Trochu hříšní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V historicko-romantickém příběhu slavné autorky je čtenář hned na začátku vtažen do dramatu bitvy u Waterloo. Alleyn Bedwyn, kurýr anglického vyslanectví úspěšně doručí zprávu vrchnímu veliteli Wellingtonovi v okamžicích vrcholícího boje, ale na zpáteční cestě je zraněn do nohy a oslaben ztrátou krve spadne v lese z koně tak nešťastně, že se udeří do hlavy a ztratí vědomí. Téměř mrtvého, okradeného a do naha svlečeného jej objeví a zachrání mladá dáma z vyšších kruhů Rachel, která se se svými čtyřmi přítelkyněmi - prostitutkami - vydala na bojiště získat lup. Rachel se po smrti otce dostala do obtížné situace, a jedinou pomoc našla u své bývalé vychovatelky, která se nyní zabývá tím nejstarším řemeslem. Stejně jako Rachel i ji a její tři kolegyně okradl stejný podvodník o všechny úspory a tak ženy spojily své síly v úsilí o stíhání a pomstu. K tomu však potřebují peníze a jediná Rachel má ještě šperky, které jí však její strýc odevzdá až v 25 letech, pokud se ovšem dříve nevdá. Alleyn, který se probere z mdloby v jejich domě s naprostou ztrátou paměti, chce svým zachránkyním pomoci. Z vděčnosti se nabídne, že bude před strýcem hrát Rachelina manžela. A tak se všichni se vydají do Anglie vymoci dědictví ze zlotřilého strýčka. O tom, že všechno dopadne trochu jinak, než je plánováno, a že Alleynovi bude ještě chvíli potrvá, než se mu vrátí paměť, se dočtete v této skvěle a zábavně napsané knize, jedné ze série popisující životní příběhy šlechtické rodiny Bedwynů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4660/trochu-hrisni-0V8-4660.jpg 4.149
Série

Bedwynovi 7.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Baronet
Orig. název

Slightly sinful, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Trochu hříšní

Přidat komentář
pip11
28. března

Příběh o nejmladším z bratrů Bedwynů - lordu Alleynovi, který je postřelen v bitvě u Waterloo a zároveň ztrácí paměť. Je zachráněn od smrti a spolu s nápomocným seržantem Williamem Stricklandem, který také utrpěl zranění, získají azyl a pomoc. Zábavné a vtipné čtení, které vyústí v bláznivý plán, ve kterém jde o dědictví, hon na podvodníka a snahu o návrat paměti.

petraj30
15.09.2020

Ten začátek se podle mě hodně vlekl, už jsem přemýšlela, že dám méně hvězdiček, ale pak, jak už to obvykle bývá, jsem se nemohla odtrhnout a začalo mě to strašně bavit. Všechna jejich dobrodružství byla skvělá a vtipná.
Rachel na mě působila trošku upjatě a rezervovaně, ale to asi proto, že mám srovnání jen s prvním dílem, kde se Eva chovala jako dračice. Ale ty její přítelkyně neměly chybu. Moc se mi líbila ta zápletka s Alleynem, v některých věcech mi byl sympatičtější než jeho bratr Aidan.
Teď už mi zbývá k přečtení jen poslední díl a v celku mě to mrzí, protože bych se ráda seznámila i s ostatními. Musím napsat, že jsem opravdu zvědavá na příběh bručouna Wulfrica.
Až na ten začátek se mi to moc líbilo:-)


TaLu
07.04.2017

Jsem moc ráda, že se mi tudy přes bazar podařilo zajistit pro naši knihovnu tuto sérii - alespoň některé díly. Čtu na přeskáčku ( čtenářkám to pak zodpovědně srovnám ), ale nevadí mi to.
Vtipné, neotřelé dialogy, zajímavý příběh i zápletka, přítelkyně byly prostě skvělé a skrze všechna ta romantická slova silně probleskuje život se svými stinnými i radostnými stránkami. Mohu vřele doporučit čtenářům tohoto žánru a troufám si doporučení i těm, kteří jsou romantickými romány "nedotčeni" ....
Jen vyvstává s každou přečtenou knihou sílící problém, - zřejmě budu muset sehnat knihy i do mé soukromé knihovničky, protože do rodiny jsem se opravdu zakoukala. Autorku jsem objevila poměrně nedávno a stala se mou oblíbenou.

Jozefina
15.03.2017

Krásná kniha. Dobře se četla, nemohla jsem se od ní odpoutat. Výňatek z knihy.

Až si konečně vzpomenete, kdo jste, možná zjistíte, že se z vás stal lepší člověk, než byl ten předchozí. Možná že to byl člověk, který už se nikdy nezdokonalil od chvíle, kdy dosáhl dospělosti. Možná potřeboval zažít něco drastického, jako je ztráta paměti, aby se mohl odpoutat od svého bývalého života.

zp87
14.11.2015

Zábavná knížka, ale jaksi se mi nečetla až tak lehko a svižně, jak bych od knížky tohoto typu očekávala. Rachel - a především její kamarádky byly velmi vtipné dámy. Jen mě trochu zaráží, jak je možné, že se ženy s tímto "povoláním" a životem tak protřelé nechaly tak hloupě podvést...
Alleyn byl na můj vkus poněkud nudnější hrdina. Nebylo to až tak zlé, ale mohlo by to být lepší - čekala jsem od něj víc. Už se těším na jeho bratra, nejstaršího z Bedwynů.

mikika
25.06.2013

mám ráda romantické série, zahrnující celou rodinu, kde se předchozí postavy proplétají dějem, a sága Bedwynů je toho skvělým příkladem, proto mě dost mrzí, že romány vyšly napřeskáčku a některé díly nevyšly vůbec...