zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

První díl je pro mě zklamání, zbytečně moc popisné a až moc často se vrací do dětství. Sice chápu, že vysvětlení, co bylo na začátku je důležité, ale tady mi to přišlo až moc "násilné" a bylo toho moc. Až teprve ke konci knihy se začne "něco dít" a musím říct, že kniha končí a byla jsem ráda, že hned můžu sáhnout po dalším dílu.

04.04.2018 2 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Kniha mě úplně nadchla. Neobsahuje zbytečné dlouhé popisné pasáže. Kapitoly jsou krátké a jasné. O to víc, drží čtenáře bystrého a neustále jsem měla pocit, že se něco děje. Konec ač romantický, tak hlavně dobrý. I když spousta věcí je jasná hned od začátku knihy.
Knihu doporučuji přečíst, ale popravdě film mě vůbec neláká. Bojím se, že režisér nedokázal vytvořit tak "dokonalého tvora", jak je popsáno v knize.

18.03.2018 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Kniha mě velmi mile překvapila. Od prvních stránek je plná napětí a je to zajímavé, jak se postupně zobrazuje její příběh.

13.12.2017 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Čekala jsem trochu více fantasy. Ale jedná se o román, kdy hlavní hrdinka má schopnost "vycítit zlato". Takže nemůžu říct, že by mě román nadchnul. Ale taky že by mě úplně zklamal. Prostě kniha o holce, kterou potká velmi smutný osud a rozhodne se v době zlaté horečky odejít na západ za zlatem.

17.11.2017 3 z 5

Začátek knihy byl napínavý, plný zvratů. Pak bohužel přišla horší část, která byla zbytečně zdlouhavá a trochu i zmatečná. Ale celkem se jedná o velmi napínavý a zajímavý příběh.

04.11.2017 4 z 5

Strážkyně vlčí síly Strážkyně vlčí síly Tamora Pierce

Bphužel, i zde platí pravidlo, další díl je horší než ten předchozí. Chvilkama byl děj zbytečně vleklý a zmatečný. Ale celkově kniha ušla.

01.11.2017 3 z 5

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Kdyby se dalo hodnotit, tak bych dala 4,5 hvězdičky. Do celých 5 hvězdiček mi přeci jen něco malinko chybělo. Ale jinak je to velmi krásný a od začátku napínavý příběh. Plně vás v táhne do děje a nemůžete se odtrhnout.

24.10.2017 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Kniha mě velmi překvapila. Sice měla velmi pomalý a slabý začátek, ale jakmile se děj trochu rozjel, tak byl plný napětí a překvapení až do poslední stránky. Vzhledem k otevřenému konci, jsem zvědavá, zda bude časem další pokračování.

19.10.2017 4 z 5

Tulipánová horečka Tulipánová horečka Deborah Moggach

Tuhle knihu je velmi těžké ohodnotit, i když se čte dobře, tak je chvilkama hodně nudná a zbytečně až moc překombinovaná.

12.08.2017 3 z 5

Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi James Twining

Musela bych každou z těch knih hodnotit zvlášť, jako celek moc tato kniha hodnotit nejde.
Ale za mě, z těchto 4 příběhů pouze jeden se mi moc nelíbil.

05.08.2017 4 z 5

Meč v kameni Meč v kameni Terence Hanbury White

Jediné, co bylo z knihy zajímavé byly přenosy člověka do světa zvířat. Jinak je kniha hodně mdlá a nezáživná. Čte se velmi špatně a čtenář má pocit, že u ní každou chvilku usne.

27.11.2016 2 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tak poslední díl je jeden z těch povedenějších. Od začátku skoro až do konce plný akcí a čtenář se u knihy nenudí. Nejvíc zklamaná jsem byla z konce. Jelikož mi to připomnělo pohádky nebo zamilovaný román "zlo bylo potrestáno a všichni budou žít šťastně až do smrti".

11.11.2016 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Oproti předešlému dílu mi tato kniha přišla daleko slabší. I když je děj opět zajímavý, ale chvilkama je nudnější a občas mi některé pasáže knihy připadaly zbytečné. Takže uvidíme, jaký bude další díl.

03.11.2016 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Oproti prvnímu dílu je tento díl daleko povedenější a akčnější. I když se hlavní hrdinka občas chová dost naivně, tak přeci jen má díl rychlý spád a čtenář má pocit "že pořád se něco děje". Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin a začít číst další díl.

23.10.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

První díl mi přišel hodně popisný, jak na prostředí, tak i na emocionální prožitky hlavní hrdinky. Velmi často jsem si už přála, aby se něco dělo. Nakonec jsem knihu přečetla a nebyla jsem si jistá, jestli vezmu i druhý díl (nakonec ano a nebyla to chyba).

23.10.2016 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Od začátku mi přišla kniha moc chaotická. Straně moc postav, ve kterých se čtenář vůbec nevyznal. A když už to vypadalo, že to nějak dává, tak se tam zas nějaká postava změnila. Ke konci kniha docela ušla, ale jelikož byl začátek opravdu hodně zmatený, tak už bylo těžké se v tom vyznat.

24.08.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Z knihy mám rozporuplné pocity, začátek nudný, pak střed byl velmi dobrý a čtivý a konec opět docela nuda.Možná kdyby spisovatelka vynechala dlouhé popisné scény, možná by to bylo trochu více čtivější.

17.08.2016 3 z 5

Šaty pro faraona Šaty pro faraona Irena Závacká

Kniha se mi moc líbila. Velmi hezky napsaná a velmi čtivá kniha. I když je děj zařazen do starověkého Egypta, ale není to klasická kniha o dějinách Egypta. Je to spíše lehký romantický román, i když nekončí "žili spolu šťastně až do smrti".

04.07.2016 4 z 5

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Začátek knihy byl pro dost slabý, ještě jsem si říkala, co jsem si to vybrala. Ale pak jsem se do knihy začetla a opravdu jsem se nemohla odtrhnout. Velmi napínavý děj, trochu mystický, trochu hororový....velmi dobrá kniha...jen ten otevřený konec mě zklamal. Ale budu předpokládat, že si autor nechal otevřený konec pro možnost pokračování.

30.06.2016 4 z 5

Válka na konci světa Válka na konci světa Mario Vargas Llosa

Tuto knihu jsem myslela, že ani nedočtu, něco tak nudného a nezáživného jsem opravdu nečekala. Zde malý úryvek, který charakterizuje prakticky celou knihu:
Načež ho velevážený p. poslanec dom Dantas Horcadas přerušil slovy: "A co když se těch pozemků zmocnili násilím, ale baron jim je zapůjčil?" V odpověď se velevážený p. poslanec dom Eduardo Glicério zeptal veleváženého p. poslance doma Dantase Horcadase, jeslti ho v salesiánské koleji neučili, že lečí lidé se navzájem nepřerušují, když mluví. atd atd

18.06.2016 1 z 5