zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Čerwuiš Čerwuiš Alberto Vojtěch Frič

Za mně nádherná kniha. V životě jsem o Fričovi neslyšela a moc toho lituji.
Kniha je neuvěřitelná, jak v popisech, co se asi odehrávalo v hlavě indiána, tak i co v hlavě Friče.
To co on zažil už asi prožít v dnešní době nelze, ale i přesto je tato kniha nadčasová.

23.08.2022

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Kniha mě od prvních stránek velmi zaujala. Nejen formou psaní i danou kulturou, která je nám dost vzdálená. Přečetla jsem ji na nejeden zátah.

13.08.2022 5 z 5

Vzducholodí kolem světa Vzducholodí kolem světa Jules Verne

Za mne jedno ze slabších děl tohoto autora. Měla jsem chvilkama problém toto dílo dočíst.
Ale i přesto je neuvěřitelná autorova fantazie a technické znalosti.

10.08.2022 3 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Vrátila jsem se ke svému oblíbenému autorovi z dětství díky čtenářské výzvě. A jsem za to moc ráda. Kniha je napínavá a má pořád své kouzlo.

30.07.2022 5 z 5

Ďábel lásky Ďábel lásky Eduard Martin (p)

Povídky byly velmi zajímavé. Měla jsem problém jen s poslední, pořádně se do ni začíst.
Je to příjemné a zábavné čtení.

26.07.2022 4 z 5

Muž, který spadl na Zemi Muž, který spadl na Zemi Walter Tevis

Za mě kniha byla docela zklamání. Čtenářsky mi to přišlo nudné, zdlouhavé a prakticky bez konce.
Na druhou stranu, když se nad knihou zamyslíte, tak opravdu se každý nechá pohltit neřestmi společnosti? Opravdu jsme civilizace, která je tak zkažená, že se sama zničí?

03.07.2022 3 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Mně se kniha velmi líbila. Vybrala jsem si ji v knihkupectví náhodou a vůbec toho nelituji. Příběh Jany Brejchové je její dcerou velmi hezky popsán a zdokumentován. Autorka této knihy má můj velký obdiv.

09.06.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knihu jsem začínala číst na několikrát, nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Ale když se mi to nakonec podařilo, tak jsem se zase místy nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl, který mám připravený ke čtení.

18.04.2022 4 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

Romantický příběh, který je příjemná oddechovka. Za mne 3/4 knihy super, konec už mi připadal spíše vlažný.

23.03.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neuvěřitelný příběh, který nejen chytí za srdce, ale i se skvěle čte. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Tento příběh si najde každého čtenáře, je zde trocha napětí, lásky a dobrého konce.

13.03.2022 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Za mě je velmi dobře napsaná kniha. Každý případ jsem četla jedním dechem. Je to zajímavé, jak se to celé událo a jak to vypadalo na venek vč. závěrů, i když hodně často nedávají smysl, protože lidé byli ovlivněny minulým režim apod.

25.02.2022 5 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Pro mě byla knížka velkou oddechovkou a zároveň velmi čtivá a romantická. Za mě ideální kniha pro odreagování s happyendem na závěr.

18.02.2022 5 z 5

Matrix jako příležitost Matrix jako příležitost Karel Spilko

Za mě velmi čtivě napsaná kniha. Je určena pro osobní rozvoj, takže každý si musí určit sám, jestli mu sedí a je to kniha pro něj nebo ne.

15.02.2022 5 z 5

Mě nesmíš nikdy prosit Mě nesmíš nikdy prosit Oto Linhart

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Některé povídky mě zaujaly a některé mi přišly naprosto zcestné. Jsou zde pasáže k zamyšlení, ale i takové, kdy si říkáte, že hlavní postava nemá žádnou sebeúctu a jedná strašně hloupě.

04.02.2022 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Pro mě byla kniha neuvěřitelná. Autor velmi dobře a srozumitelně popsal fungování stromů a lesa. Byl to pro mě nový pohled a poznatek. Prostě i stromy mají slzy a cítí bolest a přitom žijí daleko déle než jedna lidská generace. Lidstvo by se mělo nad sebou zamyslet.

06.01.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Ale i když na mě měla kniha pomalý rozjezd, tak nakonec jsem se nemohla odtrhnout a každé vyrušení od dočtení knihy mi vadilo.
Je to příjemná oddechovka s koncem, který by chtěl zažít asi každý.

30.12.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Oba dva díly jsem přečetla jdním dechem. Tyto knihy vypovídají o dějinách České republiky, které nejsou moc známy a myslím si, že by totu knihu si měl přečíst každý. Nejen o tom, aby se něco dozvěděl o oblasti, která je sice známá, ale její historie již tak známá není.

20.12.2021 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Opět úchvatný a jedičný příběh ze Zeměplochy, který se musí přečíst. Mít občas takovou možnost, jako měl Elánius by nebylo špatné.

26.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Nakonec mě děj úplně vtáhl. Vůbec jsem nelitovala, že jsem vzdržela číst až do konce. Proběhlo několik zvratů a překvapení.

01.11.2021 4 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Na knihu jsem narazila u svého kamaráda, který vlastní dokonce druhé vydání této knihy z roku . Takže je psaná ještě starší češtinou. Asi o to více se mi kniha líbila. Klasicky jsem u knihu totoho autora bojovala s popisovými části. Ale i tak má tato kniha své kouzlo.

09.10.2021 4 z 5