zofie3000 zofie3000 komentáře u knih

Přes ploty: Neodstraněná pošta Přes ploty: Neodstraněná pošta Fedor Gál

Těžko hodnotit dialog dvou lidí. K přečtení mě inspirovala inscenace Slováckého divadla. Myslela že knížka na mě bude mít podobný účinek, ale bohužel. Ale do divadla si na to určitě zajděte

20.12.2018 3 z 5

Svátky ošklivých lidí Svátky ošklivých lidí Jon Svärd (p)

Ta knížka ve mě zanechala neuvěřitelně silnou emoci a pocity. Ale nějak to podle mě nemělo logický dějový vývoj.

08.11.2018 4 z 5

Erotický knižní klub Erotický knižní klub Connie Kostel Spittler

byl použit hrozně zajímavý jazyk, ale hrozně dlouho mi trvalo než jsem se do děje vžila, plusové body za obálku

05.11.2018 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Za mě solidní tři hvězdy. V půlce to podle mě trochu ztrácelo dech a ty milostné propletence mě moc nebrali, ale plně mi to vynahradilo bourání čtvrté stěny a některé úpravy historických faktů. Kdybych byla mladší, tak jsem z knížky úplně nadšená
"Tvoje matka byla křeček a otec páchnul po bezinkách"

11.09.2018 3 z 5

Vůči této knize mám rozporuplné pocity. Líbil se mi styl jakým je napsaná, dokázalo mě to vtáhnout a odsýpalo to, ale záleží jak příjmete děj, buď to je pro vás vrchol literatury a nebo naprostá kravina, kvůli konci, já se přikláním spíš k té první variantě

22.08.2018 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Skvěle vymyšlený název hororu

05.08.2018 2 z 5

Podzimní čas mocné říše Podzimní čas mocné říše Jarmila Bednaříková

Tohle historické období moc ráda nemám, ale i tak mě román zaujal a vtáhnul do děje. Fascinuje mě, že je psáno takovým rozvláčným stylem, spíše lyrickým než epickým, ale i tak knížka strašně odsýpá. Chvíli mě trvalo než jsem se do toho vžila, ale pak už to šlo jak po másle

28.07.2018 4 z 5

Pan ministr Pan ministr Lenka Procházková

Nemohla jsem si pomoct ale pořád jsem nad tím přemýšlela, jak by to vypadalo jako film a byl by to kýč jak sviňa. Líbila se mi předloha jak se autorka vlastně k látce dobrala, ale výsledek mě nějak neohromil

21.07.2018 2 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Na knížku jsem se těšila, už jen kvůli seriálu a hledání paralel, to mi vydrželo asi je první tři povídky. Vlastně je to hrozně líně napsaný. Sherlock udělá naprosto šílenou dedukci její postup ale v některých případech není objasněn protože nás tím přece nebude zatěžovat. Asi zůstanu jen u svého nekriticky zbožňovaného seriálu :D

28.05.2018 2 z 5

Vykupiteľ duší Vykupiteľ duší Iveta Pačutová

jako dobrý, fakt jsem se do toho žila ale vůbec mi to nepřišlo kontinuální, čtyři dějový linky náhodně propletený

06.05.2018 4 z 5

Padesát odstínů růžové Padesát odstínů růžové Šárka Zmátlíková

Musím říct že to je o něco lepší než druhý skvost co jsem měla tu čest číst. Výborně jsem se pobavila protože takhle to napsat dokáže jen ona. Paní autorka si takhle nejspíš představuje svůj ideální život. A nejlepší tam je ta angličtina, i když hlavní hrdinka neustále chodí na hodiny s rodilým mluvčím. Faikové oblečení a Forrest Gamp mě bude rozesmivat ještě dlouho

06.02.2018 1 z 5

Písek a jiné kousky Písek a jiné kousky Arnošt Goldflam

Přečetla jsem si jen pár her, ale musím ocenit Arnošta Goldflama jako současného dramatika. Bavilo mě to číst, nejsou šílenosti jako některé současné hry jsou a téma je vždy fascinující

11.12.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Bylo to nesmírně poutavé, odsejpalo to a při některých scénách mi šel mráz po zádech

11.12.2017 4 z 5

Kárová dáma Kárová dáma Šárka Zmátlíková

Něčím mi to hrozně připomnělo stránku Úlovky z Wattpadu :D. Přišlo mi to, že autorka tam chtěla nacpat co nejvíc věcí. Zaplaťpánbůh že to bylo tak krátký

03.12.2017 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu mě překvapilo, když jsem zjistila věk autorky, čekala jsem někoho mnohem mladšího v tom případě by byla kniha výborná, takhle mi přijde průměrná. Postavy mi přišli poněkud nepropracované a děj taky nic moc, ale musím uznat že je to čtivé a zajímavě zasazené

05.11.2017 3 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Vždycky jsem si chtěla nějakej krvavej román přečíst mám dojem, že po téhle knížce už žádný jiný číst nemusím. Moc jsem si to užila

11.10.2017 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Zřejmě nesdílím autorův názor, že středověk je nejlepší historické období, chvílemi mi to přišlo dost zmatečné a vůbec by tam nemusela být ta detektivní část, ale kniha je rozhodně čtivá a jsem celkem zvědavá jak to pan Strach natočí

05.10.2017 2 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

málokdy se stane, že by mě knížka rozbrečela nebo dojala téhle se to povedlo. Ty tolik kritizované popisy nejsou zbytečné, sice je kvůli nim pomalejší rozjezd, ale člověku poskytnou komplexní pohled na příběh.

07.09.2017 5 z 5

Pohádky a pověsti Pohádky a pověsti Božena Němcová

Moc příjemné čtení, některý by určitě stály za zfilmování

05.09.2017 4 z 5

Metropolis Metropolis Thea von Harbou

Trochu jsem se v tom ztrácela ale našla jsem tam pár pasáží, které mi vzaly dech

08.02.2017 3 z 5