Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Manželkou matčina milence Manželkou matčina milence Diane D´Henri

Kniha se mi moc líbila, ne tak život, který Diane žila. Přemýšlím o tom, jestli je to autentický příběh samotné pisatelky, jejíž kratičký životopis na obálce knihy tomu nasvědčuje. Tuto knihu doporučuji, pěkně se četla a má co do sebe.

29.04.2018 5 z 5

Neohrožená - Závod Neohrožená - Závod Francine Pascal

Tohle že se někomu líbí? I když v každé knize se dá najít malá moudrost.

28.04.2018 1 z 5

Ztracené naděje Ztracené naděje Renáta Vorbová

Takové dívčí počteníčko :) Knížka se mi dobře četla. Hrdinka knihy mi však připadala na svých osmnáct let trochu nerozumná, ale vzhledem k tomu, jaká je dnes doba, tak se její život kryje s tím, čím se musela potýkat. Jen si myslím, že se chovala velmi nerozumně právě kvůli tomu, kvůli čemu utekla z domova. Ale jinak doporučuji, místy je příběh i poučný.

26.04.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První pětina knihy mi udělala v hlavě chaos. Pak se mi začal příběh líbit (pokud to tak lze napsat). Rozuzlení v poslední části knihy zamíchalo karty - to bych tedy nečekala. Jen mě zarazilo hodnocení na zadní straně obálky, že ten, kdo si tuto knihu přečte, již nepostaví žádného sněhuláka a proto jsem od toho čekala mnohem víc. Knihu jsem z prosince odkládala až doteď, říkala jsem si, přečtu si jí, až bude pálit slunce. A pokud mohu dnes zhodnotit, tak já sněhuláky stavět budu. Poučení? Nevěř nikomu!!

24.04.2018 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Vždycky jsem si myslela, že ostrov musí dva tři, byť nechtěné obyvatele, dobře uživit, ale asi jsem se spletla. Takže už nebudu snít o tom, jaké to je, strávit pár let na opuštěném ostrově :) Na takovýchto příbězích je zajímavé všímat si reakcí zúčastněných osob. Tady se vlastně dobře pozná charakter daného člověka a někdo se může proměnit ve zvíře.

22.04.2018 5 z 5

Kamarádky Kamarádky Vlasta Javořická

Nostalgie ze starší doby. Vydáno sice roku 1994, ale protože jde o 'do té doby nevytištěnou' prózu z pozůstalosti, může jít o padesátá, šedesátá léta. Dívčí románek, takové pohlazeníčko. Život byl v té době klidnější, děti poslušnější svých rodičů, rodiče zodpovědnější pro rodinný život. Kam se to všechno podělo?

17.04.2018 5 z 5

City a pocity City a pocity Jana Jahodová

Ze začátku nic moc, ale tak od poloviny se mi kniha začala moc líbit. Jen mě tam vadilo, že přímá řeč není v uvozovkách, ale začíná prodlouženou pomlčkou. Někdy tak není jasné, zda ještě mluví osoba nebo jestli již jde o myšlenky. Ale to nic neubírá na zajímavosti příběhu. Nemám ráda otevřené konce knihy, tady je několik cestiček, které nebyly vyjasněny a tak přemýšlím o tom, jestli je nějaké pokračování této knihy, nebo jestli je to jen na fantazii čtenáře, domyslet si, jak různé nedořešené situace mohou vyústit.

17.04.2018 5 z 5

„Svatba bude, Hanko!“ „Svatba bude, Hanko!“ Květa Šímová

Mě se tato kniha nelíbila. Divně psaná, vlastně po hodně dlouhé době zase jedna, kterou sem četla mezi řádky.

15.04.2018 1 z 5

Pravá láska Pravá láska Barbora Hrůzová

Kniha se mi líbila. Žádný zašmodrchaný průběh, žádný otevřený konec, nic zbytečně táhlého; na české poměry fakt super :)

15.04.2018 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Jana Kratochvílová

Člověk musí přijít o jedno, aby získal druhé. A když to získá tak někdy pozná, že to, co ztratil bylo cennější.

14.04.2018 3 z 5

Nevinné intriky Nevinné intriky Luděk Stínil

Knížka se mi líbila, i když tento žánr je spíše pro mladé holčiny. Pohádkový konec, kdy všechno zlé se nakonec promění v dobro. A o tom je život. Nenechat nenávist, aby sžírala. Kéž by se nad přečtením čtenářky zamyslely a uvědomily si, že pomsta nikam nevede, naopak zlo plodí zase jen zlo. Moudrá slova a rozhodnutí Radky lavinu nenávisti dokázala zastavit. Je to tak i v našich životech?

