YenMaja YenMaja komentáře u knih

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Nápaditý příběh, jen mi tam pořád něco chybělo. Teď už vím, co - bylo to bez emocí, autorka mi nic nepředala. Škoda.

04.10.2020 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem knihu nedokázala odložit a přečetla ji na jeden zátah, tleskám autorce. Příběh měl hlavu a patu, byl bohatý na zábavu i romantiku. Annie Anne a Chris spolu byli dokonalí, takto by to mělo vypadat. Trevva a Tess mi bylo svým způsobem líto, nedokázali zaujmout svými osobnostmi, tak se museli pořád vytahovat a ztrapňovat se. Opravdu moc roztomilá kniha.

29.09.2020 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Věčně veselá a poněkud praštěná Poppy má za sebou smolný den, v chaosu při společenské události ztratí svůj zásnubní prsten a při pokusu jej najít přijde i o mobilní telefon. Krom těchto alarmujících náznaků, že její zasnoubení asi není to pravé ořechové, se na ni usměje štěstěna v podobě jiného mobilu zahozeného v odpadkovém koši. Shodou okolností se jedná o firemní telefon s důležitými e-maily, o které stojí jistý Sam. A tím začíná uhozený příběh o sdílení zpráv a životů, o přípravě svatby a řešení problémů ve firmě Sama. Skvělý nápad a jedním slovem ACH - nádherná kniha. Hodně se nasmějete, trochu i nazlobíte ale především roztajete. Ocenila bych sice ještě epilog, ale i bez něj je to v pořádku, člověk si může příběh uzavřít tak, jak se mu zlíbí.

28.09.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Na další knihu Darcy jsem se moc těšila, nicméně za mě zatím nejslabší díl celé série, chyběla tomu ta pravá duchařská atmosféra a napětí. Dílo bych hodnotila spíše jako oddechovku na jeden večer.

26.09.2020 3 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Do tohoto díla pro mě bylo obtížné pořádně se začíst, začátek byl příliš zdlouhavý a místy mi překážely časté zmínky o církvi, ale druhou polovinu knihy jsem doslova hltala a dočetla ji za jeden jediný večer. Nebyla nouze o dobrodružství a napětí, jak už to u B. Woodové bývá a mile mě překvapila i romantická linka. Jednu hvězdičku ubírám za konec, ale rozhodně nelituji času stráveného nad tímto příběhem.

28.08.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tuhle knihu jsem hodně dlouho sháněla a nyní vím jistě, že se na ni vyplatilo čekat. Líbí se mi nápad, líbí se mi dění mimo byt, líbí se mi hlavní postavy, líbí se mi styl psaní autorky, no prostě se mi líbí všechno! Leon a jeho nová spolubydlící/spoluspící Tiffy se nemají nikdy potkat, přesto sdílí postel a svým způsobem i životy a pomalu se o sobě dozvídají víc a víc skrze lístečky všude po bytě. Možná byste čekali přeslazený, romantický příběh plný klišé, autorka se, ale, zabývá vážnými tématy reálného světa (více již v knize, ať příliš neprozrazuji). Skvělá kniha!

20.08.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle byla tak nádherná kniha! Možná je cílená spíš pro young adult kategorii čtenářů, ale to mi vůbec nevadilo, naopak, perfektně jsem u příběhu vypla a nechala se unášet zábavou a romantikou. Doporučuji všemi deseti!

31.07.2020 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Moc hezký příběh, i když jsem podle anotace čekala něco jiného. Dlouho se mi nestalo, že by mě postava v knize tak vytáčela, jako to dokázala Molly. Blake je příkladem toho, že i ti nejtvrdší a nejnedostupnější chlapi mají dobré srdce. Hvězdičku ubírám za předvídatelnost a docela by mě zajímalo, jak dopadla operace té holčiny z onkologie..

29.07.2020 4 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Těch několik desítek stran by klidně mohlo být součástí Božského bastarda, nicméně i tak se jednalo o hezké doplnění příběhu s krásným zakončením.

15.07.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Jednoduše krásná kniha. Ano, ze začátku bylo třeba se začíst, ale pak už se příběh rozjel a od vtipně napsaných naschválů už to letělo jedna strana za druhou. Konec byl velice rychlý a dle mého odfláknutý, ale epilog to spravil. Doporučuji přečíst.

09.07.2020 4 z 5

Sladké vykúpenie Sladké vykúpenie Jamie McGuire

Příběh Thomase a Liis byl pro mě nejzajímavějši ze série bratrů Maddoxových. Tvoří jej dvě dějové linky, vztah hlavní dvojice a vyšetřování FBI, což jsem velmi ocenila, knihy z policejního prostředí mám ráda. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na příběh dvojčat, nyní už v angličtině.

