Zuzvil Zuzvil komentáře u knih

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Jak kniha, tak i stejnojmenný seriál se mi velice líbily. Krásný a detailní popis uvězněných žen dodává příběhu na síle. Knížku pravděpodobně znovu číst nebudu, ale rozhodně jsem ráda, že jsem mohla seriál porovnat s knihou samotnou. Kniha má spád, je příjemně autentická a nejsou tam žádné popisy "navíc". Vylíčení příběhů (řekla bych až údělů) jednotlivých žen je velmi jasné a výstižné, postavy v seriálu byly vybrány velmi dobře.

12.02.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Moje první audiokniha v životě a myslím si, že bylo dobré po ní "šáhnout" právě u knihy Kafe a cigárko. Dobře se to poslouchalo už jen tím, že ji namluvila sama autorka, Marie Doležalová. Knížka je často vtipná, milá, neurazí, ale ani se k ní pravděpodobně nebudu znovu vracet. Je to příjemné, oddechové čtení, které doporučuji například na dovolenou nebo pro zvednutí nálady, protože to jde v knížce autorce velmi dobře :-)

06.02.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Název knížky mě vůbec neoslovil, autora jsem neznala, ale kamarádka mi knihu doslova "vnutila". Ještěže tak :-) Knížku jsem zhltla (i přes její tloušťku) a moc se mi líbila, závěr si myslím byl až zbytečný, ale ne nelogický. Je to taková pohodová knížka, která se dobře čte, ale člověk se může i zamyslet, jak to má právě ve svém životě on...Nebála bych se vůbec knihu doporučit i mužům, o kterých knížka převážně je.

18.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka se mi líbila, ale své výtky k ní mám. Možná až přespříliš tam byl řešený alkoholový rauš hlavní hrdinky, ale jinak čtivé, zajímavé a pohodové čtení. I přes toto mé kladné hodnocení musím konstatovat, že bych knížku neřadila do kategorie světový bestseller, ano, je zajímavá, ale v konečném důsledku ji řada lidí čte, stejně jako já, jen kvůli této nálepce a pak jsou překvapeni, že to až takový "trhák" není.

18.03.2016 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížka mě úúúúplně tak neoslovila, nápad a pointa dobrá, ale čtivost (alespoň pro mě) nebyla nikterak zajímavá. První problém nastal v množství postav, takže jsem se ze začátku vůbec neorientovala. Druhý problém nastal s výše zmiňovanou čtivostí, nápad a motiv knihy mě zaujal, ale doslova se mi nečetla dobře, takže jsem se musela přemlouvat, ať dám knížce šanci a dočtu ji. Nakonec se povedlo :-) Rozhodně ale více od této autorky doporučuji Sedmilhářky.

16.06.2015 3 z 5

Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let Anne Bacus

Mě osobně kniha příliš neoslovila, možná tím, že jsem byla "rozmlsaná" z jiných, více čtivých :-)

19.03.2015 2 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Výýýborná knížka pro všechny rodiče těch nejmenších dětí, kteří chtějí znám psychomotorický vývoj dítěte a kdy zhruba by jednotlivé dovednosti mělo jejich dítko zvládnout! Určitě v žádném případě nebrat knížku dogmaticky, řídil se svým rozumem a intuicí, ale jako jemný návod a metodiku rozhodně doporučuji. Za mě knížka lepší než předešlá od autorky - Něžná náruč rodičů, přijde mi taková konkrétnější a praktičtější.

24.03.2014 5 z 5

Masáže dětí a kojenců Masáže dětí a kojenců Jana Hašplová

Podle knížky jsem s naší dcerou prováděla masáže a moc ji to bavilo. Dodnes občas knížku vytáhneme a něco vyzkoušíme. Vše je v knížce velmi jednoduše popsáno a jsou přiložené také popisné fotografie, vše je dobře a názorně vysvětleno a popsáno. Za mě opravdu velmi povedená publikace. Samozřejmě masáže nemusí být určeny pouze dětem.

09.12.2013 4 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Knížka se velice dobře četla, byla jak plná emocí autorky, tak autentického popisu (až mrazí a máte pocit, že to zažíváte přímo vy) a srovnání vězení v Thajsku a Anglii. Ironií je, že ta anglická vězení byla mnohem horší, než thajská...

18.08.2013 3 z 5

Přes ledové království do zeleného pekla Přes ledové království do zeleného pekla Lucie Kovaříková

Tento díl byl z těch drsnějších, vlastně celkově si já neumím představit, že bych na kole zvládla to, co hlavní protagonisté. Knížka je velmi pěkně (stejně jako předešlé) graficky zpracována, jen text mě občas nebavil, informace o opravách kola, atp. Pro milovníky jízdy na kole a cestování je to ale velmi dobrá kombinace a věřím, že se knížka bude líbit, za mě je to průměr, ale hezký průměr :-)

04.05.2013 3 z 5

Proč je báječné být zvěrolékařem Proč je báječné být zvěrolékařem Alena Hrachovcová

Knížka je velice povedený soubor příběhů, příhod a zážitků jednoho výborného veterináře a milovníka zvířat. Krásné a vtipné, poučné a zábavné. Knížka se mi opravdu líbila, pan doktor ji napsat s lehkostí sobě vlastní, zároveň se selským rozumem a srdcem na pravém místě. Příjemná oddechovka, která potěší, doporučuji.

