zp87 zp87 komentáře u knih

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Zajímavé, jak jednu knihu (která mě ale baví) čtu třeba i měsíc a pak vezmu do ruky knihu Julie Quinn a ani ne za dva dny mám knížku zhltnutou.
Moc hezké to bylo. Phillip je opravdu fajn chlap. V tom nejlepším slova smyslu - ideální muž pro život. Nejdřív jsem se bála - anotace slibuje "ovdovělého sira Phillipa" - aby nebyl moc starý, suchý, nezáživný, nezajímavý... ale není ani jedno z toho. Je dost těžkopádný (a z toho plynou zábavné a rozpačité situace). V první půlce se neobjeví nikdo z Bridgertonů - ale tak nějak je děj natolik zajímavý a záživný, že to ani nevadí. A ve chvíli, kdy jsem si řekla, že bych už i uvítala nějakou další postavu - někoho z Bridgertonovy rodiny - jakoby to měla autorka přesně promyšlené... byli tam :).
Rozhodně pět hvězdiček... ovšem z celé série Bridgertonů bych tento díl na první příčky nestavěla. Některé předcházející díly mě uchvátily víc. Jsem zvědavá na poslední tři díly.

20.02.2015 5 z 5

Strážce Strážce Nicole Jordan

Nic moc. Děj dost o ničem, poslední pětinu knížky jsem už jen přeskákala - ty sálodlouhé popisy myšlenkových pochodů - jak bez sebe nemůžou být, ale spolu taky ne - mě fakt nebavily...
Souhlasím s Marivou, že snad jedinou napínavou akci autorka sfoukla velmi stručně, docela to působilo odbytě... No a dlouhé erotické scény - ano, klasická Nicole Jordan - pro neznalého čtenáře svěže odvážné, ale brzy zjistíme, že scény jsou si hodně podobné. Tady mi ale nějak chyběla jiskra... a humor. Znovu už tuto knihu číst nebudu.

08.02.2015 2 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Tak nějak, jak napsala Evaevelína - furt se honí za nějakýma sprostýma soškama, které v penisech ukrývají svitky s ohromným tajemstvím - důkazem - a přitom si spolu sem a tam, tam a sem zablbnou. Poměrně často... a dost "zkušeně " :)
Před pár lety jsem četla první tři knihy série a tehdy jsem z nich byla nadšená, tak jsem si Nahého vikomta koupila. A z něj jsem byla zklamaná. Nebylo to přímo špatné... jen slabší. Asi jsem mezitím přečetla plno jiných knich - z nichž některé byly mnohem lepší. Ovšem teď jsem si znovu půjčila první díl - a ani zdaleka se mi nelíbí jako při prvním čtení... tak nevím.

26.12.2014 3 z 5

Šlechetný rytíř Šlechetný rytíř Julie Garwood

Žánr historických romancí mám ráda, ale tady mi něco chybělo. Ne, že by to bylo špatné čtení, to vůbec ne. Místy jsem se dobře bavila... ale četla jsem už knihy, které mě bavily mnohem víc (i od této autorky).

Docela mi zde neseděl hlavní hrdina. A vlastně ani hrdinka. Příběh byl ale zajímavý a poutavý. Ale asi ne natolik, abych si jej přečetla znovu.
To ale taky hlavně proto, že žijeme (díkybohu) v době, kdy nás obklopují mraky nových a nových knih a já už mám napsané plné seznamy svazků, které bych chtěla přečíst a času je málo... myslím, že to zná většina čtenářů.

24.12.2014 3 z 5

Princezna Veronská Princezna Veronská Oldřiška Ciprová

Taková jednohubka na jedno volné odpoledne. A nemusí být ani volné celé.
Kniha se mi líbila, své kouzlo zde má především to, že se odehrává v reáliích českých zemí a panovníků (přestože v této knize se vydáváme s hrdiny do Itálie). Baví mě číst o historických postavách jinak, než jsme se učili v dějepise.
Oldřiška Ciprová podává tyto osoby jako skutečné lidi z masa a kostí - se svými problémy, radostmi, pocity... Jsou to skuteční lidé, ne jen mrtvá (alespoň pro mě nic neříkající) jména v učebnici. Samozřejmě chápu, že příběh není zcela "podle skutečné události" - reálná jsou jen některá fakta a velký podíl zde hraje fabulace, ale je mi to úplně jedno. Klidně nějak takto by to mohlo být.

