zuzi509 zuzi509 komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První knihu kterou jsem si od téhle autorky chtěla přečíst byla První stříbrná kniha snů.
Ale kniha mě prostě nezaujala a nebavila takže ani ne v půlce jsem to
se čtením vzdala. Nějak mě to, ale pořád k autorce táhlo. Chtěla jsem vědět jak umí psát. Tak jsem tedy sáhla po Rudá jako Rubín. A kniha mě prostě zaujala. Já obdivuji knihy, které mají zamotaný děj, knihy ve kterých není ani jedno slovo zbytečně. A to je jedna z nich. Víme že o strojích časů a o cestování časem je spoustu filmů a knih, ale tahle byla prostě něčím unikátní. KRÁSA!!!! Těším se na druhý díl.

24.08.2017 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tenhle díl mně ze začátku docela nudil, ale jak mile to začalo být trochu
dramatičtější tak jsem knížku doslova hltala. Druhý díl považuji o mnoho lepší než první díl. U tohohle dílu jsem se tak zasmála a na konci tak brečela!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. nejvíce jsem se zasmála když se popichovali Karkulka s Mášenkou. A opět si spisovatel dokonale promyslel každé slovo. Nejvíce mně na tomhle i předchozím díle fascinovalo to jak mělo vše úžasnou spojitost a i když by to nikdo nečekal tak do sebe na konci všechno zapadalo. Klobouk dolů:)

26.07.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Ze začátku jsem úplně nevěděla co od téhle knížky a série mám očekávat.
Ale jak mile se Alex a Conner dostanou
do Země Příběhů tak jsem pochopila, že tohle bude úžasná kniha.
Bylo to úžasné. Bavilo mě jak spisovatel dobře promyslel všechny zápletky a spojitosti
různých věcí. No a ani nemluvím o vtipnosti tohohle příběhu. Jednoduše úžasná práce.

26.07.2017 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Tuhle knihu jsem nedočetla. Byla jsem tak v půlce a bylo to pořád dokola. Amaryllis si dávala a vymýšlela tetování a Gemma na ní byla naštvaná.

28.05.2017 1 z 5

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Tahle kniha byla docela super. I když se to uprostřed strašně vleklo a přišla mi zbytečně dlouhá! Na konci to bylo rozhodně lepší, ale určitě tuhle knihu nezařazuji do nejlepších knih od J.W.

28.05.2017 3 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Tenhle díl byl nadprůměrný, ale ne nejlepší. Určitě byl lepší druhý díl.
Bylo tam napětí, ale na mně ho tam bylo málo. Ani žádnou novou postavu jsem si moc neoblíbila. Ale co nezklamalo : No přece humorné a vtipné situace a karamelový pudink:)

28.05.2017 4 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Super. Tenhle díl je o hodně lepší než první. Kniha byla velice vtipná a plná napětí.
Úplně jsem si oblíbila Rašpli.
Moc se mi líbil konec, do posledního řádku jsem nevěděla jak to dopadne, což je geniální. Určitě vřele doporučuji všem čtenářům!!

28.05.2017 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Super knížka pro každou holku.
V knížce se objevují normální holčičí problémy a trampoty.
Anna je skvělá holka, která má energii a doslova ráda ŽIJE!
Ale jednu výhradu přece jenom mám:( Asi tak v půlce knížky mě tam začalo chybět nějaké to napětí. Anně se skoro vše dařilo až na nějaké malé průšvihy a to mě přestávalo bavit. Ale na konci knihy vy co jste ji dočetli víte co se stalo. Samozřejmě že je to smutné, ale musíme si u knihy nějak zabrečet. A nebo bylo od Gilberta velmi šlechetná to co pro Annu udělal.

