Hranice

Kde jsou zdravé meze ve vztazích v osobním životě? Mnohá zranění, napětí a nedorozumění vznikají, když lidé nerespektují hranice ve vztazích. Ve vztahu rodičů vůči dětem, partnerů navzájem, nadřízeného vůči podřízenému dochází denně k množství narušení vzájemných hranic. Tato jedinečná publikace se zamýšlí nad důsledky narušených hranic a pomáhá obnovit zdravé meze, které musíme respektovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95024/hranice-95024.jpg 4.727
Duchovní literatura, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Návrat domů

Boundaries, 1992

Kniha Hranice

Erika123

Za mě to nejlepší o asertivitě a vytváření osobních hranic k druhým to nejlepší, co jsem kdy četla.

Guepp

Za me zklamani, ale to jen mou hlouposti - nezjistila jsem si, ze jde o krestansky ladenou literaturu. Mozna bych se dozvedela plno zajimavych veci, ale pres neustale odkazy smerujici k Bibli, jsem se bohuzel neprokousala.
Tak asi jen takova poznamka pro ty, kteri do toho jdou s nadsenim, ze se jedna pouze o psychologickou knihu, at nejste pak neprijemne prekvapeni jako ja.

Janek
02.08.2018

Pozoruhodná, dobře koncipovaná knížka, která zajímavě propojuje křesťanské poselství s každodenními situacemi, které nás potkávají. Jak si zachovat svobodu a hranice v rodinných, pracovních i přátelských vztazích? To, co autoři výstižně popisují, zažili mnozí z nás na vlastní kůži, je užitečné občas si připomenout, co přece už tak dobře známe. Evangelijní kontext může dát našim zkušenostem docela novou dimenzi. Avšak to křesťanské podhoubí ve mně (katoličce) zároveň vyvolává rozporuplné pocity - na jedné straně oceňuji, že autoři dovedou aktualizovat evangelium velmi zajímavě a srozumitelně i pro lidi, kteří vůbec neznají Bibli, natožpak křesťanské prostředí. Na druhé straně je tu můj neblahý pocit, že se knížka na některých místech stává lacinou křesťanskou propagandou, která spletitost mezilidských vztahů značně zjednodušuje (a idealizuje křesťanskou cestu jako tu jedinou možnou a správnou). Kristus nevyřeší úplně všechny naše problémy. A mnozí lidé zkrátka - a bohužel - nemají to štěstí, aby mohli v krizové životní situaci vyhledat bezpečné, přátelské prostředí. Život je někdy o dost složitější.

mstychov
29.11.2017

Knizku mam rozectenou a je naprosto senzacni! Vrele doporucuju pro ty, co neumeji rikat NE, nechavaji se ovlivnovat druhymi a kaslou tim padem na svuj zivot. V dnesni dobe je vzacna vec, mit vlastni hranice a umet si je uhajit. To jak se kniha propojuje s Bibli mi prijde super. Nejsem verici, ale ty vytazky z Bible maji vahu a uz tenkrat se vedelo, jak spravne zit a jak na stastny zivot! ;)

MichelleS
17.10.2017

Dozvěděla jsem se o hranicích opravdu hodně, v některých kapitolách jsem se našla . Jen mám trochu problém se s některými závěry ztotožnit, protože nejsem zvyklá nahlížet každodenní život přes víru a Bibli. Také některé chování a pocity a jejich příčiny, to u mne nesedí. Překvapilo mě, kolik dává křesťanská víra svobody, já sama jsem na sebe podle této knihy příliš přísná. Nevím, jestli se mi chce měnit svůj hodnotový žebříček, nevím, jestli se mi chce posuzovat oprávněnost prosby o pomoc a někoho tak vychovávat, nevím, jestli jsem ochotná vyvolat konflikt a dávat v sázku třeba klid v rodině.

tatafa
07.01.2017

úžasná kniha, která opravdu dokáže pomoci se správným nastavením vztahů, mohu každému jen doporučit!!!

cecsklad
02.11.2014

Už vím jak říci "ne".

Sadomasochista
12.03.2014

Perfektná knižka odhaľujúca naozajstný význam pojmu zodpovednosti, objasňuje nám kedy treba povedať "áno" a kedy sa netreba báť povedať "nie" a ako riešiť konflikty v rodine, s priateľmi, v práci podľa Božieho plánu.

Stavia sa aj proti mýtom o učení Biblie čo sa týka sebectva a dáva veci na pravú mieru. Veľmi obohacujúce čítanie!