Onlinezimka.r

HanaHanaAlena Mornštajnová

První knížka od této autorky a rozhodně né poslední! Už dlouho sem knížku nepřečetla takhle rychle! Opravdu zajímavý příběh!

07.09.2017

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

WAU!!! Na to snad ani není co víc říct.... Nadšená! :)

23.10.2016

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Konečně něco co mě chytlo! Četlo se samo, bylo to napínavé a opravdu to člověka furt drží ve střehu. Určitě se s chutí pustím do čtení dalšího dílu.
Neodpustím si ještě srovnání s Nesbem - přečetla jsem první čyři díly a furt čekala na to, kdy jako začnu mít ten pocit, co všichni kolem, že je to wau....nedostavilo se a teď už vím, že pátý díl pravděpodobně číst nebudu a radši se pustím do dalších od Adler Olsena. To se čte opravdu samo! A prostě mě to bavilo!

07.09.2020

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Za začátku jsem se lehce ztrácela.....dokonce jsem si psala poznámky kdo je kdo a co, ale když jsem se zorientovala, tak jsem druhou půlku přečetla na jeden zátah!! Opravdu záhada a to rozuzlení!! No paráda!! Vybrala sem si knížku jako žánr, který běžně nečtu, ale možná díky výzvě číst začnu :)

26.07.2018

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Moc hezká knížka i příběh. Četlo se samo.

10.02.2020

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Opět super díl. Vůbec mi nevadí, že člověk o pachateli ví hned od začátku, naopak, to tomu dává tu napínavost. Stihla jsem v knihovně vyzvednout další díl, než nám je zas zavřel, tak se těším :)

21.12.2020

Královna ohněKrálovna ohněAnthony Ryan

Nooo....první díl jsem byla nadšená, ve druhém se mi to už začalo plést a třetí sem tedy dočetla jen abych to dočetla. Pletly se mi postavy, místa, bitvy popisované stále dokola...Říkala jsem si, že musím vydržet, že ten konec určitě bude stát za to,ale bohužel ani to se nestalo.

04.07.2017

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

WAU! UFF! úplně nevím jak správně vyjádřit slova k této knize...nikdy jsem nečetla knihu z tohoto prostředí a bála jsem se toho a že mi to nepůjde číst, ale opak byl pravdou....přečteno za chvíli. Opravdu poutavé čtení. Když si člověk ještě uvědomí, že to byla skutečnost a že je to jen kapka v moři ze všech osudů, které se v té době odehrály....z toho až mrazí!!

22.10.2019

NezlomnýNezlomnýHana Hindráková

Opět silný příběh, který se čte sám.

05.11.2019

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

První knížka od autorky a přečteno za tři otevření knížky. Četlo se samo a od prvních stránek mne to zaujalo, takže si určitě přečtu něco dalšího.

12.11.2019

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Pár knížek, kde mi nesedla hlavní postava, už mám přečtených....ale tady mi alkoholička vyloženě vadila. Nicméně závěr se mi líbil. Na film koukat nebudu. Pokud něco čtu, nekoukám na film a naopak :)

09.05.2018

Není kouře bez ohýnkuNení kouře bez ohýnkuAgatha Christie

Druhá knížka od autorky a opět super! Každou kapitolu si myslíte, že víte kdo je vrah, ikdyž je to každou kapitolu podle vás někdo jiný a na konci je to stejně někdo úplně jiný! :) Líbí se mi, když to není předvídatelné! :)

09.12.2018

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Knížka se u oceánu na lehátku četla sama, ale asi jsem už nějak přesycena knížkama, ve kterých se prolíná víc dějových a časových linek. Možná je to jen náhoda, že jsem zrovna po takových sáhla. Děj zajímavý, knížka líbivá, ale můj názor, že na Hanu nemá. Už teď se ale těším až spisovatelka vydá další knížku :)

18.09.2019

ŠvábiŠvábiJo Nesbø

Tak já nevím...druhý díl....a tak nějak stejné.... Když beru knížku do ruky následující den, tak si většinou nepamatuji o čem jsem četla minule a o čem to bylo. Je to pro mě asi nezáživné a ještě s matoucím jmény! Ale jelikož jsem před uzavřením knihoven v rychlosti nabrala ještě třetí díl, tak ten dám, než to vzdám :)

24.03.2020

GreyGreyE. L. James (pseudonym)

Před čtyřmi lety jsem si přečetla všechny odstíny. Před měsícem jsem se podívala na filmy a teď jsem si přečetla tento díl a mě se ta pohádka prostě líbí :)

27.07.2017

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Už to budou tři roky co jsem knihu četla, tak jsem si ji teď dala jako audioknihu při cestách do práce. Opět pohlcena! Užívala jsem si to a věřím, že do roka a do dne si ji poslechnu znovu!

