zofie3000 zofie3000 komentáře u knih

Slow fashion: Módní revoluce Slow fashion: Módní revoluce Joanna Glogaza

Rozhodně doporučuju. Skutečné základy slow fashion, které nevyděsí

31.03.2024 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Je to prostě knižní péčko a když to čtete takhle, tak vás tak nerozčiluje že postavy jsou nekonzistetní, že tam neexistuje děj nebo že obě hlavní postavy jsou hloupý jak necky. Ale jestli je ve něčem autorka silná jsou to popisy.

23.03.2024 2 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Určitě je to důležitá kniha, ale osobně mě tam rušili náboženské vložky a citáty z Bible

11.03.2024 4 z 5

Transmelancholie aneb Jak Franc Bašta k lásce přišel Transmelancholie aneb Jak Franc Bašta k lásce přišel R. P. Zašek

Je to takové postmoderní Utrpení mladého Werthera a trochu Božské komedie. Moc se mi to líbilo, protože je to takové lyrické a i trochu vtipné. I když je knížka krátká, tak bych doporučovala pomalé čtení a zkusit si to užít

14.02.2024 5 z 5

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Španělé se svou tvorbou vždycky něčím vymykají. Pro mě to bylo hodně náročné čtení protože mám pocit ž e se tam vlastně nic neděje a pokračovala jsem vlastně ze zvědavosti k čemu to dospěje. Neříkám že těch pár plot twistů nepřekvapilo ale moje oblíbená kniha to nejspíš nebude

03.01.2024 4 z 5

Český bůh: Hovory o historii, víře a ateismu Český bůh: Hovory o historii, víře a ateismu Stanislav Balík

Objektivně to není špatná kniha, ale moje osobní očekávání mě zradila, doufala jsem že to bude víc o současnosti a současné společnosti. 2/3 knihy jsou ale věnované průřezu historie a i když o ní pánové mluví zajimavě a tak že se odkazují na mýty které společnost zná, tak mi to nepřišlo relevantní. V poslední třetině jsou teda rozhovory o současné víře tak je to vedeno tak náhodně že mi to žádný ucelený obraz nevytváří.

28.12.2023 3 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Příběh Barbary je určitě smutný a obdivuju ji, že tohle příšerné trauma byla ochotná sdílet v knize. O tomhle tématu by se rozhodně mělo víc mluvit, ale neprišlo mi to autentické zřejmě vinou českého překladu. Nedokážu si představit mladou holku která by použila slovo nazlobená. Ale chtěla chtěla bych vyzdvihnout druhou půlku knihy kdy je popsán soud a to co prožíva oběť potom co se rozhodne útočnika obvinit.

30.11.2023 3 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Do 2/3 mi to přišlo hodně dobrý, ať už kvůli postupnému odhalování záhady nebo náhledu do amišské kultury, která pro našince může vypadat poněkud exoticky. Ale rozuzlení a záver mě zklamal. Kdyby se to drželo víc přo zemi a v komunitě tak by to bylo úplně dostačující. Je to škoda

24.11.2023 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Zajímavé a svižné čtení. Pro mě postava Richarda byla trochu předvídatelná a už jsem to tušila od 1/3 knížky, ale naštěstí se zápletka netočí kolem toho, takže pokud už taky takhle brzo budete tušit, tak je ještě spoustu "zábavy" před vámi. Oceňuje postavy, které nebyly jen stafáž a byly prokreslené.

21.09.2023 4 z 5

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Miloš Urban mým oblíbeným spisovatelem nebude. Téma knihy je zajímavé a trochu mi to připomínalo Spalovače mrtvol. Ale na mě se to moc táhlo a postavy mě nějak neuchvátili

07.09.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

(SPOILER) Do první čtvrtiny mi celá ta situace nedávala smysl, proč Fiona s Barrym jednají takhle? Čekají na první těhotný pár nebo to bylo spontánní rozhodnutí? Pak byl ale naservírován velký plot twist a to přestalo dávat smysl úplně, bylo to úplně absurdně vykonsturuované a víc bych tomu věřila, kdyby plot twist nenastal. Taky v těch zvratech nevidim žádný jiný smysl než šokovat.
Co tomu musím uznat že se mi líbil styl vyprávění a zajimavé črty postav, říkám črty protože od postav samotných se nic o nich a jejich motivacích nedozvíme,

03.09.2023 2 z 5

Epigrafika v památkové péči Epigrafika v památkové péči Jiří Roháček

Skvělá příručka pro studenty historie

31.08.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Myslela jsem jaká to bude super knížka do vlaku, ale velký omyl. Je neuvěřitelný jak všechny ty emoce přejdou na čtenáře

26.08.2023 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

I když se to podle popisu vypadá není to erotický román. Původně jsem se chtěla podívat na seriál, ale musela jsem vzít za povděk knížkou a vůbec jsem nelitovala!
Nemá to lineární děj, ale postavy jsou tak zajímavé, že vás to u knihy udrží. Na to jaká je to bichle, tak je to hodně čtivé.

23.08.2023 5 z 5

Továrna na Absolutno / Krakatit Továrna na Absolutno / Krakatit Karel Čapek

z Továrny na absolutno jsem naprosto nadšená, přijde mi to neuvěřitelně aktuální, ať už co se týče lidských povah nebo společenského vnímání, protože i dnes je mnoho nevěřících a upínají se k technologii jako k Bohu

05.06.2023 4 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Postavy nebyly bůbec propracované a vyprávění jejich historie dle mého nazoru nebylo vůbec relevantní pro to co se dělo. Líbily se mi ale popisy jídla a krajiny

14.02.2023 2 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Populárně -naučná příručka o velrybářství. Moc děje tam nečekejte.

28.01.2023 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Jaroslav Kmenta je skvělý vypravěč, i když to bylo velmi hutné téma, četlo se to skvěle. Odbočky byly oprávněné a dobře vypointované. Člověk si uvědomí, že ty lidi co bývaji nejvíc vidět mají sloužit jen k odvedení pozornosti

31.12.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

(SPOILER) Kniha se tváří, že má hloubku a upozorňuje na problémy v Číně, ale když jsem si to v hlavě procházela, přišlo mi to jen jako pozlátko. Ve skutečnosti mi to přišlo jako příběh o americkém snu, že každý se dokáže vypracovat překonat všechna protivenství a dostat se až na vrchol, což podle mého neodpovídá čínské mentalitě. Navíc hlavní hrdinka je zase trochu jiná než ty se kterými žije, což je podle mě taky klišé.
Ale je to čtivé a otevřelo mi to nová témata

15.12.2022 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Dlouho jsem nic tak rozsáhlého nečetla. Oceňuji velmi dobře promyšlený svět a zajímavé postavy. Líbí se mi, že se v knihách začíná objevovat i queer romance. Knížka mi přišla ale velice uspokojící, možná to bylo moc roztahané a zajímavé mi to přišlo až po 400 stránkách a kdybych to neměla do čtenářské výzvy, tak ji odložím asi mnohem dřív

12.10.2022 4 z 5