Vykupiteľ duší

V deň, keď po mimoriadne silnej búrke nájde Matej Halaj pred domom neznámu polomŕtvu ženu s novonarodeným dieťaťom, navždy sa zmení život jeho samého i celej jeho rodiny. Krásna mladá neznáma v noci umiera a jej dcérka, dievčatko so zvláštnymi fialkovými očami a nezvyčajnými vlastnosťami, ostáva na svete sama. Takto sa začína odvíjať nezabudnuteľný príbeh o hriešnej láske a vášni, o ľudskosti a neľudskej zlobe, o neprekonateľnej nenávisti a odpúšťaní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174613/vykupitel-dusi-174613.jpg 4.7152
Romány, Literatura slovenská, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Kniha Vykupiteľ duší

Ivana255

Krásné čtení !!

Martooni

Fantastická kniha! Mám trochu predtuchu, jestli nebude pokračování.. přeci jen jsme v Roze ještě neobjevili její zvláštnosti, o kterých Nikdo mluvil, když spadla do řeky.. “umi toho daleko víc”..

Velmi se mi líbil děj odehrávající se ve slovenské vesnici, tak podobne naši české, jak prostředím, tak i zvyklostmi.
Rodinu Halajovych jsem si velmi oblíbila. Líbilo se mi, jak dala autorka v průběhu knihy každému z hrdinů svůj prostor. Silna Hana, potřebná Jolana, obetava Julka, osudem zkliceny Imro, skalopevny Matěj, záhadná Zuna, talentovana Ida a vděčná Roza.

V knize je mnoho mouder, nad kterými se zamyslite a reknete si “o tom je tedy zivot”. Jakoby autorka svůj život již prožila a chtěla nám předat svou zkušenost..

Nádherná kniha, ke které se rada vrátím!

kasavubu

Vesnické romány odehrávající se v 19. století to je moje srdeční záležitost a tenhle se moc vydařil. Kniha mě úplně pohltila. Je až neuvěřitelné, jak bravurně dokázala autorka vylíčit osudy jednotlivých hrdinů a vůbec nelehkého života vesničanů. Knížka měla neuvěřitelnou atmosféru, skoro jako by autorka psala o něčem, co sama zažila. A motiv "vykupitele" duší mi vůbec nevadil, tak nějak zapadal do folklóru a myšlení tehdejších lidí plného víry v různé nadpřirozené bytosti. Závěr knihy byl neuvěřitelně smutný, ale takový je život, něco končí a něco začíná. Jediné, co mi trochu vadilo, byl zbytečně utnutý konec. Ale možná to byl autorčin záměr, každý ať už si domyslí, jaké byly další osudy Rózy, Idy i obou bratrů.

pajaroh

Vesnický román, který obsahuje dobře stavěný příběh, pěkné popisy života i přírody, trochu tajemna a mystiky. Všechny postavy jsou uvěřitelné, záhadný "vykupitel" duší dodává knize tajuplnou atmoféru, jen je škoda, že se příběh často pohybuje na hraně červené knihovny a že jemný styl a pěkně plynoucí věty jsou čas od času vystřídány vyjádřením typu: "Není silná, jen tak nějak šťavnatá." - vážně? Přijde mi, že si autorka vyhrála ve větách popisujících prostředí, ale v dramatických částech knihy svůj styl hodně uspěchala. Nicméně příjemné čtení.

Gabika9
21.12.2018

Příjemně tajemná kniha, dějově zajímavá a přitom realistická.

regulax
04.12.2018

Perfektní! Perfektní volba mé kamarádky, která koupila tuto knihu a já si ji mohla přečíst. Vlastně musela, protože mi do Čtenářské výzvy 2018 chyběl slovenský autor :-) a to jsem nevěděla jak to bude perfektní! Díky perfektnímu nápadu vytvoření této výzvy!

Bella1
12.11.2018

Skvělá kniha, těším se, až autorka napíše další, určitě si ji taky přečtu. Musela jsem nad tou knihou ještě dlouho přemýšlet a určitě se k ní časem zase vrátím.

Dimas
07.11.2018

Tak krásná knížka, napsaná zdánlivě jednoduchým jazykem...
Objevena díky Čtenářské výzvě. Děkuji