zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Hodně zajímavé čtení, kde hlavní hrdina rozhodně není ten super klaďas alias Mirek Dušín jak to u řady knih bývá, což knize dává punc zajímavosti. Jen mě občas zaráží jak je takovej "malej" spratek silnej:D. Rozhodně se těším na další pokračovaní a to jak se Jorgova temná duše bude vyvíjet a jak do všeho zasáhne Kateřina a kouzelníci.

09.05.2017 4 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Zajímavě pojatá kniha o náhodném setkání 2 lidí a o tom jak se jejich životní cesty propletají v případě 3 různých rozhodnutí. Kniha se četla celkem rychle a já jsem nakonec zvolila četbu po jednotlivých osudech, protože když jsem četla knihu postupně tak jak jí autork napsala, tak jsem se za chvíli začala ztrácet ve jménech a osudech ostatních postav. Úplný konec jsem nechala na závěr a uděla jsem dobře protože závěr je svým způsobem opravdu smutný.
Neumím říc, který z příběhu se mi líbil nejvíc, všechny měli něco do sebe a hlavně byly uvěřitelné, takové napsané životem.
Co se mi líbilo je to, že autorka zvolila u všech 3 příběhů tu verzi, že se pokaždé osudy dvou hlavních hrdinů prolnou ať už na začátku zvolí jakoukoliv alternativu.

01.05.2017 4 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Podle recenzí jsem se na knížku velmi těšila a to byl možná hlavní problém. Od začátku jsem se do čtení musela nutit a přitom příběh je podle anotace opravdu zajímavý.
Nakonec jsem to v polovině vzdala a knížku odložila, což se u mě stává spíše výjmečně.
Kniha mi přišla taková rozvláčná a hlavní motiv se v kvantu popísů jaksi ztrácel což je škoda, protože město a jeho historie a postavy má autor propracované fakt dobře.

08.04.2017 2 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět stejně jako u druhé dílu mi trvalo se začíst, povedlo se to až když se objevil Jeřáb a pak už se kniha četla skoro sama. Co se mi opravdu líbilo je prolínání 3 dějových linií. Super byly pasáže kdy si Manon i přesto, že udájně nemá srdce nacházela cestu k Abraxovi. Bylo fajn vědět i co se děje s Chaolem a Dorianem. A na konci to nabralo zajímavý spád. Opravdu jsem zvědavá jak celý příběh bude pokračovat, jestli se Celaeně povede osvobodit Doriana, jestli najde klíč sudby a jak proběhne její setkání s Chaolem.

23.02.2017 4 z 5

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jude Deveraux (p)

Po dlouhé době jsem se na doporučení kamarádky odhodlala přečíst zase nějakou tu knihu z "červené knihovny" a musím říc , že mě příběh bavil a kniha se v podstatě četla sama. Místama byl příběh přitažený za vlasy a konec byl vlastně od začátku jasný i když jedna akce mě v knize překvapila.
Je to krásné a oddechové čtení u kterého člověk může vypnout a doufat v růžové zítřky a lepší svět.

16.01.2017 4 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Tak jsem dočetla další díl Démonské serie a nebýt zajímavého konce tak bych dala rozhoděn o hvězdu míň. Skoro 3/4 knihy jsou nudné a popisné a knížku jsem četla opravdu dlouho.
Co mě překvapilo bylo akční a celkem krvavý konec, Brett asi začal koukat na GOT. A co se týče konce musím souhlasit s Knihomlok2015, že ta jedna smrt byla naprosto zbytečná a pro mě o další oblíbenou postavu míň a o důvod míň chtít číst další díl serie. Navíc mi nepříjde mi, že by tento díl nějak významně posunul celou sérii někam dál.

18.10.2016 2 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Opravdu velmi zajímavé a netradiční zpracovaní. Gaiman opět nezklamal:) a jako bonus super ilustrace.

06.10.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Opravdu zajímavý pohled na život a nejen na jeden.

26.09.2016 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Při čtení jsem si pořád říkála to je hrůza a jak je to možné. Proč lidi kteří by měli pomáhat tak spíš šíleně ubližujou a ostatní před tím zavíraj oči.

11.07.2016 4 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Kdyby bylo Úpíří žezlo vydané jako krátká povídka bylo by krásné, ale jako knížka nic moc. Co musím ale, na knížce ocenit je zajímavý neokoukaný nápad, a to že se prakticky celá odehrává v ČR. Co je pro mě velké mínus je ten konce, vypadalo to jakoby se autorce buď nechtělo psát nebo nevěděla jak celý příběh zakončit. I v ději mi místama přišlo, že určité zápletky mohly být víc rozevinuté a vygradované (scény mezi Jorikem a Sárou k tomu přímo vybízely) a celkově by mohly být i postavy "hlubší", hlavně jejich popis kdo jsou a trochu z jejich historie.

