Pýcha a předsudek

od:

Pýcha a předsudek

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364328/pycha-a-predsudek-Mih-364328.JPG 4.64369
Originální název:

Pride and Prejudice (1813)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (621)

Přidat komentář
RemiBlack
22. května

2018/23
Do čtení této knihy se mi dlouho nechtělo s tím, že to prostě není můj žánr. Není. A asi ani nebude.
Ale občas nezaškodí "vyjít z komfortní zóny". 4,5* :)

gacie
20. května

Knihu jsem až nyní přečetla, a to díky knižní výzvě, obávám se, že bych po této knize bez jejího přičinění nesáhla. I když jsem filmové zpracování jsem viděla již několikrát. Ale samotná kniha je mnohem lepší. Jednotlivé rozhovory si můžete pročítat několikrát za sebou a ocenit ještě více jednotlivé dialogy. Tato kniha se dostává do mé top desítky nejlepších knih.

lucie0134
16. května

Nejkrásnější román co jsem kdy četla. Díky Jane Austenová.

moudivlacek
13. května

Anglická klasika, která zůstává nadčasová, skvělý překlad. Když pominu dvě nejstarší dcery Bonnetů, tak jsem si nejvíc zamilovala právě jejich otce, někdy si říkám, že jsem se divila, že si dokázal udržet zdravý rozum. Každopádně to stojí za přečtení.

veronika9143
10. května

Klasika, kterou si rozhodně přečte každá žena. K tomu asi není ani co dodat. Určitě se do ní pusťte.

Janie061
10. května

Jedna z nejlepších knih a autorek vůbec :)

Annkag
08. května

Takže k tejto knižke som sa taky dostala skor vdaka tomu že som najprv videla film.A velmi ma prekvapilo že ma celkom bavila...zvláštne opisy,ktoré boli miestami až moc zdlhavé.Štyl akým sa v knihe komunikovalo,charaktery postáv...a tak nejako som sa z lahkostou nad to preniesla a dokázala túto knižku ocenit viac než ked som ju mala čítat na strednej.

Tetis
06. května

Skoro celá kniha se mi docela táhla. Pořád samé plesy, věčné tlachání a téměř žádný děj. To se začalo měnit asi v polovině, kdy se děj pomalu začal rozjíždět a já jsem se pořádně začetla až do posledních 50 stran, kdy se Elizabeth častěji setkávala s panem Darcym.
Elizabeth jsem si oblíbila hned na začátku, na pana Darcyho jsem měnila názor během četby. Mrzí mě jen že se autorka více nerozepsala o jejich vztahu a to podle mě nejdůležitější smrskla do pár stránek na konec. Celou dobu jsem čekala, kdy se spolu začnou bavit jako dva zamilovaní a ne jen pořád předstírat slušné mravy, avšak nedočkala jsem se. Jinak mi kniha pomohla lépe poznat tehdejší dobu a typ konverzace, se kterým už se dneska asi nesetkáme.
Možná zatím nejsem dostatečně vyspělá, abych zdlouhavé rozhovory dokázala obdivovat tak jako někteří. Tohle je ale můj pocit z přečtení.

Natynka23
05. května

Krásná kniha, která byť je klasika, dostala jsem se k ní teprve nyní. Napsaná je již už před tolika lety a pořád je to skvělý a čtivý příběh, který vypráví o rodině v 18. století, kde hlavní hrdinkou je Elizabeth Bennetová a pan Darcy, který se zdá na počátku pyšný. Kdo by si tuto dvojici nezamiloval :)
Film z roku 2006 byl opravdu moc pěkný a Keira Knightley v hlavní roli byla též skvělá.

IVANA0123
23. dubna

Tato knížka, stejně jako její jedinečná seriálová podoba, je úžasná. Mám moc ráda veselé a prostořeké hrdinky a v případě Elizabeth Bennetové je toto stoprocentně splněno. Tento příběh patřil a vždy bude patřit mezi mé nejoblíbenější.

barunka.p
22. dubna

Miluju! Hezčí knížky být snad nemůže. Postava Darcyho se z počátku zdá být odtažitá, ale nechápu člověka, který by ho na konci neměl rád!
I přes rozdíly mezi filmem a knihou, si film ráda pustím

pip11
21. dubna

Velmi příjemný a tehdejší dobu přibližující příběh. Film jsem nikdy neviděla a knihu jsem četla poprvé. Vůbec jsem neočekávala, že by mě takto mohla zaujmout. Veškeré vztahy, způsob myšlení a vyjadřování mě absolutně nadchl a pohltil. Jsem nadšená, že jsem se odhodlala po ní sáhnout :D Veškerý klid a pomalost je nadmíru osvěžující, při dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě. Určitě si přečtu i některou další knihu od Austenové, jelikož její způsob vyjadřování je mi moc příjemný.Co se týče tehdejšího psaní dopisů, dokonalost sama. Jakým způsobem dokázali popsat každou pohnutku, každý detail… ach nádhera :)
Co se Darcyho a Elizabeth týče , tam asi není co dodávat :) Dokonalý pár v nedokonalém světě. Rozhodně se k této knize jednou opět vrátím .

jaja10
18. dubna

Má nejoblíbenější knížka. Mám ji v několika vydání.

