veronika0269 veronika0269 komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Zápletka dobrá, konec výborný. Proč je to ale tak šíleně dlouhééé?! J.K. se spletla - dnes už se neplatí za počet slov!!!

29.03.2024 3 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Knihu jsem koupila kvůli zajímavé obálce a protože mě cestopisy naučil číst Zibura :)

Putování je napínavé, dobře se to čte. Za mě by tam mohlo být méně... polemizování nad smyslem bytí nebo jak to říct. Má to být cestopis ... Ale věřím, že najde své čtenáře. Snad Nicolette nebude mít ze svého putování žádné trvalé zdravotní následky. Těším se na vyprávění, až se vrátí z Ameriky:)

25.01.2024 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Moje druhá kniha od autora. Nebavilo me to, hodně jsem přeskakovala. Strašně zdlouhavé popisy honičky v autě, rozhovoru na mostě...

04.01.2023 2 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Knihu jsem otevřela bez jakýchkoli očekávání a během jednoho dne ji zhltla. Z mě výborně napsané. Konec mě trošku zklamal :-) Doufala jsem, že to nebude mít až tak racionální vysvětlení. Každopádně podařený thriler.

14.11.2022

Zvon Zvon Neal Shusterman

Teda mě se to líbilo moc. Nečekala jsem ten konec. Serie je nadprůměrná ve svém žánru. Doporučuji.

26.06.2022 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Napínavé, dobře napsané. Mne to bavilo víc než Blackout

19.02.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Pořád nechápu, že je něco takového v současné době možné. Přečteno jedním dechem. Dobře vedené a vybrané rozhovory. Je mi z toho smutno...

Myslím, že u nás si ani pamětníci nedokáží představit, co to byl tvrdý komunismus. Nikdo na ulicích neumíral hlady nebo v zimě neumrzl.

23.10.2021 5 z 5

"Věnováno všem, kdo na cestě být chtějí, ale nemohou."

Moje první kniha od Zibury, půjčená od kamarádky. Nemyslela jsem si, že budu kdy číst cestopisy. Bylo to vtipné, svěží, nejde úplně o návod jak cestovat, spíš si odnesete ten dojem. Čte se to moc dobře, bavilo mě to.

Co mi v knize chybělo jsou fotky míst a lidí, o kterých princ Ládík Mluví a nějaká mapa. Ráda bych sledovala, kde se zrovna nacházíme a nemusela u sebe mít telefon s mapou :-)

18.10.2021 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Audiobook - moc dobře načtená p. Medveckou a Lucií Pernetovou. Ale nehodnotím knihu jako takovou neb to není můj šálek kávy. Po jazykové stránce vynikající, prekladatel p. Christov odvedl výbornou práci, květnaté složité větné skladby podtrhující krásu našeho jazyka... Je to kniha pro náročné čtenáře. Navíc plná filozofie, vnitřních pochodů, cizích slov a vlastně mnoho dalšího. Ale musím říct, že papírovou verzi bych asi nedočetla. Vtrhne vás atmosféra, často pro mne velmi ponurá, neuchopitelná, hodně hluboká, ale děj nikoli...

15.10.2021

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Dočetla jsem to jen díky tomu, že jsem se dostala k audioverzi a mohla to poslouchat při práci. Příběh dobrý, promyšlený, ale půlka stran by stačila. To je Rowlingová placena od slova?! Čtení mě nebavilo, načtená kniha mě pak vtáhla zpět.

01.10.2021

(SPOILER) Bylo to jiné, než jsem čekala. Spíš než rady kudy kam, co s sebou, se jedná o autentické zážitky z cest. Líbilo se mi, že to Lucka otočila, když se ji trail nelíbil nebo když to bylo nebezpečné. Že jeden den stravili ve stanu a prostě to nehrotili, když se jim chtělo. Bylo to takové opravdové, včetně osobních trablů v životě i démonů cp máme každý v sobě. Moc dobře se mi to četlo!

20.09.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Možná jsem se těšila až moc. První dvě knihy jsem zhltla, tahle mi přišla jako velký propad dolů. Bavila jsem se, uteklo to, je to čtivé. Ale začíná to být těžko uvěřitelné. A to mě vždycky rozptyluje od příběhu. Líbí se mi, že autorka není příliš popisná co se týče násilí.

Spoiler: to, že nejsou všichni mrtví, tak jak se zdálo, mě napadlo už dávno. ALE hned je zas zabít....proč. Tyhle kličky mě vždycky přijdou hrozně umělé, jako kdyby jeho smrtí ukazovala, že ta knížka má úroveň, že je to thriller a ne červená knihovna. Za mě, když už Sayer trošku nesmyslně přežije všechno, by bylo fajn nezabíjet lidi kolem ní jen tak pro efekt.

Nesmysl, který mě rozčiloval - neříkejte mi, že se z odpojené telefonní linky někam dovoláte ... a jak si vrah mohl vytipovat zrovna tenhle autobus? Vypadalo to, že na ně narazil omylem... a rovnou počet holek, který potřeboval ...

31.08.2021 3 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

(SPOILER) Tenhle díl mne zatím bavil asi nejméně. Na mne to bylo moc rozvleklé. Líbí se mi, jak autor v každé knize zmíní problematiku nějaké cizí země (tady třeba Islamisté), ale v tomto díle mi to přišlo příliš našroubované na příběh. Dobrá kniha, ale prostě tentokrát tolik nebavila.

07.08.2021 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Oslovení "šéfko" mě rozčilovalo celou knihu. Zápletka byla dobrá, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Jedno klišé za druhým a scény jak z B filmu. Za každou cenu rádoby cool. Jak kdyby mi autorka lezla do zadku :)

09.03.2021 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

To se tak dobře čte! Neříkám, že nemám výhrady. Ale je to dobře napsané. Malinko mne mrzely některé podobnosti s prvním případem, ale těším se na další díl. Kniha není přehnaně násilná, není nemravná (konečně!), opravdu strhne.

19.02.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Toto není můj šálek čaje .... Jednotlivé příběhy byly příliš krátké na to, abych se začetla

09.02.2021 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Od první kapitoly poutavé, přečteno jedním dechem. Nic přelomového, ale dobře napsané.

26.01.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Dobře se to četlo, návrat k HG světu. Líbil se mi příběh o vzniku písně O oběšenci

11.12.2020 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Na mě to tentokrát bylo moc dlouhé a příliš brzy jasné, co vraha motivovalo. Zbytečně detailní popis vraždy.

08.11.2020 3 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Chtěla jsem si odpočinout - proto tahle knížka. A chvílema jsem hltala každou stránku, ale poslední pětinu jsem dočetla spíš z povinnosti. Myslím, že překlad je opravdu špatný - občas jsem některé pasáže nechápala. A asi už začínám být otrávená z YA scifi - ať už knižní nebo seriálový - na začátku má někdo dobrý nápad, který ale utopí v nelogických monolozích a citech a chování hlavních aktérů. Kde jsou uvěřitelné Hunger Games, kde celý svět i chování postav aspoň trochu dávalo smysl (typu: teď řeším to, jestli přežijem, ne s kterým chalanem budu chodit, to si necháme na pak)

17.09.2020 3 z 5