FlexiMZ - Přečtené 126


Spřízněné duše
březen - květen 2018
Spřízněné duše 2017, J. Marrs

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.


Hra o trůny
leden - únor 2018
Hra o trůny 2017, G. R. R. Martin

Paráda. Dokonalá promyšlenost. První jsem viděla seriál, ale ani tak jsem nepřišla o kouzlo tohoto světa, o krutost, drsnost a všechno to, co Hra o trůny nabízí. Paráda! Sice nevím, jaký byl ten původní první překlad, ale tenhle ten nový mi nepřišel nijak špatnej. Každopádně chápu, že zvyk je zvyk a pro ty, co četli první překlad je to změna.


Atmosféry
03. únor 2018
Atmosféry 2013, P. Zumthor

Naprosto úžasná a geniální kniha pro všechny, kteří studují architekturu nebo se jí věnují. Přepsaná přednáška Petera Zumthora je plná inspirace a myšlenek, nad kterými se pozastavíte a zamyslíte se nad nimi. Tady je počet hvězd zbytečný, protože ať už by jich tu byl jakýkoli počet, nebylo by to dostačující. Škoda jen, že kniha Promýšlet architekturu je k nesehnání.


Paříž - Katakomby
prosinec 2017 - leden 2018
Paříž - Katakomby 2017, J. Bates

Začátek byl dle mého hodně pomalý. Než se začalo něco opravdu dít, měla jsem polovinu knížky přečtenou a nebyla jsem zrovna dvakrát nadšená Spíš jsem byla zklamaná. U prvního dílu - Les sebevrahů: Aokigahatra - mě atmosféra místa chytla a zaujala hned od začátku. U toho dílu tomu tak nebylo. Katakomby byli sice dobře popsané, ale zprvu mě to moc nebavilo. Pak ale nastala zlom! Blížila se poloviny knihy a děj se začal stávat zajímavějším, akčnějším a napínavějším. Celá druhá polovina byla skvělá a moc se mi líbila. Konec byl dle mého lepší než u Lesu sebevrahů, ale začátek zase naopak horší. Dávám horší 4 hvězdy a jsem moc zvědavá na další díl.


Plamen v temnotě
listopad - prosinec 2017
Plamen v temnotě 2017, S. Tahir

Tohle bylo opět tak dokonalé, kouzelné, napínavé a já nevím co ještě... Přesně takový typ knih v současné době potřebuju. Aby mě příběh odnesl dál. Aby mě pohltil a abych se jím nechala unášet za hranice své fantazie a prožívala s hrdiny každou jejich překážku, každou malou naději v lepší zítřky... Abych poznávala svět, který ve skutečnosti neexistuje a je úžasně propracovaný, děsivý a dokonalý. Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu ale už teď se moc těším!


Krysí requiem
září - prosinec 2017
Krysí requiem 2017, T. Zářecký

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.


Temné znamení
prosinec 2016 - září 2017
Temné znamení 2015, F. Šmehlík

Musím říct, že tohle bylo něco! Nemůžu říct, že se mi líbily všechny povídky (Černý pasažér v tramvaji č.5 se mi moc nelíbil, bylo to na mě moc sci-fi), ale všechno bylo bravurně napsané a vymyšlené. Autorova fantazie je opravdu neskutečná.


Už mě vidíš?
září 2017 (11.-17.)
Už mě vidíš? 2013, S. J. Bolton

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nevím vlastně proč, protože když jsem si ji kupovala, velice mě zaujala svým námětem a zakomponování Jacka Rozparovače do příběhu. Když jsme začala knihu číst, nebyla jsem si tak úplně jistá, jestli mě to nakonec bude bavit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Po celou dobu byl příběh velmi zajímavý, ovšem ten konec předčil má očekávání! Opravdu, byla jsem příjemně překvapená jak si se mnou autorka celou dobu hrála a na posledních pár stránkách vše uvedla na pravou míru a já jsem jen s vytřeštěným očima zírala a říkala si: Tak tohle se povedlo!


Písečný muž
září 2017 (06.-09.)
Písečný muž 2013, L. Kepler

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.


