Zuuuza Zuuuza komentáře u knih

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Příběh není špatný. Ale za to střídání časů v jedné větě bych normálně navrhovala trest. To je hrozné zvěrstvo. Jak to mohla redaktorka takhle pustit, nechápu...

27.02.2023 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Bohužel se mi líbila v podstatě jen první povídka. Další dvě šly pro mě kvalitou dolů a spíš mi postavy a jejich podivné motivace lezly na nervy. A to Greena jinak miluju. Tady mu kolegyně podle mě dala na frak.

22.10.2022 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

V rámci žánru to splnilo účel dokonale. Na dovolené jsem až zapomněla chodit do moře, jak se to dobře četlo.
Pár detailů mě tahalo za oči, respektive za mozek, některé věci byly dost neuvěřitelné, ale rozhodla jsem se to neřešit a naopak přidat kredit za odbornou práci, kterou knize autor bezesporu věnoval.

30.07.2022 5 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

První kniha o Merdé byla zjevení, tahle už je slabší. Což se jistě dalo čekat, ale trochu mě to mrzí. Každopádně jako letní dovolenkové čtení je to v pohodě.

28.07.2022 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Parádní knížka. Napínavá jak kšandy, takže jsem si na zítřek zvětšila objem práce, ale nešlo ji odložit.

17.05.2022 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Drsné téma, čtivá kniha. Celkem bez příkras popsaný příběh jednoho pádu. Kniha se mi četla velmi dobře, je poutavá a dlouhá tak akorát. Donutila mě přemýšlet, jak se něco takového může stát a jak je lidská psychika křehká věc.

17.05.2022 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Knihu jsem vdechla za dva dny. Otevřela mi obzory v oblasti lidí trpící OCD. Je napsaná čtivě, mile, osobitě a vtipně, takže já děkuju za příjemný čas.

10.05.2022 5 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Dočítala jsem už trochu na sílu. Není to špatná kniha, ale pro mě ani nijak třeskutě zajímavá nebo vtipná.
Má ovšem úžasnou obálku, stejně jako všechny ostatní autorčiny knihy, jak jsem se dívala.

28.04.2022 2 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Děsivá, ale skvělá knížka. Prověřovala jsem některé události, takže můžu i říct, že je pravdivá. Moc naděje, že jednou přestaneme dělat kraviny, mi bohužel nedala.
Co mi na ní vadilo, byla otřesná práce redaktorky nebo korektora, byl-li nějaký. Tolik chyb jsem snad v žádné jiné knize neviděla.

15.03.2022 5 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Obdivuhodné, jak se zjevně citlivá Jana odhalí před plénem. Překvapil mě rozpor mezi jejím mediálním obrazem, který upřímně vnímám velmi okrajově, a jejím opravdovým já. Musí být těžké si to v sobě poskládat. Každopádně děkuji za upřímnost.

09.02.2022 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Příjemná inspirativní kniha z krásného prostředí. Sebrat se a utéct z kolotoče velkoměsta na jih - skvělý nápad! Celou dobu čtení se mi navíc sbíhaly sliny :)

13.10.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Na mě je to trochu moc slaďoučké, ale zhltla jsem to s chutí za pár dní, což svědčí o tom, že to asi zas tak špatné nebude :)
Příjemná oddechovka. První díl mě dostal víc, ale ani tohle nebylo úplně marné.

15.09.2021 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Krásná útlá knížka plná laskavosti. Velmi citlivě namíchané léčivo na duši. Molto bene, grazie Marta. I za přenesení italského sebevědomí a víry, že každá jsme krásná.
Jo a líbí se mi, jak se Marta nemá potřebu shazovat, ačkoliv si ze sebe ráda udělá legraci.

06.08.2021 5 z 5

Milá, vtipná, zajímavá kniha, kterou jsem si s chutí po letech dala podruhé. Evergreen.

30.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Silné, bolavé, poučné. Tolik věcí máme teď jednodušších, tolik věcí se stalo před "pár" lety a my máme pocit, že se nás to netýká. Děkuji autorce za krásnou knihu.

19.07.2021 5 z 5

Muž v karanténě Muž v karanténě Petr Vydra

Prima oddechovka. Někdy se autor trochu moc motá u každého slovíčka, ale do kategorie lehké letní čtení zařazuji bez zardění!

06.07.2021 4 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Asi jsem knihu v hlavě četla špatným tónem. Někdo tu píše o humoru, ten jsem hledala v podstatě marně. To se může stát. Při vyprávění bych se možná za břicho popadala. Těžko říct.
Mít ten nápad dřív, zapisují si, kolikrát se autor otře o bývalou ženu, to mi tedy opravdu lezlo na nervy. "Trp jako chlap!" znělo mi v hlavě.
Detaily o masturbaci považuji za vrcholně zbytné.
A chudák přítelkyně Monika, která za jakoukoliv snahu o "normální vztah" schytala přízvisko "hysterka" od muže, který se zhroutil, protože se mu vysypal krájený chleba a ona nepřiběhla vyřešit ten šílený problém. On jí pak ztropil scénu dokonce i na Facebooku, protože si umanul, že její auto před domem bezmála devadesátiletého muže něco znamená. Ale hysterka je ona.
Rozpor mezi kňouráním a sebevědomým opakováním mantry "já jsem přední literát!" mi přijde až schizofrenní.
Nesedlo mi to. Ale cením odvahu pustit čtenáře až do ložnice.

17.06.2021 2 z 5

Můj rok s inženýrem Můj rok s inženýrem Barbora Černohlávková Večeřová

Moc mě baví styl vyprávění autorky. Zábavná kniha mi malinko připomněla humor Ivana Krause. Příjemné čtení.

01.06.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Mám Backmana moc ráda, ale tady jsem se nemohla začíst. Asi mi lehký příklon k fantasy nějak nesedí. Ale autora si rozhodně cením a nevzdávám to s ním!

19.05.2021 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krása, krása, krása. Nádherný příběh, veselý, dojemný, uvěřitelný a k zamyšlení. Jsem nadšená. Autorův jazyk mi velmi vyhovuje, je specifický, prodchnutý chytrými vtipy.

04.03.2021 5 z 5