Nicholas Winton a zachráněná generace

od:


KoupitKoupit eknihu

Praha, prosinec 1938 - německá okupace e na obzoru a tisíce uprchlíků a českých občanů si zoufale přejí uniknout do bezpečí. Nicholas Winton, mladý britský makléř na dovolené, je ohromen jejich situací, především možným osudem dětí, jejichž životy jsou ohroženy. Nemůže prostě odejít. Hovoří s mnoha rodiči, kteří mají odvahu rozloučit se se svými dětmi. Jeho úsilí vrcholí tím, že z Prahy odjede osm vlaků odvážejících 669 hlavně židovských dětí do bezpečí Velké Británie. Je to jen několik dní před tím, než se uzavřou hranice....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32811/nicholas-winton-a-zachranena-generace-32811.jpg 4.714
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, X-Egem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Hathor89
19.07.2018

Když jsem přinesla publikaci z knihovny, byli doma překvapeni, vždyť prý tento příběh znám. Ano, zhruba. S ohledem na mé povolání se snažím neustále vzdělávat. Upřímně? Mnoho věcí pro mě bylo překvapením. Třeba jsem nevěděla o úloze Wintonovy matky, o ukrývání odbojářů a věznění Wintonovy manželky za války … Nedokážu pochopit, že někdo vyrazí do cizí země ohrožené válkou (a jiní si myslí, že nebude), vystaví se nebezpečí a riskuje vše kvůli cizím lidem. Nedokážu pochopit, jak se mohlo najít tolik lidí, kteří byli ochotni vzít k sobě cizí dítě. Nedokážu pochopit, jak bylo rodičům a dětem, když nevěděli, jaká budoucnost je čeká. Nedokážu pochopit, jak mohl někdo zlikvidovat 1,5 milionu dětí v koncentračních táborech. Nedokážu pochopit, proč byl tolikrát odmítnut návrh na Nobelovu cenu za mír pro sira Wintona. Ale dokážu pochopit, čím je tento příběh tak úžasný. Děkuju panu Wintonovi a všem dalším, kteří se podíleli na záchraně dětí, že rozsvítili trochu světla ve tmě.

itulenka
05.02.2017

Silný příběh.. V dnešní době by si ji mělo více lidí přečíst. Podívat se na to, že je důležité pomáhat. Knížku doporučuji.

lidunka1
07.07.2015

Tato knížka mě zase povzbudila ke konání dobra a připomněla mi, jak se máme výborně v roce 2015 v Česku.

Monnyska
12.07.2013

Jak já toho muže miluju, jen on mě vždycky dokáže povzbudit v tom, že na světě je ještě kousek dobra, protože čím víc jsem starší, tak poznávám opravdovou realitu světa a to takovou, že lidi jsou opravdu svině :)

tessy999
08.06.2011

Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.