Sousedka ze Skalistých hor

Mladá Češka provdaná za kanadského naftaře se musí vyrovnávat s drsným klimatem kanadské Alberty i s velmi svéráznými obyvateli tohoto nádherného koutu Země. Výstřední kousky excentrické sousedky, která jí ustavičně "leze do soukromí", se snaží brát s nadhledem a typicky českým humorem. Originální humoristická novela napsaná jadrným jazykem a svébytným stylem pobaví vtipnými konfrontačními postřehy a dovede rozesmát hned po pár stránkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115692/big_sousedka-ze-skalistych-hor-w4A-115692.jpg 350

Kniha Sousedka ze Skalistých hor

rumova_kulicka

Mno, po přečtení Šílené Češky jsem si říkala, že bych se koukla i na další autorčinu knihu. Ale z tohoto počinu jsem teda mírně v rozpacích. Některé hlody mě pobavily, jako příspěvky na sociální sítě asi dobré, ale takhle vcelku to na mě moc velký dojem neudělalo...

*-*Kleny*-*

Jako první půlka fakt pecka, zasmála jsem se. Ve druhé půlce už humor drhnul a vtipnou atmosféru zaručovali jen ohrané sexuální narážky a vtipy. Nicméně je to spíš už ke konci, takže si říkáte, že už to dočtete.
Ale na Ashtonka a jeho pravděpodobnost hodit bobek na píseček, na to se nedá zapomenout.
Takže doporučuju :)

katarina4591
22.11.2020

Za mě super. Vlastně i ta poezie nebyla vůbec špatná. Myslím, že si s radostí přečtu i další knihu od autorky.

Kverulant
04.05.2019

Příběh o tom, jak se setká česká negativistka s fanaticky snaživou aktivní Kanaďankou, prolínaný děsivými pokusy o poezii. Knížka je napsaná opravdu příšerně vidláckým vulgárním slohem, v podstatě jakoby si nějaká otrávená buranská drbna psala deníček (což je možná úmysl autorky). Sem tam vypadne nějaká hláška, ale tohle by se spíš hodilo jako materiál na stand-up komedii. Je to fakt hrůza, až se té úrovni někdy musíte smát a po tomhle věřím, že každý má šanci stát se spisovatelem a vydat knihu v nakladatelství Paseka. Abych napodobil styl knihy, přečetl jsem to na jeden zátah vsedě na toaletě a zažil jsem lepší sraní. ;-)

stopař
12.03.2019

Při čtení jsem brečela smíchy.....

Sirael440
26.01.2019

Škoda těch vulgarit, vůbec se mi ke stylu psaní a lehkému humoru nehodily.
Probudila mou zvědavost na Kanadu.

Triplex
17.08.2018

Určitě to není kniha pro každého. Musíte být schopni se odprostit od nějakých "norem" a otevřít se něčemu novému. Experimentálnějšímu.
Je to krátká kniha, spíše taková jednohubka. Krátký příběh, který vlastně popisuje život někoho, který není ničím extra zajímavý. Přes to mě kniha upoutala a klidně bych si něco podobného přečetla v daleko širší verzi.

Koškin
05.09.2017

Je to velmi expresivní a humorná kniha. Co na plicích, to na jazyku. Ano, některé scény jsou docela na hraně a vyhnané do krajnosti, ale já se zasmál hodněkrát. Kouzlo knihy spočívá v tom, že se střetává absurdita situací s osobním pohledem a máme možnost vlastně nahlédnout do reality vytvořené v hlavě autorky, takže dost bez obalu. Konečně chápu reklamní slogan: Život je hořký, bohudík.