Zdeniczka Zdeniczka komentáře u knih

Knížka Knížka Hervé Tullet

Skvělý počin. Spolu se svými dětmi (ale klidně i jen tak) se můžete vrátit do dětství a prostě dělat, co se po vás chce. Naklánět, třást, klepat, prostě hrát si. Hodně nás to s dětmi bavilo. :)

11.06.2020 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Moje první čtená Agatha, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Poirota, Maigreta, Holmese apod. Detektivky mám ráda, ovšem tohle byla první, která je zasazená do tak dávné doby. Agatha si s tím poradila skvěle, je vidět, že věděla, o čem píše. Mám ráda knihy, kdy si autor necucá vše z prstu, ale tématu rozumí. Určitě zase brzy po nějakém příběhu od Agathy sáhnu, už jen pro svou oblibu v Poirotovi. :)

11.06.2020

Tanečnice z Veselého mlýna Tanečnice z Veselého mlýna Georges Simenon

Moje první maigretovka, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Maigreta, Poirota, Holmese apod. Děj je poměrně nadčasový, takže na hodnotě určitě neztrácí ani dnes. Maigretův nástup byl skvělý. Určitě zase brzy po nějakém příběhu s ním sáhnu. :)

11.06.2020 4 z 5

U prvního dílu jsem se kolikrát dost nasmála, druhý vnímám jako už malinko slabší, leckdy přehnaný. Ale pobavil také, to jo. Občas juknu i na ksichtknížku, kde jsou aktuální příspěvky, taky se zasměju. :)

11.06.2020 3 z 5

První díl mě dost bavil, možná i proto, že jsem jej četla v době, kdy byla dítka podstatně mladší (4 a 6 let). Člověk si tak ještě celkem čerstvě pamatoval, jak to doma vypadalo a leckdy si říkal, to je přesný. Příjemná oddechovka, když má člověk všeho plný kecky a potřebuje si přečíst, že může být hůř... :D

11.06.2020 4 z 5

Čtyři naháči a pes Čtyři naháči a pes Gábor Mocsár

Tak po delší době opět kniha, do které se nedá začíst. Občas lehce vtipné, ale to věčné komentování okolo, co by autor měl, neměl apod., strašně ruší.

08.04.2020 1 z 5

Stínkovi je smutno Stínkovi je smutno Ella Moonheart

Další milý příběh o Míně, která tentokrát pomáhá osamělému černému kocourkovi Stínkovi. No, vlastně ne jen jemu. :)

03.04.2020 5 z 5

Malá Misty se bojí Malá Misty se bojí Ella Moonheart

Když máte doma Mínu, která miluje kočky, tak prostě nemůžete tuto sérii opomenout. :)
Mína miluje kočky, umí se v ni sama proměnit a pomáhá všem, kdo to potřebují. Milé čtení třeba zrovna před spaním :)

03.04.2020 5 z 5

Dějiny vzdělávání od antiky po Komenského Dějiny vzdělávání od antiky po Komenského Tereza Vacínová

V životě jsem nečetla hůř napsanou knihu! Tolik pravopisných chyb, komolených jmen, vět, co nedávají smysl. Možná někdy dočtu, ale nejsem si tedy jistá, tohle se fakt nedá. Mrzí mě to o to víc, že je to publikace odborná, kde by se to stát nemělo. :(

16.02.2020

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zjevně tomu osud chtěl, aby se mi tato kniha dostala do rukou. :) Před měsícem jsme si pozvali do třídy na besedu již dospělého mladého muže, taktéž autistu. Často jsem tak při čtení knihy vybavila jeho chování a reakce. Něco mi potvrdila, řadu dalšího osvětlila. Doporučuji všem, kdo chtějí aspoň trochu nahlédnout do jiného světa, složitějšího, než je ten náš.

25.07.2019 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

"Kniha pro všechny, kdo milují stromy, chtějí jim rozumět a správně o ně pečovat." - Popisek nelže. Opravdu zajímavé čtení od jednoho z předních odborníků. Jak, kde a proč stromy rostou, jak spolu komunikují, jak cítí, jak o sebe i další generace pečují. Stavba jejich těla, funkce jednotlivých částí. Nechybí portréty vybraných typů stromů a kresby. Kniha, která vás opravdu zaujme a možná i přiměje dívat se na tyto úctyhodné velikány s větším respektem než dosud.