07.07.2020 5 z 5

Sladké zabudnutie Sladké zabudnutie Jamie McGuire

Příběh Trenta a Cami se mi líbil ještě víc, než ten Travise a Abby a to jsem si myslela, že jej nic nepředčí. Trent se mi líbil už v Katastrofách a tady opět nezklamal. Jelikož jsem již věděla, kdo je TJ, přišla jsem o překvapení, ale ani to neubralo na krásném pocitu, který po dotčení knihy mám. Moc mě bavily scénky s Hazel a Calem v testovacím studiu. Určitě doporučuji přečíst. Jen možná škoda, že je kniha napsaná pouze z pohledu Cami.

04.07.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Po dlouhé době jsem narazila na knihu, kterou jsem přečetla bez mrknutí oka. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, která byla na svůj věk díky své rodině dospělá a vyzrálá - rovnou si řekla, co chce a co nechce, rozhodně to byla příjemná změna oproti vnitřním monologům "jak mu to mám říct?". Příběh byl promyšlený již od první stránky, krásná kniha.

02.07.2020 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Nebudu toto dílo hodnotit jako knihu, ale jako bonus k předchozím 2 dílům. Bylo milé dozvědět se, jak ta svatba vlastně probíhala a jaké důsledky měl požár. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby těch pár stránek autorka zakomponovala do prvního nebo druhého dílu, ale i tak jsem ráda, že byl prázdný skok v ději tímto doplněn a příběh uzavřen.

29.06.2020 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Stejný příběh, stejná forma, jiný pohled. Kniha má rychlejší spád a stránky letí jedna za druhou. Z pohledu Travise lze pochopit jeho chování. Epilog byl krásný.

28.06.2020 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Velice milý příběh dvou studentů, kteří si k sobě celou knihu hledají cestu. Travis se tvářil jako typický bad boy, ale spíš než "vzteklej pes" je to štěně, které neustále kňučelo a běhalo za Abby. Trochu se to bilo s tím, jak nedokázal udržet agresi na uzdě. Nicméně kniha se četla dobře a svižně.

22.06.2020 3 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

(SPOILER) Všechny knihy od Lutze jsou na stejné brdo. Pokaždé tady máme bestiálního vraha, který měl špatné dětství, prolínání jeho minulosti s přítomností, dále věčně vzteklou Pearl a sympaťáky detektivy s Quinnem v čele. Nevadí mi to, jeho knihy mám ráda a přesně takhle mi to vyhovuje, nicméně tohle byl slabší kousek, Lutz má lepší knihy. Plusová hvězdička za zvrat s bratrem a za nečekaný konec.

20.06.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Nejlepší díl z celé série, Isaaca si okamžitě zamilujete. Mona Kasten prostě umí psát tak, že jiskření mezi dvojicí cítíte i vy u čtení.

12.06.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha je skvěle napsaná, autorka se mi s příběhem snadno dostala pod kůži. Tragédie, která postihla Gertie a její rodiče, mě donutila i plakat. Není to taková ta rádoby duchařina, kdy vše končí happyendem, autorka zůstala nohama na zemi. Nicméně jsem se první polovinu knihy musela do čtení nutit, stránky vůbec neubývaly, prolínání minulosti a přítomnosti mě zprvu mátlo. Až jsem se zorientovala v příběhu a oblíbila si postavy, tak už to šlo na jeden zátah. Nedoporučuji číst večer nebo v noci, kdy se ještě chystáte do skříně. ;-)

09.06.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Já nevím, tato kniha ve mně nezanechala žádný pocit. U ostatních dvou knih autorky se mi líbilo, jak se přítomnost nadpřirozena postupně zvyšovala a napětí tak stoupalo, také jsem se u těchto knih bála a měla husí kůži. Craven Manor mě zklamal. Příběh byl dobře vymyšlený, líbil se mi, hlavní postavy byly sympatické, ale zasloužily víc. SPOILER. Hned na začátku jsme se seznámili s Analise a skočili do paranormálních aktivit rovnou po hlavě, pak už se to vezlo na stejné vlně celou knihu až téměř do konce. Jediné plus byl dějový zvrat, kdy vlastně nevíte, komu fandit a kdo je ten "bad guy". Finále jsem četla znuděná, jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne a jestli Analise najde klid. S domem Ashburnů a sídla Carrow a jejich hmatatelnou atmosférou se nedá srovnat.

06.06.2020 3 z 5