Bál v Schofield Parku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celý Londýn je hore nohami v očakávaní príchodu Wulfrica Bedwyna, záhadného vojvodu z Bewcastlu, na jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí sezóny. Jedni pripisujú jeho nezáujem o druhé pohlavie tragickej láske, druhí vrodenému chladu. V tento oslňujúci podvečer však vojvodovo oko pritiahne jedna žena – jediná, ktorá navonok nestojí o jeho pozornosť. Aj keď Christine Derrickovú napriek vyhraneným názorom na chlapov, mravy a manželstvo driečny vojvoda zaujme, odráža jeho útoky pri každej príležitosti. Osamelý vlk bedwynovského klanu, nezvyknutý na ženský odpor, je však o to väčšmi odhodlaný zviesť ju za každú cenu. Až kým sa nestane čosi, s čím nikto nerátal, a najmä nie muž, ktorý nepredpokladal, že ho môže zradiť vlastné srdce......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95453/bal-v-schofield-parku-95453.jpg 4.350
Série

Bedwynovi 8.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Slovenský spisovateľ
Orig. název

Slightly Dangerous, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Bál v Schofield Parku

Přidat komentář
NathalieVerdun
13. ledna

Občas sa stáva, že sa veľmi teším na príbeh najstaršieho brata v knižných sériach tohto typu a nakoniec ma kniha sklame tým, že nie je tak prepracovaná, ale tu to tak rozhodne nebolo - príbeh Wulfrica Bedwyna, vojvodu z Bewcastlu si ma získal, krásne sa dá vžiť a pochopiť jeho povahu a najradšej mám tie scénky, kde ukazuje, že nie je iba skostnateným prísnym vojvodom, ale vie sa aj baviť.

evik75
09.09.2018

Z počátku jsem se do příběhu nemohla začíst a říkala jsem si, že knihu po přečtění prodám, snad to bylo tím, že v ní není tolik slovních přestřelek mezi hlavními hrdiny, které mám tak ráda. Přesto jsem se do příběhu nakonec krásně začetla a hltala až do konce. Určitě ho doporučuji :-)

TaLu
18.04.2017

Na příběh Wulfrika Bedwyna jsem se moc těšila, četla jsem ho již před několika lety a díky němu se pokusila sehnat do knihovny i ostatní díly série. Když se mi to podařilo ( alespoň ty, které vyšly, je škoda, že nejsou dostupné všechny), začetla jsem se velmi ráda do této romantické a vtipné ságy. V každém příběhu sourozenců postava Wulfrika vystupuje a čtenář se postupně dozvídá, co všechno se ukrývá pod povrchem jeho osobnosti.
Když se pak pročteme až k jeho příběhu, přejeme mu jen to nejlepší. Myslím, že Christina mu dokázala vrátit právě ten kus z jeho života, který byl nucen opustit skrze postavení v rodině i společnosti již ve dvanácti letech, kdy z divokého, ale radostného kluka začala převýchova na vévodu. Jak snadno by se mohlo stát, že to světlo radosti a odvaha sáhnout i po vlastním štěstí by ho minuly. Ale to by asi nebyl ten pravý romantický příběh, jisté je, že jim přejeme, že se potkali a tím završili štěstí celé rodiny. Celou sérii doporučuji. Romantické, vtipné a jako bonus mnohé věty, nad kterými je možné se zamyslet.
Autorka zvládla vložit do romantického čtení i lidskost a moudrost.

RADIN
03.11.2016

Kniha je priemerná,príbeh nič moc,nezaujal ma.

alzbeta4340
15.10.2016

Christina a Wulfrik Bedwyn jsou pro mě bezesporu jedním z nejlepších a nejpovedenějších párů, na které jsem při čtení historických romancí narazila. Vřele doporučuji tuto knihu všem fanynkám tohoto žánru. Romantika ve spojení s humorem - co víc si můžeme přát.

LilianaFalcon
21.05.2016

Taková rádoby Pýcha a předsudek... V porovnání s ní by to mělo sice asi tak jednu hvězdičku, ale to by bylo nespravedlivé to srovnávat s takovou špičkou.
Navíc Christina měla do inteligentní Elizabeth hodně daleko ;-) spíš to vlastně byla taková Bridget Jonesová.

zp87
04.12.2015

Tak vévoda Bewcastle mě přinutil číst ještě ráno po náročné noční službě. Wulfrik vůbec nezklamal, naopak - nadchl a asi jsem se do něj zamilovala. Měla jsem slabost pro to jeho povýšené jednání ze kterého jsem ale i skrze knížku cítila bouřlivý a citlivý vnitřek. Autorce se skutečně povedla jeho postava (a myslím, že to nebyla náhoda, že na Wulfrika se skutečně zaměřila a je to její nejpropracovanější postava v této sérii). Už v předešlých dílech je totiž vidět, jak se tento zdánlivě bezcitný a zdánlivě sobecký a arogantní muž stará o své sourozence a nejen o ně...
Proto mě velmi iritovala Christina. To teda Wulfrikovi autorka připravila osudovou lásku, jen co je pravda... Nemyslím její původ - ale to chování... Vždyť ona se chovala jak trhlá puberťačka - ne třicetiletá žena... fakt pošuk.
Přišla mi až extrémně trhlá - lozit po stromech, válet sudy a vrhat se do řeky - naprosto vědomě a navíc před vybranou společností a vévodou? Kdyby jí bylo 17 - ok. Ale jí je skoro dvakrát tolik...
Nevěřím, že vévoda - navíc Wulfrikova ražení - by takovou sluníčkovou a věčně pubertální žíňku strávil...
Velmi mě mrzelo, že konec nebyl delší, myšleno "závěrečná" část, ta láskyplná, romantická. Ráda bych si početla o zamilovaném a hlavně šťastném Wulfrikovi déle. Skoro to na mě působilo tak, že autorka už byla tak vycucaná z Christiny, že na kvalitní závěr neměla sílu. Měla jsem spolužačku Christinina ražení - a ta holka byla fakt energetický upír. Christina na mě působila stejně.

Medlyn
25.08.2015

Neměl by admin sloučit 7.+8. díl, když je to stejná kniha jen vydaná v Cz a Sk?

1