Zomy Zomy komentáře u knih

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Páni, to je romantika! Knížku jsem měla delší dobu jen odloženou na neurčito, ani nevím proč, když Květy na vodě se mi od autorky moc líbily. Ale teď přišel čas na Plamen a květ a jediné, co mě mrzelo, bylo to, že jsem to nepřečetla na jeden zátah.
Je pravda, že začátek byl dramatický opravdu hodně a bylo to dost nadsazené. Ale bylo to potřeba, aby se pak mohl vztah mezi Brandonem a Heather vyvíjet tak, jak se vyvíjel. To sbližování bylo úžasné, opravdu takové, jak se na historickou romanci sluší a patří. Je pravda, že než se na sebe fyzicky opět vrhli, tak už to bylo trošku zdlouhavé, až otravné.
Jednotlivé scény byly téměř filmově popsané, opravdu jsem je před sebou "viděla", prostě báječná romanťárna.

22.08.2020 5 z 5

Co si počít s vévodou Co si počít s vévodou Sally MacKenzie

Pořád je to Sally, ale tentokrát trochu slabší.
Zápletka je vymyšlená moc hezky, postavená na dvě stě let staré kletbě. Ale tady mi moc neseděly hlavní postavy.
Proč se Marcusovi přezdívalo vévoda Necita, když se skoro rozbrečel pokaždé, jakmile uviděl malé dítě? Autorka podle mě nedokázala popsat jeho osamělost tak, aby z něj zůstal chlap a ne ufňukaný měkkota. Stejně tak Cat se občas chovala spíš jako rozmazlená slečinka, která myslí jen na sebe.
Přesto pěkná historická oddechovka, kdybych mohla, dám 3,5 hvězdy.

20.08.2020 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

K J.Lynn jsem se vrátila po delší době a chvíli mi trvalo, než jsem si na její styl zase zvykla, zkraje mi to přišlo přehnaně naivní, emotivní. Ale jakmile jsem se do toho zase dostala, tak mě to ohromně bavilo a nechtěla jsem se od knížky odtrhnout (ačkoliv ta naivnost a emotivnost platí). Reece byl hrdina se vším všudy, zápletka byla poměrně zajímavá, romantika z toho jen sálala, super.

19.08.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Velice příjemná záležitost.
Opět tu teda máme naprosto zavádějící anotaci, člověk aby se bál, že v minulosti došlo k nějaké zradě (to už totiž autorka zpracovávala v Talismanu pro štěstí). Navíc se pohybujeme v právnickém prostředí, nikoliv filmovém.
Název i zpracování obálky je taky příliš prvoplánové. Ale knížka je taková uculující oddechovka, doporučuji.

17.08.2020 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Musím souhlasit s těmi, kteří Podezřelého považují za nejslabší díl série. Přesto tady platí, že je knížka nejslabší, ale pořád perfektní. Čtivá, napínavá, sexy.

Tady je to okořeněno střídáním časových rovin - to mě zároveň bavilo i rozčilovalo (když chci vědět, jak to pokračuje v současnosti a bum, musím si počkat). Daniela i Marii už jsme znali z předchozích dílů, ale i tak mi ten jejich vztah přišel málo propracovaný. Naopak zápletka už byla příliš komplikovaná (Maryszka zdrogovaná a visící nahá někde na háku,...).

I tak ale pevně doufám, že Paulina Swist bude pokračovat v psaní - protože já v četbě jejích knih určitě ano.

14.08.2020 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Já teda nevím... Možná jsem se jen knížkou netrefila sama sobě do nálady, ale tentokrát mi to připadalo nudné.

Melanii Moreland mám ráda a přesně vím, co od ní můžu čekat - hodně sentimentu, žádná velká zápletka, ždímání citů až na dřeň (ona je chudá a on bohatý a bezmezně oddaný osudové lásce).

V Bentleyho případě to fungovalo - a jeho seznámení s Emmy v kavárně bylo romantické a nutilo vás se u čtení uculovat.

