Zuuuza Zuuuza komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Hrozně moc neuvěřitelných situací mi kazilo dojem. Hlavní hrdinka se chová podivně, vzteká se tam, kde by měla sklapnout podpatky, všichni a všechno ji vadí, přitom je zralá na bezpečnostní domácí vězení.
Spoiler alert:

V autě jedoucím z místa činu se kamarádky oběti baví o úplných hovadinách, hrdinka odjíždí relaxovat na místo činu, navíc s obrazem, který se vzal kdo ví kde a ještě ho tam zapomene. Proč na něm bylo, co na něm bylo, jsem nepochopila. Zjevný zloun zůstává naší geniální wannabe detektivkou neodhalen. Detektiv má jet na dovču, ale místo toho kdo ví proč řeže dřevo. U toho se během pár minut s cizím člověkem zryje jak záhonek.
Nebylo to úplně špatně napsané co do jazyka vyprávění, ale být redaktorkou, tak si s autorkou víc povídám o motivaci a logice chování postav.

31.12.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Báječný příběh. Trochu veselý, ale především mnohem hlubší, než se zdá. Končila jsem čtení v slzách. Doporučuji!

24.12.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Na mě je Vladěna příliš labilní. Toho zmaru na mě bylo moc.

30.10.2020 2 z 5

Trispras Trispras Gejza Horváth

Nějak jsem tomu místy ani moc nerozuměla. V knize je spousta jisté zemité poetiky, ale můj šálek čaje to nebyl.

12.08.2020 2 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Mám moc ráda styl vyprávění Liane. Měla bych pár droboučkých výtek, čekala jsem drsnější pointu, ale knihu jsem hltala, takže za mě spokojenost.

10.08.2020 5 z 5

V zemi mužů V zemi mužů Hisham Matar

Kniha je v podstatě děsivá. Okolnosti, za jakých musí někteří lidé žít, jsou čisté peklo. Nicméně je určitě potřeba si o takových věcech číst.

29.07.2020 5 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Jaaaaj, to jsem se nasmála! Super oddechovka!

17.07.2020 5 z 5

Hlas a jiné povídky Hlas a jiné povídky Petr Vydra

Autor má obdivuhodnou fantazii, která čtenáře občas zavádí tak daleko, až se nestačí divit. Tu a tam se ovšem čtenář pro samé divení může lehýnce ztratit v ději. Kniha je čtivá, pro mě ideální na přerušované čtení.
Podle mě stojí za nakouknutí.

15.07.2020 4 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Zajímavý nápad, zpracovat pocity ženy, která se stará vlivem otřesných události o cizí dítě. Asi jsem trochu zklamaná z předvídatelného konce, ale četlo se mi to dobře.

14.06.2020 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Není to špatná kniha, ale některé části jsou nebetyčně naivní. Všichni mají ohromně ušlechtilé motivace, některé postavy jsou prakticky černobílé. Ale čte se to dobře, trocha emocí se dostavila, tak proč ne.

26.05.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Mně to naivní děvče zmítané snahou se zalíbit chlapovi a naprosto neuvěřitelné vyjadřování muže v jeho slovníku nějak lezlo na nervy.
Asi by to mohla být snesitelná červená knihovna v krásném prostředí, ale míra kýče u mě trochu přesáhla hranici únosnosti.

04.04.2020 2 z 5

Bavilo mě to, bylo to napínavé, místy to bylo trochu přitažené za vlasy a hrdinka se podle mě vyjadřovala spíš jako mladý kluk, než dáma v nejlepších letech, ale přečetla jsem to jedním dechem, takže to účel splnilo.

14.03.2020 5 z 5

Zelenobílá vykrádačka Zelenobílá vykrádačka Jan Malinda

Tahle knížka je taková bonboniera. Tu a tam si vyberu jeden z příběhů a pochutnám si na autorově schopnosti vystihnout náladu a styl knih, kterými se inspiroval.
Nemám k fotbalu vztah, takže jej jako spojující prvek nedocením.

28.02.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Čtivé, napínavé, uvěřitelné. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

14.01.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ze začátku mě postava Barbory trochu štvala svým negativismem. Nebylo nic, co by nezkritizovala. V určitém okamžiku ale kniha nabere spád a přišla mi i více vtipná, takže celkový dojem je dobrý.

08.01.2020 4 z 5

Žena na tahu Žena na tahu Zuzana Hubeňáková

Jako jo, možná jsou některé vtípky silnější a jiné slabší, ale já se ohromně bavila. Sebeironický humor autorky, která si na nic nehraje a na všem se snaží najít něco pro zasmání, mi přijde až terapeuticky blahodárný. V žánru oddychovka má jistě své místo.

13.11.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tohle mě hodně bavilo. Potěšilo mě, že kromě napínavého děje dokázal autor do textu dostat i pár velmi britských vtipů. Vdechla jsem knihu za tři dny v plném rodinném provozu, takže rozhodně doporučuji!

13.11.2019 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Asi je lepší si knihu psanou podle měsíců i trochu rozložit. Ne přímo do celého roku, ale najednou se mi nečetla úplně hladce. A její odložení v podstatě nevadí. Bavily mě hlavně pasáže s mikropříběhy, různá zamyšlení mě až tolik nevtáhla.

07.11.2019 3 z 5

Specifický humor spojující spoustu reálných historických událostí s propracovaným absurdním příběhem. Mně to moc bavilo.

16.10.2019 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

K této knize mám jedinou poznámku: Ještě že v Anglii neznají Kinedryl. Jinak by se to celé nestalo.
Nicméně jako červená knihovna to přesně odpovídá žánru, na slzení na dovolené ideální.

07.08.2019