zubrice zubrice komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím, co napsat. Úžasné a bolestné zároveň.

06.05.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedno z nejlepších děl, jaké jsem kdy četla. Na střední škole jsem k němu byla skeptická, neměla jsem vůbec zájem o antimilitaristickou literaturu. Ale po maturitě jsem se rozhodla doplnit si vzdělání a přečíst Na západní frontě klid. A nemohla jsem udělat lépe. Kniha je velmi čtivá, některé pasáže jsem doslova hltala. Remarque popsal válku a život na frontě tak reálně, že jsem občas i plakala. Určitě doporučuju, toto dílo by měl mít přečtené každý.

13.02.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Hodně silné čtení, každá kapitola v druhé polovině mě naprosto oněměla. Samozřejmě jsem věděla, jaká zvěrstva nacisté dělali, ale číst to v tak syrovém vyprávění od přeživšího bylo pěkně těžké sousto. Toto by měla být povinná četba ve školách, na tuto historii se nesmí nikdy zapomenout.

20.06.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

King je prostě špička a dokazuje to zas a znovu. Zelená míle je nádherný dojemný příběh, jako jeden z mála se může pyšnit opravdu výborným filmovým zpracováním. Film jsem viděla mnohem dříve, vlastně ještě v době, kdy jsem nevěděla, že má knižní předlohu a musím říct, že opravdu odpovídá knize. Nemůžu dát jinak než 10/10.

21.05.2020 5 z 5

Miluju, miluju a miluju. Bohužel jsem ale viděla dříve film, než jsem knihu četla, takže jsem měla trochu pokroucenou představivost, ale rozhodně to neubralo na napínavosti příběhu.

17.08.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Příběh to je dobrý, ale abych byla upřímná, není to jedna z těch knih, které bych měla potřebu přečíst si znovu. Četla se mi dost zdlouhavě, občas jsem se musela až nutit knihu otevřít. Tedy aspoň než Winstona a Julii dopadla Ideopolicie, pak jsem jí dočetla jedním dechem, jak to bylo poutavé. 1984 by si měl určitě přečíst každý, ale za mě je tedy Farma zvířat lepší.

05.07.2020 3 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Není to špatná kniha, ale žádné super tajné rady v ní nenajdete. Všechno jsou to všeobecně známé kroky k seberozvoji, navíc se to pořád opakuje. Nic, co bych si chtěla přečíst znovu.

29.11.2020 2 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Tak k téhle knize se budu často a ráda vracet. Asi nikdy jsem se u čtení tolik nezasmála, zároveň tam ale také byly kapitoly, po kterých jsem jen zírala do zdi a psychicky zpracovávala, co se právě stalo. Hlavním cílem umění je zanechat v člověku nějaký pocit a Hlava XXII jich zanechává až až. Za mě 10/10.

19.04.2020 5 z 5

Anna Kareninová II Anna Kareninová II Lev Nikolajevič Tolstoj

(SPOILER) První díl se mi tedy líbil víc. Ze začátku mi tam hodně vadila dějová linka Levina, ale když se do toho přimíchala Kitty, tak jsem to hltala. Na konci už jsem ale byla zase znuděná a čekala, že se snad zabije i Levin. Ale příběh Vronského, Anny a jejího muže byl skvělý. Anna se zákonitě zbláznit musela. Život, jaký pak s Vronkým měla, by nezvládla žádná žena, i kdyby lásky měla třeba kotel. Tím spíš, že Vronský si dál mohl žít, jak chtěl.

07.04.2021 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nechápu, že jsem se k téhle genialitě dostala až ve 22 letech. Perfektní příběh, skvěle vykreslené postavy, no a ty zvraty.. Miluju tu knihu od začátku do konce.

20.01.2021

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Četlo se moc hezky, ale o Anně Frankové to vůbec není.

24.01.2024 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Hodně těžké čtení. Člověk se ve všech těch jménech a názvech ztrácí a musí se vracet, poprvé v životě jsem měla i strach, že knížku nedočtu. Tolkiena miluju, ale tohle mě teda vůbec nechytlo :(

23.09.2022 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Žádnou hlubší myšlenku mi tedy tahle knížka nepředala (tedy až na pasáž s proslovem pana Antoliniho), ale je vtipná a dobře se čte, na odreagování ideální.

31.07.2020 3 z 5