Tracyho tygr
září 2017 (05.-06.)
Tracyho tygr 2005, W. Saroyan

Tahle kniha se skvost! Za mě je plná inspirace - jak v podobě ilustrací tak i v podobě textu. Kniha je to malinká a kraťoučká, ale to pravé kouzlo se na vás přenese, když budete číst pomalu, vychutnávat si každou větu a číst mezi řádky. Za mě obrovské doporučení a 5 hvězdiček je v tomhle málo. Tahle kniha se dokonce možná ani nedá tak úplně obodovat. Každý si v ní musí najít to své a podívat se pod povrch...


Láska psaná krví
září 2017 (03.-05.)
Láska psaná krví 2012, V. Burgerová


Hrobař
srpen - září 2017
Hrobař 2014, L. Jackson

Lisa prostě umí! Tentokrát jsem vraha uhádla dřív než detektivové, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Skvělá atmosféra - jako dělaná na sychravé podzimní dny a večery.


Duše existence
? - září 2017
Duše existence 2012, V. Burgerová

Falešný polibek
červenec - září 2017
Falešný polibek 2017, M. E. Pearson

Příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, což se většinou u hlavních hrdinek tohohle žánru říct nedá. Lia byla rázná, statečná a šla si tvrdě za tím, co chtěla. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a stránky ubíhaly opravdu rychle. Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdičky. Jsem zvědavá na pokračování.


Kouzelné přání
prosinec 2016 - srpen 2017
Kouzelné přání 2016, C. Colfer

Milé, vtipné, kouzelné čtení! :)


Jiskra v popelu
červenec 2017 (24.-28.)
Jiskra v popelu 2016, S. Tahir

Jsem naprosto nadšená! Nevím, jak přesně formulovat své pocity z téhle knihy ale jsem ráda, že jsem čtení téhle knihy tak odkládala a přečetla si jí až teď. Protože čekat celý rok na další díl, to bych asi nezvládla. Zatím co ten měsíc a půl to snad nějak vydržím :D


Aokigahara - Les sebevrahů
červen 2017 (09.-19.)
Aokigahara - Les sebevrahů 2017, J. Bates

Za mě hodně dobré a zajímavé čtení plné napětí.


Umři znovu
červen 2017 (01.-06.)
Umři znovu 2015, T. Gerritsen

Paráda. Nemám co vytknout. Napětí, akce, vraha jsem poznala jen částečně. Tess mě asi nikdy nezklame.


Prokletí
květen - červen 2017
Prokletí 2015, L. Jackson

ÚŽASNÝ!!! Věděla jsem, že mě Lisa nezklame, ale že mě tahle kniha od ní tak pohltí a překvapí... to jsem nečekala. Napětí od začátku až do konce! Jednou jsem jí dokonce musela večer odložit jak mě běhal mráz po zádech (a to se mi ještě snad nikdy nestalo). Pecka!


Společenstvo Prstenu
duben - květen 2017
Společenstvo Prstenu 2006, J. R. R. Tolkien


Šifra mistra Leonarda
září 2016 - květen 2017
Šifra mistra Leonarda 2008, D. Brown


Deník Anne Frankové
březen - duben 2017
Deník Anne Frankové 1964, A. Frank


Občanský průkaz
březen 2017 (10.-17.)
Občanský průkaz 2006, P. Šabach


Báječná léta pod psa
únor - březen 2017
Báječná léta pod psa 2002, M. Viewegh


Bylo nás pět
leden - únor 2017
Bylo nás pět 1963, K. Poláček


Současní architekti
listopad - prosinec 2016
Současní architekti 2003, P. Jodidio


Playground
říjen - listopad 2016
Playground 2016, L. Kepler

Bylo to super čtení, něco trochu jiného než ostatní knihy od téhle autorské dvojice. Moc se mi líbil popis Přístavu, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo to zajímavé čtení. Hodně se mi líbil námět, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Nevím přesně co, ale něco malilinkatého, nějaký střípek, ale to spíš můj problém, než problém knihy. :) Knihu vřele doporučuju, bylo tu zajímavé a skvělé čtení - a musím zmínit i úžasné zpracování to mě vážně dostalo!


Svědkyně ohně
srpen 2016 (14.-25.)
Svědkyně ohně 2012, L. Kepler

První kniha od této manželské dvojice a maximální spokojenost!


Noční pavouk
červenec - srpen 2016
Noční pavouk 2006, J. Lutz

Parádní čtení!