Chesterton
17. dubna

Poslouchala jsem audio a ach ano romantika, velká láska, určité konvence, vztahy a holčičí prožívání a sdílení, což úplně není můj koflíček kávy :)
Ale za tím vším hodně pravdivosti a hlavně talentu vylíčit atmosféru doby a napsat působivý román. Kniha má své místo v pestré mozaice pohledů na vyrovnávání se s ne zcela snadnými životními a vztahovými peripetiemi. Zejména když alespoň občas zahlédneme světélko oddanosti a odvahu k věrnosti. Vzácné to koření současnosti :)

Marekh
07. dubna

Kniha se mi líbila.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Ohlížej se nazpět jen tehdy, přináší-li ti to potěšení.

Scathia
06. dubna

Čisté pohlazení po duši...

Simona02
30. března

Milá, oddychová kniha, ktorá zobrazuje život v spoločnosti v 18 storočí. Nesmela chýbať ani láska a rôzne vzťahy medzi osobami, ktoré na konci knihy prekonali značný zvrat. I keď ma kniha vyložene nenadchla, hodnotím ju celkom pozitívne.

Pajii
26. března

Stejně jako film (2006) naprostá bomba a láska od prvních řádku. Prostě boží

Bernie201
25. března

Pokud někdo ve vašem okolí tuto knihu označí za červenou knihovnu, která je vhodná leda tak pro čtenářky naprostých braků, patrně ji nečetl a nic o ní neví.
Toť vše.

Mellania
24. března

Knihu jsem šla číst s velkým očekáváním a nadšením, které na mě přešlo z komentářů zde uvedených. I když mám podobné příběhy ráda, musím se prostě přiznat, že mě to úplně nenadchlo, vlastně neumím najít ten správný výraz... Celou dobu jsem čekala, kdy tam bude víc Darcyho a Lízi, ale pořád se řešil někdo okolo, a pak na posledních 5 stránkách zásnuby, svatba a konec...??? Cooo, to vážně? Po přečtení jsem se koukla i na film...no za mě kniha lepší, ale v blízké budoucnosti se k ní určitě vracet nehodlám.

sararachel
16. března

Tato kniha mě vtáhla okamžitě do děje. Jelikož literaturu tohoto typu vyhledávám a vyžívám se vní, tak jsem po této knize šla ihned. Tak krásný a čistý, prostý děj. Už od začátku je sice jasné, jak děj dopadne, ale menší zvraty a události vás nenechají jen tak chladnými.

NikolettaHole
16. března

Sice jsem milovnice fantasy a severského krimi, ale Pýcha a předsudek je mojí nejmilejší knížkou. Někomu se možná může zdát nudná a zastaralá, ale pro mě je to příběh pravé lásky! Ráda se k této knize vždy vrátím, protože co by jsme si nalhávali kdo by nemiloval pana Darcyho.

theMarty
14. března

Kdo by řekl, že ten románek bude opravdu dobrý.

Nachtimin
10. března

filmik lepsi:)

Ivajda
09. března

I kdyz ze zacatku mi uplne nesedl tehdejsi zpusob asi nejspis zivota, trochu me stvalo, ze naplneny den je zvastani nekde na navstevach, tak musim uznat, ze me kniha po nekolika desitkach stranek pohltila a uz nepustila. Dalsi skvostna klasika, co ma vse, co od podobne knihy ocekavam a ke ktere se budu moc rada vracet.

Tánička11
06. března

Prvně jsem se bála, že se mi knížka nebude líbit, protože jsem hodně chtěla aby se mi zalíbila, jenže potom na mě dopadlo to 18.století, styl mluvy a vyjadřování a podlehla jsem všemu. Asi by bylo krásné kdyby se takový styl vyjadřování nenucenosti zavedl i teď, protože některé lidi si takhle mluvit nedokážu představit.

Tanja00
04. března

Upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. O to víc mě překvapilo, že jsem si ji zamilovala. Rozhodně jsem ji nečetla naposled.

TimetoStyle
01. března

Tuhle knížku jsem si vybrala jako maturitní četbu. Nejdřív jsem se do ní nemohla začíst, ale potom už to šlo rychle. Zamilovala jsem si pana Darcyho a taky Elizabeth :-)
Je to vážně skvělá knížka. Nevím, co víc k ní dodat. Austenová píše vážně čtivě, tuhle knížku můžu jen a jen doporučit.

Nomia
25. února

Austenová má kolem sebe přímo gang ortodoxních fanoušků, kteří ji bezvýhradně adorují. Nemůžu říct, že bych mezi ně zrovna patřila, ale musíme uznat, že Pýcha a předsudek je dobrá kniha.
Není to jen plytký románek, má v sobě i něco navíc. Nechybí mu trochu ironický pohled na tehdejší vztahy mezi muži a ženami, na celý ten hon na zámožného ženicha. S lehkým nadhledem a humorem je popsaná hlavní postava (která má pořádně prořízlou pusu a pro uštěpačné poznámky nejde daleko) i celá její rodina.
Co se autorce nedá upřít je schopnost hrát si s postavami a jejich charaktery. Dokázala vytvořit skoro až ikonické postavy. Kdo by neznal Elizabeth Bennetovou a pana Darcyho? Smířila jsem se už dokonce i s faktem, že polovina knihomolek bude před spaním tesknit a vzdychat po panu Darcym, Austenová holt dokázala stvořit idol všech žen. :)
Pýcha a předsudek stojí za přečtení a odpustím jí i ten závěrečný happy end.

Baru1236
25. února

Prostě klasika :) Co k tomu dodat.