Nebyla to nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Ale bavila mě a rozhodně si přečtu ještě další knihy této autorky.

24.12.2014 3 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Naprosto se ztotožňuju s Jitush. Místy docela nudné, opakující se popisy událostí... Ale taky mě děj chytil a zaujal, že jsem dočítala téměř jedním dechem.
Zvláštní tajemná atmosféra, vplouvání do jiných dob, takové... mystické to bylo. Objevovaly se postavy z minulosti, které již byly dávno mrtvé - a rozplétání jejich příběhu mi i párkrát vhrklo slzy do očí.
Hodnotila bych tak na 3,5hvězdy. Na pět to podle mě není a ke čtyřem tomu tomu taky kus chybí.
V každém případě nepovažuji čtení této knihy za ztrátu času.

23.12.2014 3 z 5

Neslušné hrátky Neslušné hrátky Julie Hilden

U této knihy platí vše, co jsem napsala u knihy "Trezor s kódem S.E.X". Jediný rozdíl je pochopitelně obsah.
Takže - jedna z knih, při jejímž čtení přemýšlím nad plýtvání stromy.

Budu se opakovat, ale nedá se jinak:
Tuto knihu jsem si vzala na dovolenou. Na dovolenou jsme jeli autobusem. Cesta trvala nekonečných 14 hodin. V autobuse spát nedokážu. Přímo u sebe jsem měla 2 knížky. Ta druhá byla stejně zlá. Tato byla o něco tenší a jaksi na mě působila "sympatičtěji". Omyl. Po přečtení mi nepřišla sympatická ani jedna.

Jak už jsem napsala u té druhé knihy- úplný odpad dát nemůžu, čistě kvůli svým nastaveným pravidlům. Kvůli uzavřeném prostoru a omezeném množství knih jsem tuto knihu v autobuse DOČETLA. Kdybych ji ale četla doma, odložial bych ji na hromádku "vrátit do knihovny" a ten "odpad" bych dala.

Děj si už moc nepamatuju... jen, že byla celá o sexu, nesnesitelném, dominantním chlapovi (přiznávám, někdy mi dominantní chlap přijde sexy, TADY ALE ROZHODNĚ NE!) a nakonec něco na způsob psycho-thilleru (i když to je moc honosné pojemnování toho, co to bylo)... každopádně znovu už ne.

15.12.2014 1 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Výborná knížka, nemůžu si odpustit srovnání s knihou "Dokonalý muž" od Lindy Howard.

Co se týče děje, je každá kniha jiná, každá o něčem jiném, ale spojuje je to podstatné - detektivní příběh protkaný humorem, romantikou a erotikou. Není to jen detektivka, je to zároveň tzv. "román pro ženy".
A ten hlavní hrdina - neohrožený agent FBI, kterého by si přála potkat na chodbě nemocnice každá doktorka nebo zdravotní sestra. A nejen ta...

15.12.2014 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Celá série Bridgertonů je skvělá. S klidným svědomím dávám 5 hvězdiček, protože prvnímu dílu Vévoda a já jsem dala sama za sebe (a pro sebe) hvězd ŠEST.
Druhý díl mi tedy přijde o chlub slabší než první, ale pořád je to na pět hvězd.

Anthony je moc příjemný muž a moc hezky se mi o něm četlo - a snilo. Ale oproti Simonovi mu něco málo chybělo... Možná to bylo právě to, jak moc byl smířený s tím, že mu zbývá jen pár let života a dozajista po dovršení svých (myslím, že) 32let zaklepe bačkorama - poté, co ho bodne včela nebo se stane něco jiného, ale stejně fatálního.
Autorka se sice na konci knihy snažila vysvětlit, že prvorození synové, kterým nečekaně zemřel v mladém věku jejich otec takoví prostě jsou... ale nevím. Ten jeho problém mi přišel už spíš obsese.

No a Kate - ta mi k srdci nepřirostla. Ale tak to s hrdinkama romantických knížek mívám většinou, narozdíl od hrdinů - moji pozornost upoutávají spíš ONI než ONY...
Ale ta Kate - ani už nevím, co byla zač, jen, že byla docela otravná, jak se snažila pořád Anthonyho držet dál od své sestry...