09.11.2017

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Dlouho jsem si říkala, že si knížku přečtu znovu a jsem moc ráda, že díky výzvě jsem se k tomu nyní dostala :) Tak krásné a pohodové čtení si člověk vychutná i po několikáté :)

11.06.2018

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Tema moře číst na lehátku u moře....co víc si přát ;) Pěkný příběh psaný přesně na dovolenkové dny ;)

16.09.2018

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Příběh se mi moc líbil. Četla jsem dlouho, ale to spíše z nedostatku času a obsáhlosti knihy. Teď se jen rozhoduji, zda číst další díl nebo se podívat na seriál. Neumím si moc představit se tahat s tisícistránkovou knížkou :) Už první díl dal dost zabrat :) Ale rozhodně mě další pokračování zajímá!

09.03.2019

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Přiznávám se, že jsem nikdy nečetla, až teď díky výzvě ?! No spíš abych si doplnila díru ve vzdělání :D Ale jo, potřebovala jsem klidnou chvilku s pohádkou ?! :)

10.10.2019

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Půl audio, půl papír. Začátek mě hned odrovnal, že jako fakt?! Tohle bude oddychovka?? Nakonec tedy asi byla... knížka se mi líbila, akorát ten otevřený konec.....nějak sem čekala, že to dopadne ať tak či tak, tak ale prostě nějak :)

07.08.2020

Věř miVěř miJ. Delaney (pseudonym)

Opět super zápletka. Děj se mění všemi směry a stále udržuje ve střehu. Asi se mi líbilo víc než Ta přede mnou.

25.10.2020

Pekáč buchetPekáč buchetKateřina Petrusová

Začátek mi dost připomínal Padesát odstínů..., ale naštěstí jen začátek :) Opět jsem knížku od této skvělé spisovatelky přečetla (spíše zhltla) za pár hodin :)

02.11.2014

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Myslím, že o této knížce budu ještě dlouho přemýšlet. Nejlepší by bylo si ji asi hned přečíst znovu a myslím, že by mi došla ještě spousta skutečností! Rozhodně doporučuji!

22.01.2015

Tajemství letního odpoledneTajemství letního odpoledneKate Morton

Líbil se mi nápad, zápletka i konečné rozuzlení, ale přišlo mi to tak nějak zbytečně zdlouhavé.

04.04.2017

Duhový hadDuhový hadBarbara Wood

Ze začátku mi trvalo než sem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. Občas mi to tedy přišlo zbytečně zdlouhavé a hvězdičku uberu za ten konec.....konec nekonec?! Našli se? Vrátili se? Jak to dopadlo se Sarah apod....hodně otevřený konec domysli si sám :)

01.09.2017

Cizí ložniceCizí ložniceKatarína Gillerová

První knížka od této autorky a rozhodně né poslední! S hlavní hrdinou sem si sedla nejen díky stejnému jménu. Moc se mi líbilo prolínání několika dějových linek mezi sebou a rozuzlování dalších a dalších částí.

06.07.2018

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Pohodové večerní čtení o zákulisí herectví :) Občas jsem se i zasmála, takže opravdu pohodové :)

03.10.2018

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Jooo, tak takové knížky opravdu můžu....Je to pohodové, děj klidně plyne, s hrdinkou se člověk ztotožní a chápe ji! Myslím, že to byla správná volba na sváteční čtení!

29.12.2018

Jak jsem se zbláznilaJak jsem se zbláznilaIvanka Devátá

Audiokniha: Moc se mi líbilo a myslím, že jsem dobře udělala, když jsem si knížku poslechla. Jelikož vyprávění autorky samotné se správnou intonací vět, které by písemně mohly vyznít i jinak, byla správná volba. Děkuji za pohled na ona místa a i když takováto tématika, tak ale zvedla náladu a povzbudila. Děkuji!

27.01.2020