12.04.2018 3 z 5

Lépe je být pošetilý Lépe je být pošetilý Fan Vavřincová (p)

Jo jo ... odpočinkové počteníčko. Pěkný námět na divadelní hru.

11.04.2018 3 z 5

Zeptej se svého muslimského přítele Zeptej se svého muslimského přítele Andreas Maurer

Povinná četba k napsání seminární práce :)

11.04.2018 2 z 5

Kdo potkal krásnou Isabelu Kdo potkal krásnou Isabelu Helena Longinová

Jedním slovem: blbost!!!!

10.04.2018 1 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Spád má tento příběh již od prvních stránek, takže se čtenář má na co těšit. Kniha vám nedá spát a nebudete ji chtít odložit, dokud neotočíte poslední stránku. Rozuzlení příběhu mě šokovalo, no ale o tom to je, uvědomit si, že nikomu do hlavy nevidíme. Kdybych měla srovnat tuto a Za zavřenými dveřmi, tak Zzd se mi líbila víc. Tak dobře, jen o trochu víc :)

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Zpočátku takové rozvláčněné, ale potom se mi to začalo líbit. Musela jsem si zvyknout na to, že se Louisin život otočil o 360°. Jak se zbytečně lidé trápí, když si nevysvětlí byť jen maličkost. Super, jak se Luisa se zachovala k Lily i přes její pubertální výkyvy.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkný příběh smutně končící. Ale o tom je život a těžko soudit, kdo byl v právu? Pravda je, že pokud si neobujeme botky toho druhého, nepoznáme, kde ho tlačí. Rozhodnutí je na každém z nás a ten druhý ho musí přijmout, nebo taky ne.

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

V knize bylo dost zajímavých myšlenek, takže jsem neměla problém přečíst ji za tři večery. Rodina, kterou Samantha poznala, pro ni byla magnetem už od dětství. Ono to, co je zakázané přitahuje. Líbil se mi Samanthin přístup k řešení problémů. Její otevřenost z ní nedělala naivku, naopak se dívka chovala rozumně a smysluplně, což se u mnohých příběhů říct nedá.

30.03.2018 5 z 5

Černý sníh Černý sníh Lotte Kinskofer

Mě se tato kniha docela líbila, je rozhodně lepší, než Ledové oči od stejné autorky. Ale ... zajímalo by mě, jestli si autorka tento příběh sama přečetla :) Policie je neschopná, Lara a její kamarádka samy podnikají pátrání, jednak hledají bratrovo kolo, pak zjistí, kam Simon odjel (policie to neví), nakonec bratra najde. Od třetiny knihy mě bylo jasné, kdo za tím vším stojí a zase autorčin styl - nikdy nedej na první dojem, nevěř nikomu. Jen se mi nelíbil ten otevřený (pro mě tedy alespoň je otevřený) konec příběhu. Fandím oběma mladým, aby překonali to, co bylo a zůstali spolu. Protože Bonzovi bych věřila :)

26.03.2018 3 z 5

Ledové oči Ledové oči Karin Stehle

Nad každým čteným příběhem je dobré se zamýšlet, protože nám má co říct i do našeho života. Tento by mohl být pro mnohé dívky/ženy varováním. Věci nebývají takové, jak se zdají. Hlavně nemít hlavu v oblacích, ale více přemýšlet a sečíst dohromady jedna a jedna. Kira nepřemýšlela, ačkoliv nejednou jí v hlavě ťuklo - tohle jsem přece Gunarovi neříkala!! Samotný příběh měl logiku, ale byly tady určité aspekty, které se vymykaly zdravému rozumu. Kira volá kamarádům, kteří jsou xxx km daleko a přesto během velmi malého času jsou na dosah záchrany. Kde se zatoulala policie? Jak to, že i Gunarova matka se ocitla na místě, kde odpočívali před další cestou do Itálie. Kde se tam najednou vzala? Spousta otazníků, pokud bych chtěla hledat logiku. Ale po té, co jsem si od této autorky přečetla její další knihu Černý sníh, se už ničemu nedivím. Ale myslím si, že za přečtení obě knihy stojí. Nabízím je dál, pokud máte zájem :)

26.03.2018 3 z 5