ZuzanaK. ZuzanaK. komentáře u knih

Rozmarné pohádky Rozmarné pohádky Jaroslav Janouch

Ač zastaralým jazykem, snadno čtivé laskavé pohádky, v mém vydání doplněné nádhernými ilustracemi Pavla Černého.

17.10.2020 4 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Přemýšlím, co jsem použitelného, nového nebo zajímavého jsem se dozvěděla a bohužel, kniha ve mne nezachala vlastně nic.

25.09.2020 2 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Dobré :)

12.08.2020 3 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Srdeční záležitost, protože obdivovatelka úžasných kreseb J. Čapka.

07.08.2020 5 z 5

Zvířátka a lidé Zvířátka a lidé Karel Václav Rais

Krásné básně s krásnými ilustracemi pohladí každou, nejen dětskou duši.

Vyhasínání mozku Martina Kleina Vyhasínání mozku Martina Kleina J. Bernlef

Strhující. Čtení nejen pro ty, kteří mají v rodině člověka s Alzeihmerovou chorobou a i díky této knize mají větší šanci pochopit, co se uvnitř člověka odehrává.
Doporučuji i jako audioknihu načtenou J. Kačerem.

Hraje Bůh kostky? Hraje Bůh kostky? Ian Stewart

Pro srozumitelnost a čtivost se můžete dotknout se oboru, ve kterém nejste kovaní. Kniha určitě stojí za přečtení.

Velká Fermatova věta Velká Fermatova věta Simon Singh

I když nejste zrovna milovníky matematiky, a možná právě proto, tahle kniha vás zaujme.

06.08.2020 5 z 5

Pí na nebesích Pí na nebesích John D. Barrow

Začněte číst dříve, než si vinou školní docházky zošklivíte matematiku. Je to krásná věda a toto je skvělý počin.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jestli toužíte pracovat v nadnárodní společnosti, tohle je kniha pro vás! :)

Mám ji ráda, pro její absurditu, bezradnost, humor, naději a nutnost znovu a znovu hledat řešení, naději, pro její lidský rozměr, kdy postavy máte rádi a zároveň vám lezou na nervy, protože nejsou černobíle, ale plasticky lidské se všemi našimi nedokonalostmi (mírně řečeno), přesně jako váš nejlepší kamarád, soused od vedle, nebo kolegyně z vašeho oddělení.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Klasika a nádherné ilustrace Jiřího Trnky. Povinná četba do dětských postýlek.

Zlaté slunce, bílý den Zlaté slunce, bílý den Josef Václav Sládek

Básničky jsou skvělé, ale na téhle knize mám nejraději ilustrace A. Zábranského.

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Pokud se o zdravé stravování zajímáte, nenajde mnoho toho, co byste se už nedočetli jinde. Ale jako zajímavý souhrn a úvod do tématu je to kniha určitě vhodná, ačkoli z mého pohledu mohla být ještě kratší, protože některé věci se v ní opakují.

06.08.2020 3 z 5

Jak si lidé hrají Jak si lidé hrají Eric Berne

Je fajn si uvědomit, že každý stále hrajeme nějakou roli a je dobré vědět jakou. Na druhou stranu, pokud se touto tématikou už trochu zabýváte, kniha vám dnes asi nepřinese už mnoho nového, pro úvod do tématu ale zcela vhodná.

06.08.2020 3 z 5

Mirákl Mirákl Josef Škvorecký

Dějově se proplétající linky, skvělý popis doby, hledání skutečných předobrazů reálně vykreslených charakterů více či méně obyčejných životů. Mám ráda lehkost a přesto plnost textu, který se tak příjemně čte.

"Život je detektivka. Pachatelem je pravda. Je to špatná detektivka. Pachatel vždy unikne."

06.08.2020 4 z 5

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a že jsem se k ní nedostala dřív, protože by pro mne byla špatně stravitelná i čitelná. Přišla v pravý čas, kdy jsem mohla pochopit spoustu toho, co v ní je. A určitě její čas znovu přijde.

Ticho hrocha Ticho hrocha David Böhm

Jiné pohádky z jiného světa. Do dětské knihovničky patří, pro tu půvabnou jinakost i krásné grafické zpracování.

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Kniha, která ve vás určitě zanechá silný pocit. Jaký to bude, to záleží čistě na vašem vnímání světa a aktuálním rozpoložení.

04.08.2020 4 z 5

Stolek s citróny Stolek s citróny Julian Barnes

Zajímavá, sem tam slabší, ale převážně opět kvalitní četba.

04.08.2020 4 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Ani tato kniha nevybočuje z vysokého standardu T. Snydera.
Občas významně pozdvihnete obočí, věci a dění do sebe najednou zapadnou, dozvíte se spoustu zajímavých informací a souvislostí ... Tato kniha vaše emoce dozajista rozjitří, rozhodně inspiruje nejen k pozorování toho, co se děje ve světě i u nás, jak vše spolu souvisí a nutí klást si otázky, co s tím/proti tomu můžeme a měli bychom dělat, jak se bránit, jak hodnotit všechny informace, které se k nám dostávají, tedy nebýt pasivním přijímatelem informací, ale ověřovat.