24.12.2012 4 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Tuto knížečku jsem objevila někde v recenzích jako výbornou a zábavnou, tak jsem si ji hned dala do „chystám se číst“, ale po přečtení, během 3 dnů, jsem teda nadšením neskákala. Experimentální próza (součást knížky) byla strašlivá, nejsem žádný puritán, ale čeho je moc, toho je příliš…ve zbytku knížečky jsem se občas i pousmála, ale nic závratného a přehnaně humorného jsem já osobně neobjevila.

23.11.2012 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knížka se dobře čte, stejně jako ostatní knihy od této autorky, jejich zajímavost nabývá sílou jejího skutečného životního příběhu. I tento příběh je samozřejmě zcela reálný, ale upřímně musím říct, že mě kniha až tak úplně neoslovila, ale vyplnila mi krásně tzv. "dovolenkové čtení"...

05.10.2012 3 z 5

Pod oblohou jižního kříže Pod oblohou jižního kříže Lucie Kovaříková

Pokračování zajímavě napsaného cestopisu ze sedla kola po krásách celé zeměkoule, který nás zavede (zaveze) zase do další části světa. Pravdou je, ze už se mi další díl četl hůř, než předchozí. Už mě to tolik neupoutala a nezaujalo, možná to bude i tím, že nejsem velký nadšenec do kol :-)

16.09.2012 3 z 5

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Tento díl už mi připomíná moje nadšeni z mladí, ale s hvězdičkami stále šetřím. Podle mě dokonce patřil k mých nejoblíbenějším :-) Knížečka jsou malé, většinou útlé, formát paperback, takže ideál. Hodně by mě zajímalo jestli by to zaujalo dnešní mládež. Já určitě ve čtení budu pokračovat, je to takové příjemné, nostalgické a často i úsměvné, ale v dobré smyslu slova.

13.08.2012 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knížka (i film z roku 2011) mě opravdu nadchly svojí syrovostí, jakou je popisována viktoriánská doba. Příběh krásný, zajímavý, občas zdlouhavý, ale s jasnou myšlenkou...Další klasika, která se velmi dobře čte, najdete tu romanci, ale i drama, najdete tu vše :-) Knížka se čte velmi lehce, autorka je opravdu znakem 19. století a za mě tedy "umí" psát velmi poeticky a krásně.

20.07.2012

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Třetí díl z pentalogie, stále u mě platí, že mě bavil a zaujal první díl a pak už to mělo sestupnou tendenci, prohluboval se pro mě pocit neuvěřitelnosti a přehnanosti. Přeskakovala jsem odstavce a některé části mi přišly až úsměvné. Přesto jsem měla jakousi potřebu knihu dočíst a dokončit i celou sérii. V tomto díle jsem se zase tzv. chytla. Děj měl zase nějakou pointu a řekneme úroveň. Nenávist by se dala označit jako hlavní slovo v této knížce.

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Čtvrtý díl pentalogie a za mě pořád dokola a dokola a stejně jsem četla dál a dál :-) Občas jsem opět i trošku přeskakovala odstavce, ale dočetla celé. Nemůžu si pomoct, že autorka se snažila do knížky (knížek) nacpat vše co to šlo hlava nehlava, často mi přišlo, že se i opakovala a některé scény se objevovaly stále dokola. Každopádně celou sérii jsem dočetla, ale rozhodně nebudu číst znovu.

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Tak jsem to zvládla a dočetla i pátou, závěrečnou knihu této série :-) Bylo to jako na houpačce. Chvíli hodně zajímavé, chvíli hodně nudné. Proto všechny díly hodnotím průměrně. Budu se opakovat, první díl byl zajímavý, netradiční, poutavý, pak už to byla jízda na horské dráze, ale spíše sešupy, než vzestupy. Na mě asi až příliš dramatické (čti komické), nevěrohodné a přehnané.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Oproti prvnímu dílu, kdy nevěříte tomu co čtete, tak tady vám přijde, ze čtete nesmysly a "zamotaniny"... ale stejně čtete dal :-) Alespoň já jsem to tak měla. První díl je originální a zajímavý, tady už jsem četla jen ze zvědavost a mnohdy násilně, dokonce jsem přeskakovala odstavce (a vůbec to nevadilo). Hlavní hrdinka je nesympatická a to také četbě příliš nepřidá, přesto jsem knihu dočetla a dočetla i celou sérii.