. A pak už se to rozjelo, přeskočila jiskra a já to hltala. Vidím to na 4,5* hlavně kvůli úvodu.

Výrazné podobnosti s jinou sérií, kterou před pár lety všichni četli a ke které to nějaké komentáře přirovnávají, jsem teda rozhodně neobjevila. Ani trochu. To jen tak na okraj :-).

31.01.2023 5 z 5