zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

No tak určitě bych ji nepřirovnavala k Nabarvenemu ptačeti. Kniha se mi nečetla vůbec lehce, vadilo mě prolínání několika časových linií. Neustále omilani "napůl cikán že čtvrti Rom a že čtvrti Jeniš". Vadilo mi i preskakovani v jazyce, čeština - slovenština - romština.
Nejzajímavější na celé knize byl příběh Lor, u čehož mám pocit, že její příběh převládal.

24.01.2022 2 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Rakousko-Uhersko na začátku svého konce, par postav a několik týdnů. Vojenská posádka poflakujici se v kavárně u partií karet, místní aristokracii tvoří pokřtěny židovský obchodník se svojí ochrnutou, citove vyderacskou dcerou. Zweig si vystačí s málem.
Román mě trochu nudil, Edita mi přišla příšerná se svým citovým vydiranim.

21.05.2021 2 z 5

Kytička z náčrtníku Kytička z náčrtníku František Hrubín

Nádherné kresby a veselé říkadla.

19.09.2020 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Miluji autorciny knihy, ale tahle... neskonale nudná, rozvlekla, až konec je zajímavý.
Třičtvrte knihy zaobírá zase ta mrcha Boleynova, protože o Anně jsme četli už v minulé knize, tak je děj nezajímavý a rozvlekly, hodně se opakuje.
Ano, sem tam se něco dozvíme o Janě, o jejím dospívání, o její zbožnosti, vlidnosti a laskavosti.
A konečně je tu posledních 100 stran skoro pětiste strankove knihy, kde už není Anna, ale na trůn usedá Jana.

20.04.2020 2 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Zajímavé a nudné zároveň. Začátky trestu smrti jsou nudné nezazivne, všichni to už známe ze školy, lámání v kole, obeseni, ukamenivanu atd. Zajímavé to bylo až od amerických současných trestů smrti, elektrické křeslo, plynová komora, injekce. Skvělé čtení bylo i o Milade Horákové. Člověk se dozví něco nového, nevěděla jsem že Američané používají plynovou komoru. Což moc nechápu, svět to kritizoval u nacistů a Amerika to používá i v dnešní době.

23.09.2019 2 z 5

Zajímavé. Nečekejte žádný román, jsou to jen fakta, fakta, spousta jmen a čísel. Herr Lang jde přímo k věci, žádná okecavačka o počasí. Byly to strašné pokusy, ale na rovinu, kdyby jich nebylo kde by byla lékařská věda dnes.

04.09.2019 3 z 5

Slaměný měsíc Slaměný měsíc Sergej Alexandrovič Jesenin

To je strašný. Hlavně ta báseň o zabití psů. Celkově jsou ty básně smutné. Asi nebyl autor pozitivně naladěn, když psal tuhle sbírku.

01.08.2019 1 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Skvělá kniha. Chytla mě už od začátku, správná dávka napětí co Vás nenechá vydechnout. Z mnicha Tahcmara se mi zvedá žaludek ještě teď.

30.07.2019 5 z 5

Sen v Benátkách Sen v Benátkách Štěpán Zavřel

Krásná kniha. Perfektní pro seznámení dětmi s Benátkami. A hlavně krásné ilustrace.

15.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Když jsem ji viděla v obchodě myslela jsem že jde o zahraniční román a ono ejhle, Ostrava. To mě mile překvapilo.
Čte se to rychle, hodně mě zajímal její život. Proč se rozhodla pro takové povolání? Co na to její syn, manžel? No už vím jak to chodí :D
Jediné menší mínus bylo opakující se pasáže.

25.01.2019 5 z 5

Magický únik Magický únik Rene Denfeld

Knihu jsem zachránila od jisté smrti ve vlhkém smrdutém skladu. Poté jsem se zděsila jejího hodnocení tady na databázi. Proboha, co jsem si to koupila za sračku? A víte co....mě se ta kniha moc líbila. Stránky ubíhaly strašně rychle, pořád jsem musela číst dál a dál. Hodně mě zajímal Yorkův příběh, tak jsem hltala jednu stránku za druhou. Opravdu nechápu jak někdo může pomáhat odsouzencům na smrt. Spáchal zločin = zaslouží si trest. Hrůzu vám nažene i popis "sklepa", kde vězni čekají na smrt i několik let. Jak někdo může být odsouzen k trestu smrti a čekat na ni 12let?? Každá si tam musel vytvořit svůj "magický únik" jinak by zešílel....nebo možná už jsou šílení a čekají na vysvobození v podobě smrti.
Pro mě silná kniha. Moc se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji zachránila a přečetla si ji.

14.01.2019 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Těžko hodnotit tuhle knihu. Malé děti, které žijí v lese navzdory zimním mrazům, sněhu a děšti?? No jasně, proč ne, v 0°C je to ještě pohodička. Pes kaskadér skákající ze stromu.....chudák, musel mít vháji klouby. Udivil mě i styl řeči obou chlapců. Sakra, takhle přeci děti nemluví. Vykládají si mezi sebou jako by jim bylo 50let.
Neřekla bych, že je to knížka pro děti. Podle mě tomu neporozumí ani 10ti leté dítě.
Autor měl asi velkou fantazii a v jeho světě není nic nemožné.
Na druhou stranu pěkný příběh o velké odvaze, síle a obětavosti.

09.01.2019 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Krásná kniha. Hodně mi to dalo, úplně jiný pohled na život.

09.10.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

spíše nudné než zajímavé. Zajímavé leda tak z historického hlediska.

19.08.2018 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

jazykově se to nedá číst ani poslouchat a co se týče děje.....nadržení chlapi a děvkaři

27.06.2018 1 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem nudnou četbu o první sv. válce (nevím proč zrovna první) a životě vojáků. A ejhle, ono to bylo hrozně napínavý, zajímavý a sakra dobrý. Nečekala jsem tedy, že všichni jeho kamarádi ve válce zemřou, ale taková je prostě válka. Nejlepší v knize - kocour Stalin :D ochlasta jeden.

23.05.2018 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Tuhle knihu jsem koupila přímo v Auschwitzu I. Úžasná kniha. Od prvních stránek mě vtáhla do děje a nenechala spát. Bylo to tak autentické a přímé bez zbytečných příkras. Na konci knihy se mi chtělo brečet. Návštěva Osvětimi po 40ti letech dojemná. Obdivuji paní, znovu si všechno projít, připomenout. U takových knih vždy přemýšlím co se stalo s ostatními lidmi z knihy. Kam je zavál jejich osud, kde skončili? Myslela jsem že se Halina s Abramem sejde po skončení války.....bůhví kde je mu konec. Tahle kniha mě vzala za srdce, opravdu krásně napsáno.

29.04.2018 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Chvílemi ujeté, ale dobrá kniha. Za pár hodin přečteno.

11.04.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bouřlivá dvacátá. Jazzový věk. Pan Gatsby a jeho neskutečně velký majetek, ale také příběh jedné lásky a touhy.
Kniha mě moc neuchvátila. Příběh pěkný, ale nijak záživný. Dost detailního popisování Gatsbyho majetku (auto, bazén, dům). Tenká knížečka, ale četla jsem ji týden.

30.03.2018 2 z 5

Otčina Otčina Nina Bunjevac

Skvělá kniha. Nádherné komiksové zpracování. Přečteno za hodinu. Jediné co mi vadilo, bylo mnoho jmen, v tom jsem se ztrácela....kdo je kdo.

16.03.2018 4 z 5