Bál v Schofield Parku

Celý Londýn je hore nohami v očakávaní príchodu Wulfrica Bedwyna, záhadného vojvodu z Bewcastlu, na jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí sezóny. Jedni pripisujú jeho nezáujem o druhé pohlavie tragickej láske, druhí vrodenému chladu. V tento oslňujúci podvečer však vojvodovo oko pritiahne jedna žena – jediná, ktorá navonok nestojí o jeho pozornosť. Aj keď Christine Derrickovú napriek vyhraneným názorom na chlapov, mravy a manželstvo driečny vojvoda zaujme, odráža jeho útoky pri každej príležitosti. Osamelý vlk bedwynovského klanu, nezvyknutý na ženský odpor, je však o to väčšmi odhodlaný zviesť ju za každú cenu. Až kým sa nestane čosi, s čím nikto nerátal, a najmä nie muž, ktorý nepredpokladal, že ho môže zradiť vlastné srdce......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95453/bal-v-schofield-parku-95453.jpg 4.469

Bedwynovi 8.

Vydáno, Slovenský spisovateľ

Slightly Dangerous, 2004

Kniha Bál v Schofield Parku

biki
27.12.2020

Série "Bedwynovi" se mi celkově líbí o něco víc oproti Huxtableovým, nejčastěji se pak vracím k této knize. Přestože Wulf ve všech předchozích dílech působil většinou jako chladný a nade vše povznesený patriarcha, občas přece jen pod touto maskou probleskla jeho starostlivost a láska ke členům své rodiny, i když ji dával najevo spíše jen svými skutky a veškeré emoce se snažil tvrdě potlačit. Jenže v tomto příběhu poté, co si jako hlava rodiny splnil závazky ke svým mladším sourozencům, zůstal osamocen a zbyly mu jen jeho povinnosti k rodinnému majetku. Takže jsem byla zvědavá, jak si s jeho životem M.B. poradí. A ona mu přisoudila Christinu, temperamentní ženu s radostným přístupem k životu, která se ne vlastní vinou ocitla tak trochu na okraji společnosti. Právě ona dokázala narušit Wulfovu masku chladu a rezervovanosti a ukázala mu, jak se radovat i z maličkostí. Několik zábavných příhod pak Wulfovým sourozencům s jejich rodinami také ukázalo, že i on je jen člověk a nikoli ta odtažitá mocná bytost v čele rodiny. Jak říkám, pro mne nejlepší příběh série.

petraj30
16.09.2020

Tento díl, ačkoliv byl poslední, se mi líbil nejvíc.
Konečně jsem pochopila to Wufrikovo chování i jeho nálady. Kdyby nebylo psáno, že je mu 35, tipla bych si, že to byl muž od 50-ti let výš. Christina byla světlo, které celé ty roky potřeboval. Sice se pořád choval jako bručoun, ale bylo to o poznání lepší. Christinu jsem si zamilovala, i když se nechovala přesně podle etiket, byla rozhodně lepší, než kterákoli jiná v určitém postavení, protože si svůj život dokázala užít.
Byl to moc krásný a čtivý příběh. Někdy jsem měla slzy v očích a ten konec byl prostě ve všech směrech dokonalý a vtipný. Opravdu to byla hodně povedená kniha a mě mrzí, že nemám k dispozici více dílů ze série. Nádherné čtení:-)

NathalieVerdun
13.01.2019

Občas sa stáva, že sa veľmi teším na príbeh najstaršieho brata v knižných sériach tohto typu a nakoniec ma kniha sklame tým, že nie je tak prepracovaná, ale tu to tak rozhodne nebolo - príbeh Wulfrica Bedwyna, vojvodu z Bewcastlu si ma získal, krásne sa dá vžiť a pochopiť jeho povahu a najradšej mám tie scénky, kde ukazuje, že nie je iba skostnateným prísnym vojvodom, ale vie sa aj baviť.

evik75
09.09.2018

Z počátku jsem se do příběhu nemohla začíst a říkala jsem si, že knihu po přečtění prodám, snad to bylo tím, že v ní není tolik slovních přestřelek mezi hlavními hrdiny, které mám tak ráda. Přesto jsem se do příběhu nakonec krásně začetla a hltala až do konce. Určitě ho doporučuji :-)

TaLu
18.04.2017

Na příběh Wulfrika Bedwyna jsem se moc těšila, četla jsem ho již před několika lety a díky němu se pokusila sehnat do knihovny i ostatní díly série. Když se mi to podařilo ( alespoň ty, které vyšly, je škoda, že nejsou dostupné všechny), začetla jsem se velmi ráda do této romantické a vtipné ságy. V každém příběhu sourozenců postava Wulfrika vystupuje a čtenář se postupně dozvídá, co všechno se ukrývá pod povrchem jeho osobnosti.
Když se pak pročteme až k jeho příběhu, přejeme mu jen to nejlepší. Myslím, že Christina mu dokázala vrátit právě ten kus z jeho života, který byl nucen opustit skrze postavení v rodině i společnosti již ve dvanácti letech, kdy z divokého, ale radostného kluka začala převýchova na vévodu. Jak snadno by se mohlo stát, že to světlo radosti a odvaha sáhnout i po vlastním štěstí by ho minuly. Ale to by asi nebyl ten pravý romantický příběh, jisté je, že jim přejeme, že se potkali a tím završili štěstí celé rodiny. Celou sérii doporučuji. Romantické, vtipné a jako bonus mnohé věty, nad kterými je možné se zamyslet.
Autorka zvládla vložit do romantického čtení i lidskost a moudrost.

RADIN
03.11.2016

Kniha je priemerná,príbeh nič moc,nezaujal ma.

alzbeta4340
15.10.2016

Christina a Wulfrik Bedwyn jsou pro mě bezesporu jedním z nejlepších a nejpovedenějších párů, na které jsem při čtení historických romancí narazila. Vřele doporučuji tuto knihu všem fanynkám tohoto žánru. Romantika ve spojení s humorem - co víc si můžeme přát.

LilianaFalcon
21.05.2016

Taková rádoby Pýcha a předsudek... V porovnání s ní by to mělo sice asi tak jednu hvězdičku, ale to by bylo nespravedlivé to srovnávat s takovou špičkou.
Navíc Christina měla do inteligentní Elizabeth hodně daleko ;-) spíš to vlastně byla taková Bridget Jonesová.