zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Popelka vám lhala Popelka vám lhala Brenda Della Casa

Asi jsem čekala něco jiného než co jsem našla napsané v této knize, jako některé rady celkem dobré, jiné trochu přitažené za vlasy. Dvě hvězdy za to, že jsem se u některých komentářů pánů a uvedených příkladů celkem nasmála.

07.01.2019 2 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Prostě taková AY upíří oddechovka, u které se buňky šedé kůry mozkové moc nenadřou, ale i takových knih je nám třeba.

19.06.2018 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak konečně dočteno, na to jak jsem předchozí díly zhltla rychlostí blesku jsem se s tímto dílem potýkala neunosně dlouho. Že by Aelin dospěla a "zmoudřela" to se asi úplně říc nedá, i když její chování není už tak nabubřelé a spratkovské, a rozhodně je mi mnohem sympatičtější než v předešlých dílech. Vůbec mi nevadilo, že Chaol a Dorian neměli v tomto díle tolik prostoru. Naopak mě mrzelo, že tam neměla víc prostoru Manon a černozobé čarodějnice, s každou knihou je mám radši a radši a těším se , že v dalším díle dostanou víc prostoru a třeba i na možný vztah mezi Manon a Dorianem:). Nicméně se těším na další pokračování, které si s chutí a doufám, že i rychleji přečtu.

12.04.2018 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Člověku lecos dojde po přečtení Nejkrásnější. Bylo mi Levany na jednu stranu líto co si musela vytrpět od své sestry, když byla malá a pak i v "pubertě". Pak poblázněnost v kombinací s mocí a s tím, že jí osud mírně nahrál do karet a pak už se to vezlo. Kdo ví jaká by byla kdyby nebylo sestry, kdyby na Evereta nepoužila kouzlo, kdyby poznala někoho jiného kdo by jí miloval stejně jako ona Evereta, ale to jsou jen samá kdyby. Celý příběh je napsán krásně a člověk ho přečte doslova jedním dechem.

29.03.2018 4 z 5

Kuchařka pro psy na každý den Kuchařka pro psy na každý den Zdenka Prošková

Zajímavý lehký úvod do BARF stravy.

05.03.2018 4 z 5

Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Abigail Tucker

Zajímavá kniha o cestě kočky po boku člověka nebo člověka po boku kočky?

19.02.2018 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Tak jak jsem se těšila na druhý díl, tak musím říc, že začátek byl o hodně slabší v porovnání s prvním díle, a až v polovině se děj trochu rozjel. Ale i přesto jsem ráda, že jsem knihu ze začátku neodložila a dozvěděla jsem se jak příběh spratkovské Kalífy a nedorostlého krutého vládce dopadl.

23.12.2017 3 z 5

Já a Kaminski Já a Kaminski Daniel Kehlmann

Sebastian mě celej začátek knížky štval. To jeho ego a nabubřelost byly tak enormní, že z té knížky doslova vytékaly. Nicméně od druhé poloviny to bylo už lepší a knížka se dala celkem rychle dočíst. Musím ale říc, že mi autorův styl psaní moc nesedl.

06.12.2017 3 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Tak jo i druhý díl je hezky čtivě napsaný. Líbí se mi promyšlenost překážek při získávání druhého daru i svět víl. Co mi trochu vadí je jak jsou oba bratři a nejn oni celí paf z hlavní hrdinky. Přemýšlím co ta holka v sobě má že po ní letí snad každej chlap.Jen mi bylo líto Liho na konci (teda dějově v polovině knížky). Jen si ještě tak říkám jak jsou kolem ní všichni takoví hodní a uvědomnělí a všichni všechno berou s takovou rozvahou.

27.11.2017 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Zajímavý příběh, i když někdy trochu zdouhavý. Nejvíc se mi líbil konec speciálně setkání dvou postav.. A osobně si myslím, že většina čtenářů tuší dřív než hlavní hrdinka s kým si to vlastně přes deník dopisuje:). Jsem zvědavá jak bude děj pokračovat a proto určitě sáhnu po dalším dílu.

18.11.2017 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nádherny závěr celé serie. Každá kniha byla vždy lepší a lepší a Winter je prostě a jednoduše nejlepší. V Cress jsem si říkala jaká nakonec Winter bude, ale musím říc, že po dočtení posledního dílu je to má nejoblíbenější postava z Měsíčních kroniyk no hned na to jí šlapou na paty všechny ostatní postavy. Jednoduše lze říc, že tato série se autorce opravdu povedla krásně propracovaný děj i jednotlivé postavy.

