Kamarádky

Rodinný příběh z malého města. Dvě mladé hrdinky prožívají přátelství, zklamání a nakonec i šťastný milostný vztah.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95008/kamaradky-81D-95008.jpg 4.111
Romány, Literatura česká
Vydáno, Akcent, Kolo a drak

Kniha Kamarádky

alnahu

Tentokrát jsem sáhla po knihách po mojí mamince ,která byla také velká čtenářka a připomněla si krásné příběhy od paní Javořické a tehdejší dobu,jak se žilo.
V tomto příběhu se seznámíme s kamarádkami Janou a Maruncou ,každá z jiné rodiny jedná z chudé a ta druhá žije v blahobytu a samozřejmě ji ta z chudší rodiny závidí.Ale všeho je jen do času ,než vyjde najevo z čeho rodina zbohatla, otce zavřou pro zpronevěru a matka spáchá sebevraždu.Marunu žádný z rodiny nechce ,protože je tímto dívka poznamenaná a tak se ji ujmou rodiče Jany a starají se o ni dokud nepropustí otce.I když je to příběh z dávné doby i dnes se může stát v jakékoli rodině a nikdo z nás neví,jak by se zachoval.

Zlatinka.Emilly
17.04.2018

Nostalgie ze starší doby. Vydáno sice roku 1994, ale protože jde o 'do té doby nevytištěnou' prózu z pozůstalosti, může jít o padesátá, šedesátá léta. Dívčí románek, takové pohlazeníčko. Život byl v té době klidnější, děti poslušnější svých rodičů, rodiče zodpovědnější pro rodinný život. Kam se to všechno podělo?

TaLu
05.08.2015

Jeden z románů od autorky, který by se nechal popsat jako dívčí románek.
A dokázala ho napsat velmi dobře.

kika 13
13.04.2013

Pohodový román,dobře se čte.