Lety a pády

Kniha kreslených vtipů doplněná rozhovorem Renčína s Rudolfem Křesťanem a vloženým plakátem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85452/lety-a-pady-85452.jpg 4.946
Humor, Literatura česká
Vydáno, Práce

Kniha Lety a pády

Sova15
23.05.2020

Netřeba komentáře - výborný, trefný humor.

1amu
30.04.2020

Sbírám vše od nejvyššího apoštola českého humoru, a to od pohlednic, přes výstřižky až po knihy. Toto je jedna z nich, vyšla před vánočními svátky v r.1986 a já si vystál ve čtvrtek frontu. Dopadlo to dobře (celkem vydáno 200.000 výtisků), zakoupeno za 45.-Kčs.
Miluji zejména dvě kresbičky:
1. Marie Hamáčková zírá před chalupou do dálavy a sděluje manželovi:
"Kráčí k nám pošťák Matěj a drží nějaký balíček.
Doufám, že konečně dostaneš rozum !"

2. Hamáček s Dlabáčkem si připíjejí na rozhraní Silvestra a
nadcházejícího roku (za úplňku).
Hamáček: Kromě Rambouska, který mi dluží dvacet korun, připíjím
všem lidem dobré vůle.

Dle pana Renčína měl druhý vtip pokračování. Ihned po novém roce dostával v obálce modré dvacetikoruny se Žižkou od mnoha Rambousků s omluvou, že se zpozdili s platbou, a to bez zpáteční adresy odesílatelů. Autor to vyřešil tím, že zakoupil pár lahvinek červeného a připíjel až do vyčerpání nakoupeného všem Rambouskům.

Radka1911
05.02.2020

Příjemné odreagování, humor Vladimíra Renčína já opravdu můžu..

DennisMoore
01.08.2019

"Nedoslýchám, mladý muži, kam jste říkal, abych si strčil své bohaté životní zkušenosti?" Tahle kniha... To je něco úžasného. Jako dítě jsem ji často bral z dědovy knihovny, prohlížel a četl, a ačkoliv jsem rozhodně nemohl všemu rozumět, bavil jsem se výborně. Takže když jsem na ni dnes náhodou narazil v antikvariátu, bylo to jasné. Vladimír Renčín tu v plné síle rozehrává pro něj typické šarvátky člověka s přírodou, blbosti s chytrostí nebo s ještě větší blbostí, velmi rád ukazuje člověka jako domnělého pána tvorstva, který si myslí, že všemu rozumí a na všechno dosáhne, ale samozřejmě to je úplně jinak. Když satiru, tak právě takovou - k popukání i zamyšlení zároveň.

Corso
13.05.2019

Ked lovim v internetovych vodach antikvariatov, vzdy skontrolujem HUMOR, a prihodim si jednu dve obrazkove. Nakoniec su to najvacsie klenoty mojej zbierky. Bez debaty, s trochou smutku konstatujem, ze takyto inteligentny humor sa nejak vytratil. Neviem ako v cechach, na slovensku urcite. Krasne stravena hodina pri listovani touto knihou a salkou kavy.

Zdeniczka
09.02.2019

Skvělá kniha, kterou jsem mnohokrát jako dítě vytáhla z knihovny rodičů, a pročítala. Renčínův humor mám tak nějak v krvi. A je v mnoha případech nadčasový. Prostě dokonalost sama. :)

Nemo54
23.11.2017

Renčín , to nemá chybu, prostě nádhera a velice pravdivá.

Vidlička
24.10.2017

Zde je příklad, jak dokážou být "obyčejné kreslené vtipy" naprosto geniálně geniální!
..."Ústav pro jazyk český? Spisovně se řekne: ty parchante nebo ty pancharte?" :-)))))

Vladimír Renčín
česká, 1941 - 2017