24.04.2017 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉ:) Kniha se četla jedním dechem. Já jsem s koncem naprosto spokojená. Muselo tam být přeci něco tragického, aby to dostalo to pravé kouzlo!
Všechny tři díly byly náramné!! Bavilo mě to. Přemýšlela jsem nad tím jak kniha skončí.
Nejlepší na tom je, že jsem se do knihy pořádně začetla. Stejně jako u prvního a druhého dílu.
Soman odvedl kus dobré práce, která se mu vyplatila. Nejlepší trilogie kterou jsem kdy četla.
Smekám klobouk. DĚKUJI:)

24.04.2017 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Hodně jsem přemýšlela jaký bude druhý díl. No a po první kapitole jsem věděla že to bude bomba. A taky že byla. Opět nechápu to jak tenhle další úchvatný příběh mohl autor vymyslet.
A ani mi nevadilo že se z Agáty stala princezna. Já jsem jí a Tedrosovi přála, aby byli spolu, ale hrozně mi tam vadila Sofie. Myslím že se nechovala jako kamarádka i když tvrdila opak.
Jinak teda ÚŽASNÉ. Ještě se mi moc líbila propracovanost postav.

31.01.2017 5 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

No docela super. Musím říct že mě zaujalo neuvěřitelné pouto mezi Elsie a její babičkou. Ano každá vnučka či vnuk mají rádi svojí babičku, ale chápete mě, že když o vás maminka nejeví moc zájmu je to jiné. Potom mě zaujal moment s královnou. A konec byl moc krásný.

06.01.2017 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Ú-Ž-A-S-N-É. Byla jsem okouzlená dějem začala jsem fandit postavám byla jsem napjatá každou vteřinu no jak jsem řekla úžasné. Nemohla jsem uvěřit tomu že tento krásný a dech beroucí příběh vymyslel jen jeden jediný člověk!! No není to geniální?? Já jsem si jistá že jo.

06.01.2017 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Úžasná kniha. Autorka si dobře promyslela příběh což pomáhalo k tomu,
aby kniha nebyla moc pesimistická, ale jinak to bylo krásné zakončení a vůbec se mi knížka četla jako po másle.
Prostě je to další povedená kniha od J.W.

21.12.2016 4 z 5

Už jsem tady zas! Už jsem tady zas! Laura Dockrill

Nádherná a bláznivá kniha. Jako vždycky Darcy byla super a Lambětka rozkošná.

10.08.2016 5 z 5

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Průměrná kniha, která mě zklamala. Čekala jsem víc a abych jí dočetla opravdu jsem se přemáhala.Ve všech jménách jsem se pořád strácela a první díl byl opravdu lepší.

27.07.2016 3 z 5

Cukr a koření Cukr a koření Linda Chapman

Hezká knížka a hlavně super recepty, ale chybělo mi tam více drama. Koneckonců super kniha u které si skvěle odpočinete.

27.07.2016 3 z 5

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Nádherná knížka plná čarovných pasáží kdy se mi chtělo brečet. Nedokážu to popsat jak jsem si tuto čedbu užívala, ale byla hodně smutná a J.W. to trochu na konci přehnala s určitou věcí ale moc se mi na konci líbilo, že se Opal se vším smířila, ale bylo to těžké . PŘEKRÁSNÁ KNÍŽKA.

P.S. Jo a otočila jsem na další stránku na konci knihy( nedalo mi to musela jsem, jsem hrozně zvědavá) a kdo nemá silný žaludek neotáčejte tu stránku opravdu věřte v Happy end.

27.07.2016 5 z 5

Darcy Burdocková Darcy Burdocková Laura Dockrill

Nádherná veselá kniha s krásným příběhem a se super Darcy která má velice bujnou představivost.

( Popravdě jsem úplně stejná jako Darcy akorát nesnáším malou havěť. Jo a mám moc ráda Lambětku)

15.07.2016 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Victoria Schwab

Nádherný příběh. Spisovatelka měla děj velice dobře promyšlený a vůbec celý příběh byl velice dojemný.

15.07.2016 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Tenhle díl byl vtipný a oddechový, ale zase to bylo jednoduše napsané.

14.07.2016 3 z 5