Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nedalo mi to a zkusila jsem i pokračování. Bylo to ale ještě horší. Odloženo.

06.12.2021 1 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Detektivka se vším všudy, vypointované povídky, jedna báseň! :-)

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

Takhle skvěle psát o cenzuře uměl jen Škvorecký! Působivé!

05.12.2021 5 z 5

Na shledanou v lepších časech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby marnosti (1968-1989) Na shledanou v lepších časech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby marnosti (1968-1989) Josef Škvorecký

Silné čtení, pro mě o to víc, když se jedná o mého oblíbeného autora, který se neschovává za románový příběh, ale je sám za sebe.

13 intimních povídek 13 intimních povídek Jana Poncarová

Hodně intimní povídky o ženách, žádné překvapivé pointy nebo vybroušené styly, ale beru to jako plus - odpočinkové čtení, které si s lehkostí odžijete a nezasekáváte se dlouze na jednom příběhu.

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Geniálně napsané.

20.03.2024 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Nemůžu si pomoct, ale nejde mi se začíst.

04.02.2024 3 z 5

čekala jsem román, dostala se mi do ruky kniha zajímavých esejů. Četly se dobře, ale ani jedno z témat se mě vlastně netýká, neřeším nic z toho, co řeší autor. Ale je to moc dobře napsané.

13.06.2023 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Oddechovka stokrát zopakované cosi, ale zábavné!

16.04.2022 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Další z těch knih pro vyumělkované lidi, co si libují v prapodivných názvech a anotacích. Nechci nikoho urazit, knihu jsem dostala darem ještě s dalšími knihami tohoto autora a nestačila se divit. Nuda, nuda, nuda...

16.04.2022 1 z 5

Snídaně na refýži Snídaně na refýži Jiří Hájíček

Nechápu tak nízké hodnocení. Tak sugestivní zážitek jsem si neodnesla z mnoha povídek. Většinou kloužou po povrchu. Tyhle ale ne.

06.12.2021 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Moc mě to bavilo, absurdní, zábavné, není to tak trapné jako většina detektivek.

08.05.2024 5 z 5

Věra Sládková – prozaické dílo Věra Sládková – prozaické dílo Kateřina Tučková

Zapadlá brožurka - ale plná neznámých informací o jedné důležité umělkyni.

26.03.2024 5 z 5

Možnosti vesnice Možnosti vesnice Michaela Hečková

Kniha, kterou by si měl přečíst každý starosta nejen vesnice...

04.02.2024 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Dojemné, silné, tato kniha dokazuje, jak moc se dnes máme dobře, i když si to třeba zrovna nemyslíme.

04.02.2024 5 z 5

Nicholas Winton a zachráněná generace Nicholas Winton a zachráněná generace Věra Gissingová

Dojemná a důležitá kniha, kterou mohu doporučit úplně každému.

07.11.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Děsivé to bylo, ale spíš kvůli zpracování a stylu, knihu mě neoslovila, byla úmorná.

05.11.2023 2 z 5

Plameňák Plameňák Alexandra Bajnarová

Svižné čtení, který příliš nezatížilo mou mysl, což bylo přesně to, co jsem potřebovala. Jednohubka, kterou přečtete za jedno odpoledne a nudit se určitě nebudete.

05.11.2023

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uf, tak tohle mi vůbec nesedlo. Děj byl předvídatelný a nudný. Prokousávala jsem se tím 2 týdny.

05.08.2023 2 z 5

Krásné bolesti Krásné bolesti Tereza Jandová

Krásné, citlivé, dobře vypointované.

09.07.2023 5 z 5