Aiden se ale s Cami už seznámil v předchozím díle, tady nebylo co rozepisovat. Ona byla popisována jako dračice a sluníčko, ale převážně tu jen pofňukávala a doufala. On zas přesvědčoval sám sebe, že si nezaslouží lásku...

09.08.2020 3 z 5

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

Od autorky jsem předtím četla Svůdné objetí a to bylo lepší - víc propracované, zamilovanější.
Nezralý pro lásku má pomalejší rozjezd a postava Jane je dost rozpolcená. Nejdřív je to šedá a upjatá stará panna, která se lusknutím prstu stane smyslnou krasavicí, jež dosáhne všeho, co si zamane.
Přesto se kniha čte pěkně a v rámci historické romance jde o lepší průměr.

02.08.2020 4 z 5

Svůdné objetí Svůdné objetí Barbara Dawson Smith

Jé, to bylo fajn. Taková ta romantická klasika, kterou už má člověk skoro celou přečtenou a už ani nedoufá, že ještě na něco takového narazí.
Jé to klišé od začátku (spíš od samotné anotace) až do konce. Dohodnutý prospěchářský sňatek a postupně se rozvíjející city. Bomba.

29.07.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moje srdeční záležitost, vracím se k ní s naprostou pravidelností. Vždycky mě dojme, vždycky mě rozpláče, ale taky pokaždé zahřeje u srdce svou moudrostí a koloběhem života. Některá sousloví a citáty už používám v běžné komunikaci. "Tvé zlato je jen prach u mých nohou." a "Tvá slova jsou jen ozvučení mouchy v mých uších." jsou asi má nejoblíbenější.
Četla jsem i další knihy tohoto finského autora, ale Sinuhetovi se nic nevyrovná.

20.07.2020 5 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Skvělé dílo italského neorealismu, které chytí u srdce. Řeší existenciální problémy chudých lidí (žen) ve válečném a poválečném období. Adriana je krásná mladá dívka, charismatická a taky charakterní, kterou ale její okolí (dokonce vlastní matka) i okolnosti přinutí k prostituci. Zažívá zoufalství, depresi, potkává všemožné pochybné existence a o tom všem ona sama (fiktivně) vypráví. Závěr knihy je smutný i plný naděje.

20.07.2020 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Další Moraviův neorealistický román o mladé dívce a její matce, u kterého se vám tají dech, chcete před těmi hrůzami zavřít oči a zároveň čtete dál, protože doufáte, že se tam přece jen nějaká naděje prostě musí objevit. Ženy za války putují před bombardováním do hor, ale zažívají další a další traumata, která je pomalu ničí. Nejemotivnějším momentem je znásilnění Rossety, která se pak promění v prázdnou tělesnou schránku bez pocitů.

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Tohle je příjemná (i když trošku naivní a trošku přehnaně sentimentální) odpočinková četba.

Úvod je možná trochu moc rozvleklý, svatba zase hodně rychlá, a tak pořád dokola, nahoru a dolů. Ale jejich hádky jsou perfektní, naprosto reálné a je vidět, že se na nich autorka úžasně vyřádila.

Chvílemi je to opravdu vtipné, k odpočinku jako dělané.

19.07.2020 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysaře je velmi atraktivní i pro současného mladého čtenáře. Je tu tajemnost, velká láska, zrada a nevěra, pomsta ... a nový začátek, zkrátka opravdu všechno. Možná, že u nás tento příběh vešel do povědomí společnosti na základě muzikálu Daniela Landy, ale vlastně proč ne. Tento krutý příběh o jednom zatracenci, snil pouze o jméně a upřímné lásce, by měl znát každý. Krysař toužil po své roli ve společnosti, ale ta ho nikdy nemohla přijmout mezi sebe. Je totiž (narozdíl od Krysaře) příliš zkažená.

14.07.2020 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Naprosto dokonalé. Takhle má vypadat romantická komedie. Ben je zamilovaný od prvního okamžiku, kdy Seru potkal, a nic mu nezabrání v tom, aby ji získal. Samozřejmě, že na příběhu není ani špetka reality, ale je to vtipné, odlehčené, romantické a mě to ohromně bavilo.

