zuza.floderova zuza.floderova komentáře u knih

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Jedna noc na přečtení bohatě stačila, ale přemýšlet o tom budu zřejmě ještě dlouho...

10.10.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Krásná a čtivá kniha. Četla jsem ji vlastně kvůli škole, ale nakonec ji řadím mezi moje nejoblíbenější knihy.

23.06.2014

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Příběh o upírovi a člověku, ženě, kteří se do sebe zamilují díky dvěma identickým zrcadlům původně pocházejícím z Egypta. Je zajímavé jak se Josh a Kate navzájem doplňují. Prostě a jednoduše, je to příběh o upírech, který není celý postavený na hlavu a nemá nic společného s dosud napsanými knihami na toto téma. Je pravda, že já knihy o upírech prostě nemám ráda, jelikož je to nuda, děje se tam totiž stále to samé, buď tam někomu probodají srdce kůlem, nebo ho upalují na hranici, ale tenhle příběh je úplně něco jiného, má totiž něco, co ty ostatní nemají a to duši. Nemohla jsem odtrhnout oči od příběhu, který nám tu autorka, tak mistrně vykresluje před očima. Většinou při čtení podobných knih mám prostě pocit, že se to nemohlo stát, ale tady, to vypadalo, jako by prostě, já nevím jak to říct, upíři měli duši a člověk skoro uvěřil tomu, že podobní lidé existují a že pravá láska není jen sprosté slovo.
Prostě nádhera. ;)

02.11.2014 5 z 5

Bible svatá Bible svatá neznámý - neuveden

Poprvé jsem ji četla, když mi bylo devět, možná osm, když jsem byla nemocná a líbila se mi moc. Teď jsem ji četla znovu na střední škole a líbila se mi sice trochu méně, zase mě, ale zaujala. Přečetla jsem ji ani ne za měsíc, víc jsme na ni ani neměli a byla moc hezká.

01.03.2014 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

pro mě to byla jenom taková chuťovka, ale velmi dobrá chuťovka

22.07.2018 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

kniha je opravdu úžasná, skvěle se čte, není jí co vytknout :D

29.10.2014 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nejdřív jsem ji nemohla přijít na jméno, pak jsem se dostala za půlku a byla to nádhera. Na konci jsem si i trochu poplakala. Už se moc těším až si ji zase někdy v blízké budoucnosti přečtu.

18.08.2013 5 z 5

Píseň písní - Píseň Šalamounova Píseň písní - Píseň Šalamounova Daniel Raus

AUDIOKNIHA i KNIHA
Když to člověk slyší, nemůže uvěřit, že by se jen inspiroval. Ty verše jsou tak plné citu a vášně, že to ani není možné. Člověk to musí zažít, aby takto mohl psát, procítěně, až Vás to nutí vzpomínat. Někoho možná i plakat, ale rozhodně něco pocítíte.

16.08.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha se mi v dětství vůbec nelíbila, ale teď jsem ji konečně pochopila a jsem tomu ráda. Má toho tolik co dát. :)

16.06.2014 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

kniha mi ze začátku přišla naprosto skvělá, ale postupně mé nadšení opadalo, až úplně zmizelo, proto zatím nedočteno, pokusím se znovu, nejdříve za rok

05.09.2016

Nemůžu si stěžovat, kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji za dvě hodiny, tak moc mě nadchla. Teď akorát přemýšlím, jestli jsem ji vážně nepřečetla moc rychle. Byl to moc dojemný příběh, ale ne moc klišé. Od této autorky si určitě přečtu i další knihy. :)

04.09.2016 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Úžasná kniha, vždy když jsem nemocná tak si ji čtu. Moc super kniha. :)

11.03.2015 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Tato kniha se mi opravdu líbila, převážně první báseň Červený květ, byla velice hezká.
Kdybych nemusela tuto knihu číst do školy, zřejmě bych se jí vyhnula tím největším obloukem, jakým by to šlo a to by byla veliká škoda, knihu jsem si užila a určitě se k ní v blízké době zase vrátím, možná si ji koupím i do vlastní knihovničky. :)

09.11.2014 4 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Kniha, která opravdu chytí za srdce a už se nepustí. Určitě ji budu číst několikrát. Nechápu proč tato kniha upadla v zapomnění a už se nečte, je to úplná škoda.

04.09.2014 5 z 5

Dobrá kniha, velice dobrá, proč je tak dobrá souhlasím se vším co se tu už řeklo. Místy zajímavé a dobré na přemýšlení, ale někdy zase jsem si řekla, jej tady to trochu ujelo.

19.07.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice dobrá kniha, našla jsem ji ve škole a zaujala mě hlavně obálkou, tak jsem se rozhodla ji přečíst a zjistila jsem, že obsahuje velice zajímavý příběh. Opravdu silná kniha.

23.06.2014 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Díl, který krásně uzavřel tuto čtivou sérii. :)

23.06.2014 5 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Zajímavá kniha plná zajímavých postřehů. :)

23.06.2014 3 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Tuto knihu jsem četla převážně proto, že jsem ji měla recenzovat pro nakladatelství JOTA. Nejdříve jsem se jí nemohla prokousat, tak do půlky, pak mě to chytlo a dočetla jsem ji během odpoledne. Další díl, bych asi číst nechtěla, ale první byl dobrý, nemůžu si stěžovat.

02.03.2014 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

já prostě nevím, ale já prostě ne ne ne
možná jsem ovlivněná i částečně školou a tak, ale vždyť to vůbec nedává smysl...

22.03.2021 2 z 5