Nemilovaní
červenec 2016 (27.-30.)
Nemilovaní 2012, J. Saul

BOMBA! Tuhle knihu jsem dočetla něco po 4 hodině raní. Nemohla jsem jí odložit z ruky a i přesto, jak moc jsem se na ní těšila, vůbec mě nezklamala, spíš naopak mě příjemně překvapila a vyklubalo se z ní něco trochu jiného než jsem čekala - ale v tom dobrém slova smyslu samozřejmě! Moc doporučuju všem, kteří ještě pořád váhají. Jděte do toho, je to jízda!


Amazonie
červenec 2016 (12.-27.)
Amazonie 2008, J. Rollins (pseudonym)

Moje první kniha od tohoto autora. Měla jsem hodně velká očekávání od této knihy a rozhodně mě nezklamala. Byla to jízda. Hlavně ten konec... to se prostě nedá popsat... u jedné konkrétní scény na konci jsem po přečtení asi 5 minut hleděla do neznáma a vstřebávala to co jsem přečetla a nemohla jsem tomu uvěřit. Tohle mě opravdu hodně sebralo a překvapilo. Rollins je opravdu mistr překvapení. Bylo to napínavé, akční, dobrodružné, strhující, dokonalé! MOC DOPORUČUJU!


Easy
? - červenec 2016
Easy 2013, T. Webber


Eleanor a Park
červenec 2016 (08.-10.)
Eleanor a Park 2014, R. Rowell

To byl tak hezký, milý a trochu smutný příběh :) Takové lehké čtení přesně dělané na horké letní dny. Moc se mi to líbilo, dobře se to četlo a moc doporučuju. Není to samozřejmě nic nad čím by jste přemýšleli třeba týden v kuse a po dočtení vykulili oči a řekli ,wow', ale pokud si chcete po náročném dni odpočinout nebo si v létě u bazénu přečíst něco příjemného a jednoduchého, takhle kniha je pro to jako stvořená :)


Romeo, Julie a tma
červen 2016 (15.-18.)
Romeo, Julie a tma 1984, J. Otčenášek


Pamatuji si vás všechny
červen 2016 (11.-15.)
Pamatuji si vás všechny 2015, Y. Sigurðardóttir

Úžasné čtení plné napětí, tajemství a momentů, kdy zadržujete dech a obracíte strany tak rychle, že na konci nechápete jak je možné, že jste to tak rychle přečetli. Moc doporučuju!


Mrazivé ticho
červen 2016 (01.-11.)
Mrazivé ticho 2013, W. Dorn

Moje první setkání s tímto autorem a byla sem opravdu mile překvapena. Už po přečtení prvních pár řádků mě zaujal autorův styl a během dalších stránek a kapitol mě Wulf Dorn jen ujistil v tom, že jeto styl a vyprávění si mě naprosto získali. Svým vyprávěním vás naláká, vzápětí pevně chytne a uvězní mezi písmenka ve své knize a nepustí za nic na světě! Moc dobré čtení a ke konci to byla opravdu jízda a já byla moc zvědavá, jak to teda nakonec dopadne. Můj první typ mi nevyšel ale s druhým typem jsem se už trefila :D ...Bylo to opravdu parádní čtení a moc ráda si od autora přečtu ještě něco dalšího, protože W. Dorn si mě získal a už teď můžu říct, že stal jedním z mích oblíbených spisovatelů!


Petr a Lucie
květen - červen 2016
Petr a Lucie 1984, R. Rolland


Neznámá
květen - červen 2016
Neznámá 2007, T. Gerritsen

Druhá kniha od Tess pokořena! Bylo to moc dobré čtení. Tessin styl psaní se mi moc líbí a sedí mi. Její knihy se mi čtou moc dobře, ale musím říct, že tahle mi přišla oproti Poslední na řadě drobátko slabší ...a nebo je to tím, že tu hlavně prožíváme Janein porod a její zvykání si na to, že se z ní stala mamča... Ale i tak to bylo moc dobré čtení.


Bílá nemoc
květen 2016 (17.-21.)
Bílá nemoc 1948, K. Čapek


Kytice
17. květen 2016
Kytice 2014, K. J. Erben


1 2 3 4 >