15.05.2016 2 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

pro mě zatím nejméně zajímavý díl.Chvílema jsem se musela opravdu nutit ho číst. Nicméně jsem zvědavá jak celá serie dopadne tak jsem ho poctivě dočetla:)

25.04.2016 3 z 5

Celou serii jsem přečetla několikrát. Jsou to krásné a milé příběhy, někdy se smutným koncem, ale takový je život. Když jsem jí četla poprvé chtěla jsem se stát veterinářkou :)

11.01.2016 4 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Moc nemusím České autory, ale při četbě této knížky jsem byla příjemně překvapená. Zajímavý a propracovaný příběh o odvaze ženy, která se rozhodla nemyslet na sebe, ale na život své dcery a vymyslela dokonale propracovaný plán. Při čtení jsem občas postrádala trochu hlubší propracování klíčových postav a trochu mi vadil ten konec. Ale musím říc, že si rozhodně ráda přečtu další knihu od této autorky.

04.01.2016 4 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Po tédle knížce jsem šáhla na doporučení kamarádky a přečetla jsem jí za dva večery.
Chvílema zajímavá chvílema nic moc, taková lehká oddechovka.Při čtění jsem si říkala, že Pheobe musí svejma játrama bejt schopná vydlážit nejmíň most :D. Jen ten konec byl takovej utnutej.

04.01.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Opravdu zajímavá knížka, která mě chvílema vrátila do dob studií :D Chemie. Chvílema jsem přemýšlela proč už autor hlavního hrdinu nenechá vydechnout. Knížku jsem četla zároveň s koleginí a musím říc že jednotku pirát-nindža používáme v práci neustále :D

21.10.2015 5 z 5

Utajené životy slavných Češek Utajené životy slavných Češek Martina Bittnerová

Ráda jsem si přečetla o "slavných" ženách naší historie. Krásně a zajímavě zpracované životpisy.

02.04.2015 3 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Knížka mě zaujala už svým názvem a musím říc, že jsem ani na chvilku nazalitovala, že jsem si jí půjčila. Zajímavý a perfektně zpracovaný nápad. Se zajíavým koncem.

02.04.2015 4 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Ze všech dílu byl tendle rozhodně nejslabší :(začátek se hodně táhnul, ale poslední třetina knihy nabrala aspoň trochu spád :)

10.02.2014 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Nicky Perry (p)

Tak tadle knížka mi fakt dalal zabrat. Asi tak tisíckrát jsem jí odložila a až když se blížil termín nutnosti jí vrátit do knihovny tak jsem se donutila ji dočíst. Vždycky se snažím knížku přečíst celou a doufám, že se to časem rozjede což se tady bohužel nestalo:( Pokažde když už to vypadalo nadějně tak to zabil styl jakým je tadle knížka psaná, podle mě je autorka strašně popisná na dle mě nevhodných místech a tím se děj příšerně táhne a tím je celá knížka taková "ucouraná".
Na obhajobu autorky nicméně musím říc, že prvotní nápad je celkem dobrý, ale zpracování už trochu vázne, rozsah je podle mě hodně přemrštěnej, kdyby si autorka po sobě knížku přečetla a polovinu proškrtala a ze skoro 500 stránek udělala tak polovinu, knížka by se rozhodně četla líp a děj by se neztrácel v popisech značky a edice telefonu nejlepší kámošky aj.

25.07.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podlehla jsem mediální masáži a knihu půjčila a začala číst. Musím po pravdě říc, že jsem se prři svém rychločtení řadě pasáží nasmála. Jen vnitřní bohyně a Greyovo udělej se pro mě bejby mě trochu iritovalo. Pointa knížky je dobrá jen trochu nudně a na můj vkus příšerně zdlouhavě zpracovaná. Kdyby autorka knížku zkrátila asi by udělala líp. Nicméně u knížky člověk nemusí moc přemýšlet , je to opravdu oddechovka a pokud člověk vynechá i nudné pasáže tak se to celkem dá. A protože jsem zvědavá co se sakra tomu Greyovi stalo když byl malej tak přečtu i další díl :D:D Jo a ten konec prvního dílu mě fakt překvapil.

09.05.2013 2 z 5