Každopádně - i tuto knihu si moc ráda zase jednou přečtu. A nejspíš víckrát jak jednou.

15.12.2014 5 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Tak "Sedmé znamení" jsem musela vrátit do knihovny nedočtené. Vůbec mě to nechytlo - zvládla jsem asi dvacet stran a zabalila jsem to, vůbec jsem se nedokázala začíst. Je tolik příjemných a hezkých knih, že jsem se odmítla do čtení nutit, možná jí dám ještě někdy druhou šanci... ale nejdřív tak za pět let. Abych ale nebyla nespravedlivá, nehodonotím - možná mi jen momentálně nesedla.

15.12.2014

Beta Beta Jasinda Wilder

Mega únikovka. Čtení před spaním, nemusí se (nedá se) u toho (moc) přemýšlet.
První díl byl vyloženě o sexu (80% děje) a o dokonalém Rothovi. Až podezřele.
Druhý díl mu srazil hřebínek, vzal mu něco z té dokonalosti, s čímž nemám problém. Sexu ve 2.díle bylo mnohem méně, spíš nějaké to znásilnění a zvrácenost.
Bylo zde o něco víc 'děje' - haha, jakože děje. A akce a násilí - to bylo taaak přitažené za vlasy. Ale konečně se něco dělo.
No, plytké to je pořád, autorka rozhodně píše jednoduše, žádná hra s barvitostí jazyka nebo popisy prostředí... Pro nějakou 'číču' nejde daleko a neštítí se ničeho.
Kdybych si knihu koupila, litovala bych utracených peněz.
Takto (půjčené od kolegyně) to beru jako vyčištění hlavy po práci.
Nelze brát tuto trilogii vážně. A pokud to berete jako erotickou sci-fi blbost a únikovku, splňuje to zadání. Kniha se alespoň nesnaží hrát na nic jiného.

14.05.2022 2 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Plytká knížka, plytký děj.
Občas doslova neuvěřitelný sex.
Ale pokud člověk (ženská) má chuť si číst, zatímco její partner vedle zrovna sleduje porno, docela to chápu. Účinek asi podobný.
Ke konci náznak zápletky je, takže cíl asi splněn.
Přesto všechno jdu na 2.díl, jsem zvědavá na hlavní hrdiny a přece jen, ty erotické scény tam nejsou vůbec špatné.
Ale ve srovnání s tímto je 50 odstínů romantické čtení pro romantické duše.

09.05.2022 3 z 5

Čuníkovo úžasné dobrodružství Čuníkovo úžasné dobrodružství Emer Stamp

Opět velmi zábavné. Věřím, že děti a puberťáky zaujme především humor točící se kolem prdů, a že tato kniha jimi zavání fakt dost. Ale obsahuje určitě i hloubší myšlenky (související s přátelstvím). I jako dospělý čtenář (možná právě proto) jsem se výborně pobavila.

31.01.2022 5 z 5

Něžný válečník Něžný válečník Johanna Lindsey

V knihovně jsem si na obálce za hlavní hrdinkou nevšimla té vesmírné lodě. Chyba, velká chyba. Ač jsem se snažila začíst, nedokázala jsem to. Ty vesmírné názvy, to, co tam řešili... Fakt ne. Chvíli jsem se řehtala, ale pak mě to začalo štvát. Možná číst to pod vlivem nějakých omamných látek, dávalo by to větší smysl. Takže toto už fakt ne.
Pro mě osobně: ODPAD.
Ale přečetla jsem jen pár stran a pak nárazově prolistovala knížku, takže nemám nárok hodnotit a nebylo by to úplně fér, proto hlasovat nebudu.

21.10.2021

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Vidím samé dobré a výborné hodnocení, takže budu asi černá ovce, ale mě kniha vůbec, ale vůbec nechytla. Měla jsem zmatek v postavách i ději, nutila jsem se do čtení. Dala jsem knize šanci asi 70 stran, ale nakonec jsem se rozhodla neztrácet svůj drahý čas u něčeho, co mě nebaví. Evidentně každý se najde v něčem jiném. Za mě nic moc teda.

