Zuzka_Zuu Zuzka_Zuu komentáře u knih

Touha Touha Tracy Wolff

Kniha byla čtivá, děj krásně ubíhal, na to, že se celý děj knihy odehrál v nějakých deseti dnech od příjezdu Grace na Katmerskou akademii, tak se hlavní hrdinka opravdu nezastavila.
Nechybí klasická naivní hlavní hrdinka, která i přes to, že má vlastně všechno před sebou nevidí vůbec nic. Nechyběla romantická zápletka, hrdinské vysvobození hlavní hrdinky v nouzi a srdcervoucí momenty ostatně tak, jak to v těchto knihách s paranormální tématikou bývá.
Pokud milujete YA fantasy s nadpřirozenými bytostmi (ne jen upíři a vlkodlaci), tak máte tu pravou knihu.
Série navazuje na další díl, zbytek u nás zatím přeložen nebyl, ale vzhledem k popularitě knihy bych se nebála, že by pokračovaní nepřeložili.
Bonusové kapitoly z pohledu Jaxona na konci knihy byly vítaným zpestřením a zodpověděli nevyřčené otázky.

25.02.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

*Před touto knihou si přečti knihu Odvrácená tvář lásky* - Já to udělala nevědomky a mile mi to zpříjemnilo den :)
A teď už ke knize: Bez slz se to čtení neobešlo. Děj byl zajímavě podaný, líbilo se mi to, protože je psaná netradičně. Romantická zápletka na začátku mi přišla taková slabší, ale na konci, kde se vše objasní a přijde "ou" monent mě opět dostal do kolen, tak jak to jen umí Colleen. Další skvělá kniha, jejíž vibe jsem si nechala právě na devátý listopad abych dej prožila s hlavními postavami

09.11.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherný průběh. Byla jsem rozpolcená stejně jako Ridge, Maggie nebo Sydney? Byla jsem zničena v obou případech a říkala jsem si, jak je hlavní hrdinka děsně ubrečená, než ni došlo, že v momentě "a do háje, Maggie ne", brečím taky. Takový zvrat, fuuu, mazec! Colleen to prostě umí podat, ve všech svých knížkách prostě pokaždé vyrazí dech, donutí člověka brečet nebo donutí nadávat :) Líbilo se mi, že je kniha obohacena o skutečné písničky, které teď zdobí můj playlist na Spotify :)

28.03.2023 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Tahle série je moje srdcovka, čtu ji každý rok už několik let. Tenhle díl vyřeší problém ve vztahu Cat a Bonese a přidá nové zápletky a upíři sex je samozřejmostí. Miluju ten jejich humor, sarkasmus a to, jak děj krásně plyne a utíká. Další velice čtivý díl.

17.02.2023 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Kniha je mou srdcovkou a vzhledem k vycházení v nových přebalech jsem se sérií rozhodla znovu přečíst. Stejně jako předtím se mi čte úplně sama a řádky mi utíkají rychle. Volím ji pro sebe jako oddechovou před čtením dalších. Jelikož venku akorát napsal sníh, kniha má pro mě ještě větší atmosféru a větší kouzlo než kdyby. Miluju flirtování mezi Rose a Dimkou :3 :)

14.12.2022 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Parádní kniha, rozhodně se nemůžu dočkat pokračování, protože konec nabízí krásnou návaznost na další díl(y). Každopádně líbila se mi slow burn romantika mezi Redou a Vlkem a těšila jsem se na její vygradování. Dále velkým plusem bylo téma lesa, jak jsou s ním spojení a jak za něj bojují, úplně jsem při čtení cítila tu vůni lesa, nádhera. Lásky hlavních postav ke knihám byla jen třešničkou na dortu už tak povedeného příběhu, kdo by nechtěl, aby jeho partner voněl jako káva a knihovna a ještě miloval čtení skoro stejně jako vy?

