zuzi.d zuzi.d komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha je vyborně zpracována a to po všech stránkách. Rozhodně stojí za přečtení. Doufám, že se dočkáme pokračování, protože svět tato svědectví potřebuje slyšet.

05.06.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Posledních asi třicet stran jsem četla tak pomalu, jakoby každé slovo vážilo tunu. A nakonec jsem se rozbrečela společně s Hanou.

12.10.2018 5 z 5

Přemýšlela jsem jestli dát knize hvězdičky čtyři nebo pět. Ale já si všechny ty postavy tak zamilovala, že této knize odpustím to jak je ke konci uspěchaná, dopisy občas tročku vykonstruované pro potřeby vyprávění příběhu i to jak je zatraceně krátká. Hned stahuji filmovou verzi a už se nemůžu dočkat, až se za nějaký čas pustím do čtení této knihy znovu.

30.05.2020 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Tři hvězdy této knize u mě zachránila čtivost, včetně dobře napsaných popisných částí o přírodě a zvycích a také útržků minulosti. Ale úplně mě zklamal konec. Autor sice tentokrát, na rozdíl od posledního dílu Čínské série, dal hlavním postavám po vyvrcholení a odhalení ještě místo k jakémusi uzavření, ale jak to, tak ono odhalení pro mě postrádají uvěřitelnost ve vztahu k celému předchozímu ději knihy. Abych nic nevyzradila, nemohu napsat víc:)
Za mě zatím nejslabší kniha autora.

27.11.2019 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha mě pohltila a pustila mě až po přečtení poslední stránky. Celkový dojem pro mě však trochu kazí pár věcí. Předevší to jak uspěchaný je konec, oproti zbytku knihy, ve které příběh plyne přesně správným tempem. Další tři drobnosti bohužel bez spoilerů nemohu popsat, ale rozhodně mohu říct, že kniha je dobře napsaná a mohu ji doporučit.

09.05.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pokud bych měla srovnávat s dosud čtenými hnihami od autorky a hodnocením, které jsem jim dala (Hana *****, Slepá mapa ****), dala bych asi hvězdy tři. Ale pokud budu hodnotit, bez tohoto zaměření, tak si kniha určitě jen tři nezaslouží.
Kniha se četla dobře, charaktery postav jsou dobře vykreslené. Příběh není nabitý zvraty a událostmi, ale tak nějak na vlnách plyne. Vlastně oceňuji, že místo našlapaného příběhu se tato kniha věnuje niterným prožitkům. Rozhodně stojí za přečtení.

16.10.2019 4 z 5

Za objektivem Za objektivem David Suchet

Kniha mě moc potěšila a pohladila po duši. Není to obyčejný životopis. Je to spíš nahlédnutí do duše. Nebo jak autor sám říká pohled na svět jeho očima.
Krásné fotografie a krásné čtení. Ke knize se jistě budu vracet.

27.04.2021 5 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Vybroušené diamanty. Každý jiný a originální. Nad každým námětem mě bavilo přemýšlet ještě dlouho po dočtení. Už se nadechuji a otevírám Výdech.

07.03.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskavé postřehy ze života. Podávat po kapkách jako bylzám na duši.

02.03.2021 5 z 5

Trochu useknutý konec, ale v průběhu jsem se opravdu hodně nasmála. Nejvíc snad nad záplavou velmi barvitých přirovnání. Jako terapii humorem rozhodně doporučuji.

23.10.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Výborně napsaný příběh pří jehož čtení jsem měla pocit, že se po Londýně a dalších místech procházím s hlavními hrdiny.

07.06.2020 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nečekala jsem, že to zhltnu tak rychle. A ještě včera večer bych neřekla, že mě autor donutil k nějakým úvahám. Ale teď mi tráva venku přijde zelenějši, obloha modřejší a nejsem si jistá, jestli bych lidstvo nezradila, pokud bych věděla, že ten kdo místo něj přijde si toho všeho bude vážit víc než my. Zítra vstoupím do temného lesa

14.08.2023

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Kniha mě nenudila a dobře se četla. Jako oddechovku ji mohu doporučit.
Má silné stránky - prostředí, lidi, historky, ale také slabé stránky - například přestože je kniha psaná v první osobě, tak jsem se nemohla zbavit dojmu, že některé situace hrdinka neprožívá, ale jen popisuje a v případě nevšímavosti manžela pořád jen opakuje.
Čekala jsem trochu víc, ale úplně zklamaná nejsem.