10.10.2017 5 z 5

Chytřeji, rychleji, lépe: Tajemství výkonnosti v životě i byznysu Chytřeji, rychleji, lépe: Tajemství výkonnosti v životě i byznysu Charles Duhigg

Kniha se četla dobře. Co se mi líbilo bylo jak si autor v jednotlivých kapitolách pomáhá k vysvětlení popisovaného jevu příklady z reálného života, což dodává knize na čtivosti a realitě víc než jen strohé poučky a data získaná z výzkumu. Myslím, že na motivaci a fungování mezilidských vztahů hlavně tedy ve firmě budu po přečtení této knihy nahlížet trochu jinak.

25.08.2017 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Myslím, že je to hezká YA no spíš dětská knížka :) Zajímavý námět hezky lehce propracované postavy. Třeba, až jednou bude víc času, nebo budu potřebovat relax nad hezkou knížkou tak si přečtu i pokračování.

25.07.2017 3 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Taková hodně oddechová knížka o komplikovanějším osudu jedné rodiny. Kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Co bylo zajímavé byly zmínky o tom jak to dřív chodilo v textilní továrně a vůbec historické zmínky o životě lidí.

25.07.2017 3 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Opravdu zajímá kniha o jedné legendě, ale je v ní skryto mnohem víc. Prostě to jen nikdy nevzdávej...

30.06.2017 5 z 5

Perly nebes Perly nebes Colin Falconer (p)

Velmi oddychové čtení, jednoduchý příběh odehrávající se na pozadí 2 sv. války. První díl jsem nečetla a myslím, že pro pochopení děje to rozhodně není nutné.

20.04.2017 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

V porovnání s prvním dílem mi chvíli trvalo než mě děj chytl, ale pak už se to četlo samo a konec byl naprosto luxisní. Hodně se mi líbil příběh Lilly a obecně lidí před překročením, i když teda žít v takovém světě bych rozhodně nechtěla. Hezká byla i proměna Kelsy v průběhu knihy to jak jí okolnosti donutily dospět a její občas prozíravé nápady. Líbilo se mi jak byl popsán boj s jejím vnitřním "démonem", který svým způsobem částečně prohrála při popravě, ale zas na druhou stranu dala lidu co si žádal. A boj s ním naopak vyhrála v konfliktu s Rudou královnou.
Jsem zvědavá jaké bude pokračovaní. Jestli se dozvíme odpovědi na řadu otázek které se díky druhému dílu přidaly k té řádce otázek z dílu prvního dílu a teším se i na roli Temného v dalším díle.

11.01.2017 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

V knihovně jsem si jí půjčila úplně náhodou a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh, děj hezky plynul bez zbytečných zádrhelů. A Tashi se nakonec ukázala jako statečná princezna nacož ze začátku moc nevypadala. A z protivného Ramila se nakoec taky stal chlap. Rozhodně doporučuju je to taková příjmená oddechovka která vás chytne.

02.01.2017 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale zhruba od 2/3 super. Autorka hezky rozvedla jednotlivé postavy a stvořila zajímavou zápletku ve světě vycházejícím ze severské mytoligie. Líbil se mi boj mezi tím co Hirka cítí K Rimemu a tím čím si myslí že sama je. Konec jsem tak trochu čekala jen mě překvapilo kdo Hirce nakonec pomohl Havraní kruhy otevřít. A jsem zvědavá do jakého světa pocestuje. Podle Havraních kruhů by to mohl být svět lidí :) Už se těším na další díl z plánované trilogie.

05.12.2016 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Překvapivě se mi druhý díl zamlouval víc než první, bylo v něm víc napětí a hlavní hrdinka hodně dospěla :) takže už mi tolik nelezla na nervi svým chování. Ale zas na druhou stranu když si člověk uvědomím kolik jí vlastně je tak je to její chováníi celkem pochopitelné. Od třetiny knížky mi bylo jasné kdo je Prometheus, ale i přesto to bylo zajímavé čtení. Jen mohlo být vzniku Prométea věnováno možná trochu víc prostoru, myslím že kniha by to v klidu unesla.
Celou dobu jsem tak nějak romanticky v koutku duše doufala v Orenovu "spásu" tak třeba ve třetím díle:)
Jsem zvědavá jak bude pokračovat třetí díl a jestli v něm autorka vysvětlý skutečnou příčinu pádu světa v kterém hrdinové žijí a případně jestli se najde i řešení jak dát věci zase do pořádku.

28.07.2016 4 z 5