02.11.2022 5 z 5

Menovkyňa Menovkyňa Adrienne Young

Paráda, kniha se mi líbila i když první díl se mi zdál o trošku lepší. Nicméně děj napínavý a nechyběl ani "ou" moment u kterého jsem zadržovala dech. Opět úchvatný popis mořského prostředí, který jsem si vychutnávala na sluníčku u bazénu a představovala si přesně to, co hlavní hrdinové zažívají. Romantická linka také nechyběla a líbila se mi, jak byla podaná. Rozhodně doporučuji :)

02.07.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Kniha je skvělá, ale dělalo mi problémy se začíst a kolikrát se i soustředit. Některé věci jsem četla znovu, protože jsem zapomněla nebo spíš nevnímala co čtu. Mapku na začátku knihy oceňuji, několikrát jsem listovala tam i zpět a díky ní jsem si cestu, kterou šli dokazala líp představit. Celkově byl příběh super a napínavý, stálo to za dočtení a rozhodně investuju do dalšího dílu.

26.05.2022 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Kniha je krásnější než film už jen kvůli veselejšímu konci i když vlastně smutnému. Příběh je celý o vztazích, jak těch mezilidských tak těmi, které mezi sebou mají lidé a zvířata. Knihu jsem si vybrala kvůli jejímu filmovému zpracování, zajímaly mě detaily a případná jiná milostná linka s jiným koncem, nějak se mi nechtěli věřit, že by se film držel knihy :) rozhodně stojí za přečtení

11.11.2023 5 z 5

Příběh hned začal napínavě a hned jsem se do stylu psaní autorky začetla. Zajímalo mě, jak to asi dopadne i když představu jsem jistou měla. Za mě skvělá kniha, jen jsem zřejmě nezačala mini serii číst od začátku :) rozhodně se budu dál věnovat dalším autorčiným knížkám :)

12.09.2023 5 z 5

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Zajímavé podání Artušovských legend. Děj byl zajímavý, místy nudný a někdy až nechutný, ale k té době to patří. Líbil se mi zápal hlavní hrdinky a nějaké to větší odhalení, které potom krásně zapadlo do sebe a kniha tím získala na zajímavosti. Některé pasáže byly nudnější a zdlouhavé, že jsem knihu několikrát odložila a nedařilo se mi začíst, než mě nakonec děj chytl a už nepustil.
Chyběl mi detailnější popis jednotlivých ras postav, které hlavní hrdinku provázely příběhem .
Jinak bych knihu hodnotila kladně, ale znovu už bych se k ní nevrátila. :)

11.09.2023 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tuhle sérii čtu opakovaně každý rok, protože je to za mě nejlepší upířina, kterou jsem kdy četla. Nechybí násilí, hromada sexu,
lásky a detektivní zapletka. První díl pojednává o tom, jak se Cat a Bones seznámí a jak se mezi nimi utváří silné pouto. Řeší spolu záhadu mizení mladých dívek a spolupráce je svede dohromady. Miluju to napětí mezi nimi, tu slow burn romantiku a potom to, jak se milují. Dokonalost od začátku až do konce :)

04.02.2023 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Kniha byla dobrá, stejně jako kdysi jsem ji odkládala častěji než ty ostatní. Vztah Rose - Adrian - Dimitrij, mě trošku drásá, protože chápu Rose, ale chápu i Adriana a bolí mě to za něj. Jako vedlejší postava mě nejvíc zaujala postava Abeho Mazura. No, vzhůru na další díl :)

25.12.2022 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Rose má konečně možnost předvést svoje schopnosti i když na úkor toho musí něco obětovat. Její vztah s Dimitrijem nabírá obrátky. Objevuje se nová postava - tajemný Adrian, který se snaží okouzlit a získat srdce Rose.