12.07.2020 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Ještě pořád si nějak dotvářím názor. Na jednu stranu to je vlastně děsně zvláštní - v reálném světě bychom všichni měli Keatona za podivína. Tohle není nemluvný arogantní hrdina, jak je známe z červené knihovny. Tohle je člověk s až autistickými znaky chování. Nemluví, neusmívá se, při větších výkyvech emocí má potřebu utéct...
Ovšem papír snese všechno - a tady se to opravdu sneslo. Je to taková melancholická pohádka, ale není to sentimentální. Knížka je ohromně čtivá, ačkoliv se tam nic převratného neděje. Dokonce ani vztah Annie a Keytona tu není nijak extra rozebrán.
Přesto dávám 4 hvězdy za něco, co působí jinak, zvláštně a nevtíravě.

09.07.2020 4 z 5

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Tuhle autorku jsem měla roky jen tak v záloze. Hloupý název a ještě hloupější obálka mě opravdu nelákaly. Ale když jsem dostala chuť na obyčejnou historickou romanci, rozhodla jsem se to risknout. A rozhodně nelituji. Je to prosté, hloupoučké - ale právě proto se takové knihy píšou, k totálnímu vypnutí mozku. Romantika je moc hezká, rozhovory vtipné a laskavé, žádná velká dramata ani intriky, zkrátka se mi to trefilo do nálady.

24.06.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

První díl série Romantických útěků (Kavárna v Kodani) podala autorka jako vysvětlení pojmu a způsobu života hygge, romantická linka byla až na druhém místě.
S každou další knížkou to padalo víc do romantiky - ale chytré, příjemné, odpočinkové.

Pláž v Chorvatsku už je typická romanťárna, ale taaak fajn. Pojetí boháčů a modelek je sice trochu schematické, ale Nick a Maddie byli sympaťáci a já se u jejich příběhu neustále uculovala.

Tou letní atmosférou mi to chvílemi připomínalo Mandy Baggot.

Obálka je opět skvělá.

21.06.2020 5 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Mám takové knížky čím dál tím radši. Není tam ani moc děje, ani moc intrik, ani moc sexu. Je to takové pohlazení po dlouhém dní v realitě.

Evelyn je ambiciózní, úspěšná a vytvoří si seznam požadavků na ideálního manžela. Jeví se tak poměrně povrchně, až nesympaticky (ovšem přiznejme si, že takové požadavky bychom nejradši měly taky). Pak je tu její druhá část osobnosti - Evie - milá a milující (i pokud jde o naprosto neperspektivního Pancíře). Je taky odvážnější, veselejší a ochotná riskovat.

Taylor je opravdu v podstatě totální loser. Navíc je mladší než Evelyn, a to docela o dost. Ale svou vyspělost dokazuje úplně něčím jiným než věkem. Je zodpovědný, starostlivý, zábavný... A nedivím se, že dokázal přepsat všechny požadavky ze seznamu.

20.06.2020 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Ještě lepší než první díl. Je to nadupané, svižné, plné energie.
Ta domnělá nenávist mezi Lexem a Gabi byla velice osvěžující už v předchozím díle, ale tady to ještě dostalo grády.

Opět je tu moje oblíbená dějová linka, která - když je dobře napsaná - nezklame. On je arogantní (ale krásný, inteligentní, bohatý atd. atd.), ona je kráska v nesnázích. Samozřejmě že Gabi je silná a dokáže bojovat i sama, ale kdo by netoužil po princi, který nakonec dýchá jen pro ni.

18.06.2020 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Tahle knížka má pro mě takovou zvláštní atmosféru - to, jak se Rana neuměla ztotožnit se svým vzhledem, jak se cítila ukřivděná, jak předpokládala, že Landon si žije svůj americký sen,...

Přesto je jejich konverzace příjemná, a jejich budování společné budoucnosti romantické.

Autorka má evidentně v dialozích svých hrdinů slabost pro nepřímou komunikaci - tady jsou to telefonáty (a velmi zábavné psané vzkazy z dětství), v Lásce online videochaty, v Gentlemanovi devět emaily. Ale proč ne, jako vždy přečteno za pár hodin.

18.06.2020 3 z 5