20.11.2020 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Konečně jsem se dostala k této americké klasice. Vcelku se mi kniha líbila. Druhá část víc než první. Líbí se mi především vykreslení prostředí a charakterů postav. A že je všechno miloučké a pěkňoučké a všichni se víceméně chovají hezky a slušně... inu proč ne. Splňuje to jeden z důvodů proč knihy čtu - aby člověk utekl od toho reálného světa do jiného. A proč ne tedy do toho, kde jsou lidé milí a můžete si být jisti, že po dobrobných útrapách vždy vše dobře dopadne.

04.11.2020 4 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Ať přemýšlím jak přemýšlím, vůbec nevím, jak hodnocení této knihy vyjádřit ve hvězdičkách. Asi bude mou první bez udělených hvězd.
Pamatuji si, jak mě nadchla anotace knihy a hned jsem si ji koupila. Po přečtení mohu říci, že anotace trochu kecá, protože za těch sedm dní se vlastně neukáže moc z toho slibovanho "jaký by byl svět bez nich". Vnímám to spíš tak, že postavy dostaly sedm dní na to, aby se nad svým rozhodnutím ještě zamyslely. Při čtení moje myšlenky neustále někam utíkaly, a to až tak že jsem se několikrát musela vracet a číst odstavec nebo dva znovu. Takže ano, kniha nejspíš vede k zamyšlení. Ale na druhou stranu mi vlastně přijde taková nemastná neslaná. Není to sice tak, že bych čtení chtěla vzdát a knihu odložit, ale vlastně jakoby mě vůbec nezajímalo kdo se nakonci jak rozhodne.
Musím říct, že nejvíc se mi líbilo, jak dopadl Napoleon, tedy ne to jak se po svých sedmi dnech rozhodl, ale až úplně na konci knihy. To mi vlastně přišlo jako nejlepší z celé knihy - ten nápad.
Myslím, že tato kniha je trochu promarněnou šancí. A taky je škoda, že na přebalu je Brooklyn Bridge a ne Manhattan Bridge.

08.10.2020

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Krásná drobná kniha. Nevím, co napsat jiného, než je uvedeno v popisu ... "do knihy autor vložil touhu po životě a lásce a smířlivou radost z krátkých momentů štěstí."
Poslechla jsem i audioverzi, načtenou dvěma hlasy, která se opravdu moc povedla - určitě stojí za poslech.

12.09.2020 5 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Mám ráda tuhle starou edici Čtení na dovolenou. Je perfektní na cestování nebo když si člověk chce přečíst jen něco menšího. Postupně si ji dokupuju na výprodejích a v antikvariátech, a vždy když po nějakém kousku sáhnu k přečtení tak jsem mile překvapena. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Po přečtení dvou nejnovějších komentářů (tedy těch co budou zobrazeny pode mnou) nevím, jestli nějaký komentář psát, protože to za mě jejich autoři napsali:) Takže jen shrnu - nahlas jsem se nesmála, ale u knihy jsem se bavila, je svižná a vtipná, výborná oddychovka.

11.08.2020 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

AUDIOKNIHA
Skvěle načteno. Tím, že každá z postav vypravěčů má svůj hlas se příběh stal hodně sugestivním. Moc se mi líbily charaktery postav, jejich vývoj v příběhu, to jak byl příběh zasazen do známých skutečností o Franklinově výpravě a také ten konec s vysvětlením Inuitských legend.
Parádní.

04.02.2020 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Výborně napsaná kniha, která rozhodně stojí za přečtení

20.12.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Souhlasím s předchozími komentáři - kniha je uvěřitelná, poutavá, upřímná, otevřená. Také pro mě splnila očekávání - dozvědět se vlastní verzi příběhu Michelle. Našla bych několik věcí, které se mi na jednu stranu líbily, ale na druhou stranu jich občas bylo až moc. Našla bych silné i slabé stránky této knihy. Ale vlastně se mi je tady rozepisovat nechce. Celkově jsem si čas strávený čtením užila a jsem ráda, že jsem se seznámila s prozatimním životním příběhem paní Obamové, tak jak ho vidí ona.

08.07.2019 4 z 5