Život se stromy Život se stromy Václav Větvička

Stromy. Symboly dlouhověkosti a moudrosti. Dozvíte se o nich snad vše. Jejich význam v přírodě, krajině i životě nás všech. Symbolika, citové vztahy stromů, památné stromy... Velmi zajímavá a bezpochyby poučná kniha z pera našich předních odborníků, doplněná fotografiemi a pěknými černobílými kresbami. Je velmi milé mít doma publikaci, na níž pracoval i náš sokolovský odborník Jaroslav Michálek. Jedním z výtvarníků černobílých kreseb byl i jeho tchán Vladimír Lepš. Kniha, kterou určitě musíte mít doma. :)

Cesta do hlubin kantorovy duše Cesta do hlubin kantorovy duše Miloš Hoznauer

Když jsem si nedávno vybírala nějakou odbornou literaturu do školy, narazila jsem i na tuto knihu. Zaujal mě jak samotný název, tak popisek. Češtinu miluji a ve škole pracuji, takže vzpomínky známého pražského češtináře na učitelskou kariéru by mohly být zajímavé.
A vskutku byly. Ohlédnutí za celou kariérou, netradiční výuka, boj s režimem či normalizací, které obzvláště na literatuře napáchaly spoustu škod. Čtení příjemné, lidské, vtipné a zajímavé. Určitě doporučuji. :)

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milé a celkem vtipné čtení o životě na farmě, který byl v tehdejší době o dost těžší než dnes. Městská dívka je vržena na farmu, kde se de facto učí vše za pochodu. Oceňuji, jak se na vše snaží dívat s nadhledem, i když jí muselo být často velmi krušno. Co mě bavilo nejvíc, byla rodina Kettlových, sousedi typu 'to fakt nechceš'. :D

10.03.2019 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Pohodové a velmi milé čtení. Některé příběhy jsou smutnější, většina z nich ale naštěstí pobaví. Je vtipné číst, čemu všemu je takový mladý venkovský zvěrolékař vystaven. Počínaje svéhlavými zvířaty, přes neotesané venkovany, tehdejší omezené možnosti a objevy, až k alkoholovým zážitkům s těmi vytrénovanějšími (což je asi každý :D). Stojí za to si ji občas přečíst. :)

10.03.2019 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Pokolikáté už jsem ji vzala do ruky a nemohla se odtrhnout? Nevím, ale tento příběh prostě miluji. Už jsem to ostatně dříve psala. Fascinuje mě, že tam vždy najdu něco nového, čeho jsem si dřív tak nevšimla. :)

Tentokrát jsem sáhla po vydání z r. 2007 z edice Klokan (nakladatelství Alpress). Přeloženo čtivě, ale těch chyb. Chjo. Nesprávně oddělené věty, špatně označená přímá řeč, a co mě tedy málem zvedlo ze židle, bylo slovo 'nejideálnější' při popisu příprav domku Na Blatech. Přijde mi, že poslední roky se na korekturách asi dost šetří. Tak nádherné dílo si zasluhuje být bez sebemenší rušivé chybičky...

10.03.2019

Příběhy víly Březinky Příběhy víly Březinky Lenka Vydrová

Výborná kniha plná milého i poučného vyprávění. Snažíme se vést děti lásce k přírodě i všemu živému a knihy jako tato nám v tom pomáhají. Spolu s dětmi vřele doporučuji. :)

09.02.2019 5 z 5

Lety a pády Lety a pády Vladimír Renčín

Skvělá kniha, kterou jsem mnohokrát jako dítě vytáhla z knihovny rodičů, a pročítala. Renčínův humor mám tak nějak v krvi. A je v mnoha případech nadčasový. Prostě dokonalost sama. :)

09.02.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla asi ve stejné době jako My děti ze stanice ZOO, čili přelom základky a střední. Druhá jmenovaná je dle mého názoru syrovější a čtivější, nicméně odrazující efekt mají obě.

05.02.2019 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ji snad již v osmičce nebo v prváku na střední, ale mrazí mě ještě dnes, když si ten příběh vybavím. Děsivý příběh o tom, jak snadno se dá sklouznout k závislosti a dopadnout na dno, a nejbližší okolí si přitom ničeho nevšimne. Mělo by patřit mezi povinnou četbu.

05.02.2019 5 z 5