15.12.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

No tak tohle bylo něco! Nejdřív pohodička, sem tam flirt, slow burn romantika, pak se kousek poodhalí tady a pak támhle. Shledání se zbytkem rodiny, rebely a pak jakože cože konec? Jakože kdy to najednou mělo takový spád, že jsem se rozplývala nad vztahem mezi Jarenem a Kivou a najednou jsem jenom sprostě klela, že to přeci nemůže být pravda! Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

18.11.2022 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

(SPOILER) Poslední díl série se mi líbil, to ano, ale mám z něj smíšené pocity. Jsem ráda, že je Sookie nakonec šťastná, ale vážně jsem doufala, že to s Ericem nějak vyřeší. Chápu, co tím vším autorka myslela, není lehké zakončit dlouhodobou tvorbu a už vůbec ne se každému zalíbit. Kniha dopadla dobře pro hlavní hrdinku, je šťastná a všechno vyřešila. Všechny otázky zodpovězeny, viníci odhaleni a pryč. Co víc bychom potřebovali? Možná jen, aby když čteme o upírech, chceme aby s nějakým skončila, nevím. Možná je lepší, že to dopadlo takhle, Sookie má alespoň nějaké šance na normální život a děti.

26.08.2022 5 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

(SPOILER) Parádní díl, detektivní zápletka byla skvělá a napětí mezi Ericem a Sookii taky, pořád doufám, že jim to vyjde a budou spolu. Tentokrát se v porovnání se seriálem liší všechno, kde je v seriálu konference na Rhodes? Kde je tygr Quinn? Amelie? A spousta dalších... Dostávám se do bodu, kdy porovnání končí a knížky mě baví víc než seriál i když postavy už "bohužel" v hlavě vidím, jako ty seriálové. Jsem strašně ráda, že to s Billem skončilo, ani v seriálu jsem z něj nebyla nadšená, zatímco Eric a jeho ztvárnění Alexandera Skarsgarda mi v hlavě zůstalo doteď.

28.07.2022 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Uuf, další díl za mnou. Musím říct, že na konci jsem se musela usmívat jako idiot a kroutit hlavou, jak to všechno dopadlo. Konečně se vyplnil vztah, které jsem Sookie přála a nakonec všechno dopadlo jinak, achjo! Musím říct, že čtení jsem si užila a bavilo mě to až do poslední stránky. Co se týče seriálu a knih, no, jistá podobnost tam opět byla. Za mě super čtení :)

09.07.2022 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Uuh, to byla jízda. Nejdřív jsem si říkala; "No super, tak tohle je v háji, jak se z toho všeho jako hlavní hrdinka má vyhrabat?" a potom už to bylo jenom; "jo, paráda, tak super, jeden problém vyřešený". Za mě paráda, děj se odvíjel, knihu jsem odkládala minimálně, jenom když jsem musela, jinak bych ji "zhltla" najednou. Následovalo i rozuzlení hlavní zápletky, které bylo smysluplné a naplněné osudem a věštbami, které v té době měly rozhodně velký význam. Líbilo se mi, jak se autorka plně ponořila do té doby, zranění, mluva, odevzdání jeden druhému, otroci, boje, pro nás neznámá slova (pozor, pro které je na konci knihy vyhrazené místo, kde jsou napsané vysvětlivky + to, jak se jednotlivá slova vyslovují), rozhodně za to velké plus. Nechyběla ani romantická zápletka s trochou toho "drhnutí" a odmítání. Určitě kniha, ke které se zase ráda vrátím a znovu ai ji vychutnám :)

08.07.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Chodila jsem kolem knihy týden, než jsem ji znovu vzala a zkusila to znovu, nicméně po přetrpění se mi kniha líbila a rozhodně potřebuju další díl k odkrytí otázek, co tahle kniha vyvolala. Už z jiných recenzí jsem měla načteno, jak je kniha předvídatelná, proto jsem se snažila moc nepřemýšlet nad vývojem, prostě jsem děj nechávala plynout :) Závěrem jsem ráda, že jsem knihu i přes její, někdy až ultra záporné recenze přečetla a dala tomu šanci. Myslím, že kniha sedne jen někomu a komu sedne, ten toho litovat rozhodně nebude :)

16.04.2022 5 z 5