Příběhy stromů

Příběhy stromů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358078/bmid_pribehy-stromu-sQg-358078.jpg 5 31 11

Stromy nás obklopují jen zdánlivě tiše a němě. Buky, jabloně i ostatní druhy ve skutečnosti komunikují nejen mezi sebou navzájem, ale i s námi - pokud dokážeme porozumět jejich jazyku. Stromy přinášejí mnohem větší potěšení tomu, kdo ví, co v nich probíhá, kdo umí podle růstu a stavu listů nebo kůry poznat, jak se jim daří. Lesník Peter Wohlleben ve své knize nabízí překvapivé náhledy do světa stromů a napomáhá tak tomu, abychom se na ně dívali z jiné perspektivy. Díky vědomostem o stromech a ekologických souvislostech jejich existence o ně budeme moci i pečovat v souladu s přírodou. Odborné rady autora vám pomohou při výběru vhodného stromu na zahradu, při výsadbě a řezu nebo při péči o staré a nemocné stromy. Kniha pro všechny, kdo milují stromy, chtějí jim rozumět a správně o ně pečovat.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata , Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Grada

Bäume verstehen - Was uns Bäume erzählen, wie wir sie naturgemäß pflegen , 2011

Gweny
Gweny
04.07.2022 5 z 5

Dlouze jsem přemýšlela, co o téhle útlé knize vlastně napsat. Jedná se o takovou malou encyklopedii o všem, co může čtenáře ke stromům napadnout - množení, choroby, výživa, funkce jednotlivých částí stromu atd...
Napsáno tak, aby tomu porozuměl i laik. Přesně toho si na knihách Petera Wohllebena cením nejvíce. Po přečtení téhle knihy se zase na svět stromů dívám jinak.

kaffa
kaffa
28.06.2022 5 z 5

nelze jinak hodnotit toto povídání o stromech než plným počtem.... doprovodné kresby byly moc krásné :-)

ps: nechci zde hudrovat na lesní hospodářství u nás apod.... ale dodávám skromné přání - kéž by se to jen trochu zlepšilo....

Slávka 1970
Slávka 1970
01.10.2021 5 z 5

Krásná kniha o úžasných bytostech = nejsme tu sami a buďme za to rádi!
Originální název knihy Bäume verstehen = ROZUMĚT STROMŮM je přesnější.

hu_87
hu_87
22.07.2020 5 z 5

Stromy jsou fascinující.
- Navzájem komunikují a jsou schopni si vyměňovat třeba zásoby glukózy
- Určit stáří stromu nemusíme jenom podle počtu a šíře letokruhů
- Dva stromy vedle sebe mohou být přáteli a pomáhat si navzájem
- Stromy jsou přizpůsobiví a při získávání světla jsou neskutečně kreativní; i za nepříznivých podmínek

Zdeniczka
Zdeniczka
16.06.2019 5 z 5

"Kniha pro všechny, kdo milují stromy, chtějí jim rozumět a správně o ně pečovat." - Popisek nelže. Opravdu zajímavé čtení od jednoho z předních odborníků. Jak, kde a proč stromy rostou, jak spolu komunikují, jak cítí, jak o sebe i další generace pečují. Stavba jejich těla, funkce jednotlivých částí. Nechybí portréty vybraných typů stromů a kresby. Kniha, která vás opravdu zaujme a možná i přiměje dívat se na tyto úctyhodné velikány s větším respektem než dosud.

MOu598
MOu598
05.09.2018 4 z 5

Podrobně o stromech, i rady, jaký strom do zahrady.
Knížka je bohatě doplněná černobílými obrázky.
Pěkná knížka, půjčit znovu.

Jana_Z
Jana_Z
20.08.2018 5 z 5

Velmi milá knížka se spoustou zajímavostí o lese.

J.books
J.books
02.05.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, někdy dost podrobná,ale zajímavá, člověk díky ní víc pochopí les a stromy :)

Džerkys
Džerkys
21.02.2018 5 z 5

Kniha se zajímavými postřehy i pro profesionálního zahradníka..

medialstar
medialstar
22.01.2018 4 z 5

Na rozdíl od knihy Tajný život stromů se zaměřuje trochu jiným směrem, který není až tak čtenářsky lákavý, opět se nám pan autor krapet opakuje... Jedná se spíše o rady pro samotné zahradníky či lesníky, ale i tak mně stále měla co říct a dávám čtyři hvězdy už jen za to, jak je skvělé, že si tohle všechno můžu přečíst podané až pod nos jednoduše a tzv. popularizovaně a nemusím mít v rukou zrovna mega odbornou knihu, která by mě tím pádem minula. Takhle má šanci se dostat mezi co nejvíc čtenářů a o to jde, myslím, především.

cikáda
cikáda
06.12.2017 5 z 5

Kniha nabitá informacemi srozumitelnými pro laika. Určitě si od autora přečtu s chutí nějakou jeho další knížku.