03.05.2021

Kdo bydlí na dvoře? Kdo bydlí na dvoře? Zuzana Pospíšilová

Úplně stejně jako leporelo "Kdo bydlí v lese" - velmi krásné obrázky, každá tvrdá leporelová stránka je věnovaná jinému zvířátku (tady jsou pochopitelně zase jiná zvířátka než v "Kdo žije v lese"). Povedlo se!

07.01.2020 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

Mně se kniha moc nelíbila. Nemohla jsem pořádně začíst, pletly se mi postavy (možná kvůli podobnosti cizích jmen), neseděl mi autorův styl, celé mi to přišlo zmatené, dějově nekonzistentni. Dala jsem autorovi šanci 100 stran, kniha mě spíš nudila a nutila jsem se do ní, takže jsem ji zase vrátila. Nerazím teorii číst za každou cenu, na světě je tolik knih, že je lepší sáhnout po té, co vás bude bavit, než se trápit u té, která vám nesedne.

04.01.2020 1 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Tak vévoda Bewcastle mě přinutil číst ještě ráno po náročné noční službě. Wulfrik vůbec nezklamal, naopak - nadchl a asi jsem se do něj zamilovala. Měla jsem slabost pro to jeho povýšené jednání ze kterého jsem ale i skrze knížku cítila bouřlivý a citlivý vnitřek. Autorce se skutečně povedla jeho postava (a myslím, že to nebyla náhoda, že na Wulfrika se skutečně zaměřila a je to její nejpropracovanější postava v této sérii). Už v předešlých dílech je totiž vidět, jak se tento zdánlivě bezcitný a zdánlivě sobecký a arogantní muž stará o své sourozence a nejen o ně...
Proto mě velmi iritovala Christina. To teda Wulfrikovi autorka připravila osudovou lásku, jen co je pravda... Nemyslím její původ - ale to chování... Vždyť ona se chovala jak trhlá puberťačka - ne třicetiletá žena... fakt pošuk.
Přišla mi až extrémně trhlá - lozit po stromech, válet sudy a vrhat se do řeky - naprosto vědomě a navíc před vybranou společností a vévodou? Kdyby jí bylo 17 - ok. Ale jí je skoro dvakrát tolik...
Nevěřím, že vévoda - navíc Wulfrikova ražení - by takovou sluníčkovou a věčně pubertální žíňku strávil...
Velmi mě mrzelo, že konec nebyl delší, myšleno "závěrečná" část, ta láskyplná, romantická. Ráda bych si početla o zamilovaném a hlavně šťastném Wulfrikovi déle. Skoro to na mě působilo tak, že autorka už byla tak vycucaná z Christiny, že na kvalitní závěr neměla sílu. Měla jsem spolužačku Christinina ražení - a ta holka byla fakt energetický upír. Christina na mě působila stejně.

04.12.2015 5 z 5

Trochu v pokušení Trochu v pokušení Mary Balogh

Hrabě Rosthorn je opět tím hrdinou nad kterým většině čtenářek srdce zaplesá. Včetně mě. Jen kvůli jeho postavě jsem dala příběhu 4 hvězdičky.
Samotný děj mě mírně zklamal - až moc záležitostí kolem války, nekonečné hledání hrdinčina bratra Alleyna - chybělo mi více romantiky, více TĚCH DVOU spolu... A rozhodně mi chybělo více Morgan. Té Morgan, jaká je popisována v dalších (předešlých) románech Mary Balogh. Morgan mě moc nebavila, ale vyvažoval to Gervase. A Wulfrik - i když ten se mohl objevovat více :)
Nebýt hlavní mužské postavy, rozmýšlela bych se, jestli vůbec dát ty tři hvězdy-

04.12.2015 4 z 5

Trochu hříšní Trochu hříšní Mary Balogh

Zábavná knížka, ale jaksi se mi nečetla až tak lehko a svižně, jak bych od knížky tohoto typu očekávala. Rachel - a především její kamarádky byly velmi vtipné dámy. Jen mě trochu zaráží, jak je možné, že se ženy s tímto "povoláním" a životem tak protřelé nechaly tak hloupě podvést...
Alleyn byl na můj vkus poněkud nudnější hrdina. Nebylo to až tak zlé, ale mohlo by to být lepší - čekala jsem od něj víc. Už se těším na jeho bratra, nejstaršího z Bedwynů.

14.11.2015 3 z 5