Příběhy stromů

Stromy nás obklopují jen zdánlivě tiše a němě. Buky, jabloně i ostatní druhy ve skutečnosti komunikují nejen mezi sebou navzájem, ale i s námi - pokud dokážeme porozumět jejich jazyku. Stromy přinášejí mnohem větší potěšení tomu, kdo ví, co v nich probíhá, kdo umí podle růstu a stavu listů nebo kůry poznat, jak se jim daří. Lesník Peter Wohlleben ve své knize nabízí překvapivé náhledy do světa stromů a napomáhá tak tomu, abychom se na ně dívali z jiné perspektivy. Díky vědomostem o stromech a ekologických souvislostech jejich existence o ně budeme moci i pečovat v souladu s přírodou. Odborné rady autora vám pomohou při výběru vhodného stromu na zahradu, při výsadbě a řezu nebo při péči o staré a nemocné stromy. Kniha pro všechny, kdo milují stromy, chtějí jim rozumět a správně o ně pečovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358078/pribehy-stromu-sQg-358078.jpg 4.514
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno:, Grada

Bäume verstehen - Was uns Bäume erzählen, wie wir sie naturgemäß pflegen (2011)

Kniha Příběhy stromů

Zdeniczka

"Kniha pro všechny, kdo milují stromy, chtějí jim rozumět a správně o ně pečovat." - Popisek nelže. Opravdu zajímavé čtení od jednoho z předních odborníků. Jak, kde a proč stromy rostou, jak spolu komunikují, jak cítí, jak o sebe i další generace pečují. Stavba jejich těla, funkce jednotlivých částí. Nechybí portréty vybraných typů stromů a kresby. Kniha, která vás opravdu zaujme a možná i přiměje dívat se na tyto úctyhodné velikány s větším respektem než dosud.

MOu598
05.09.2018

Podrobně o stromech, i rady, jaký strom do zahrady.
Knížka je bohatě doplněná černobílými obrázky.
Pěkná knížka, půjčit znovu.

Jana_Z
20.08.2018

Velmi milá knížka se spoustou zajímavostí o lese.

JanaDobby
02.05.2018

Velmi zajímavá kniha, někdy dost podrobná,ale zajímavá, člověk díky ní víc pochopí les a stromy :)

Džerkys
21.02.2018

Kniha se zajímavými postřehy i pro profesionálního zahradníka..

medialstar
22.01.2018

Na rozdíl od knihy Tajný život stromů se zaměřuje trochu jiným směrem, který není až tak čtenářsky lákavý, opět se nám pan autor krapet opakuje... Jedná se spíše o rady pro samotné zahradníky či lesníky, ale i tak mně stále měla co říct a dávám čtyři hvězdy už jen za to, jak je skvělé, že si tohle všechno můžu přečíst podané až pod nos jednoduše a tzv. popularizovaně a nemusím mít v rukou zrovna mega odbornou knihu, která by mě tím pádem minula. Takhle má šanci se dostat mezi co nejvíc čtenářů a o to jde, myslím, především.

cikáda
06.12.2017

Kniha nabitá informacemi srozumitelnými pro laika. Určitě si od autora přečtu s chutí nějakou jeho další knížku.