Zak66

Poslední povelPoslední povelTimothy Zahn

Já nevím co říct. No prostě úžasný, úžasný, úžasný. Třetí díl, Poslední povel má všechno skvělý: postavy, akci, dějové zvraty atd. Konečná vesmírná bitva byla super a finální souboj s C'baothem famózní. Všechno do sebe zaklaplo a příběh uzavřelo. Celou tuto trilogii jsem si velmi užil a nemohu se dočkat, až si ji jednou přečtu znovu.

06.09.2021

Dědic impériaDědic impériaTimothy Zahn

Původní Thrawnova Trilogie byl můj jasný cíl v oblasti Star Wars knih. A konečně jsem se k tomu dostal. První díl, Dědic Impéria je fajn začátek. První polovina knihy se sice místy táhla a nebyla tak záživná, ale zbytek byl už lepší. Známe postavy z původní trilogie Star Wars tu jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy super. Zejména Mara Jade a Thrawn jsou tady opravdu skvělí. Už se těším na druhý díl.

28.08.2021

Temná síla na vzestupuTemná síla na vzestupuTimothy Zahn

Druhý díl Thrawnovi Trilogie, Temná síla na vzestupu je skvělým pokračováním. Děj plyne mnohem rychleji než u Dědice Impéria. Akce, ať už je to vesmírná bitva, přestřelka nebo akce se světelným mečem je tady opravdu dobře provedená. Postavy jsou taky zvládnuty na jedničku. Moc se mi tu líbí vztah mezi Lukem a Marou. Nemohu se dočkat na třetí díl.

31.08.2021

Darth Bane: Cesta zkázyDarth Bane: Cesta zkázyDrew Karpyshyn

První díl Baneovi trilogie je jednoznačně jedna z nejlepších knih ze Star Wars vůbec a to právoplatně. Skvělé postavy, nabitý děj, nová i stará místa, prozkoumávání temné strany Síly, mnoho odkazů na hru KOTOR atd. Každý fanda Star Wars by si ji měl určitě přečíst. POVINNĚ!!

Přízrak minulostiPřízrak minulostiTimothy Zahn

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.

14.09.2021

RevanRevanDrew Karpyshyn

Naprosto bombastická knížka o mé nejoblíbenější postavě ze Star Wars universa. Začátek má sice trochu pomalejší rozjezd, ale zbytek je naprosto skvělý a konec absolutně dechberoucí. Postavy Scourge, Meetry a Canderouse fungují parádně a Revan tu exceluje. Moc se mi tu líbí vztah Revana a Bastily. Krásná spojitost se hrami KOTOR, KOTOR 2 a The Old Republic. Povinnost pro každého fanouška Star Wars.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Za ty dva roky od prvního přečtení jsem se s mnoha postavami ještě více sblížil. Kniha Revan se stala právoplatně mojí nejoblíbenější knihou vůbec!

Vize budoucnostiVize budoucnostiTimothy Zahn

Druhý díl Ruky Thrawnovi, Vize budoucnosti nezklamal. Ani nevím, co mám vlastně psát, protože tato kniha byla snad ve všech ohledech dokonalá. Byla tu politika, boj se světelnými meči, vesmírné bitvy prostě všechno. I přes svou tloušťku se kniha četla opravdu rychle. Postavy tu byly skvělé, ať už to byl Pellaeon, Disra, Bel Iblis, Han, Leia, Lando, Karrde, Wedge atd., tak ale především Luke a Mara. Jejich linka, i přes to, že byla někdy zdlouhavá, byla nádherná, a to hlavně ke konci. Vize budoucnosti se právoplatně stala jednou z mých nejoblíbenějších knih ze Star Wars.

29.09.2021

Mezigalaktická výpravaMezigalaktická výpravaTimothy Zahn

Konečně jsem si ji přečetl. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšil a musím říct, že oprávněně. I když začátek byl pomalejší, tak od půlky knihy to nabralo neskutečné grády. Postavy zde byli bez chybičky a to především Jorus C'baoth, Jorj Car'das a Mitth'raw'nuruodo. Obzvlášť tyto postavy tu byli nejlepší. Naprosto skvělá spojitost s knihou Pouť pozůstalého a Thrawnovou původní trilogií. Timothy Zahn se po Thrawnově původní trilogii, Ruce Thrawnově, Poutí pozůstalého a Mezigalaktické výpravě právoplatně stává mým nejoblíbenějším Star Wars spisovatelem.

15.10.2021

Darth PlagueisDarth PlagueisJames Luceno

Opravdu naprosto skvělá Star Wars knížka, která baví od začátku do konce. Postavy Plagueise a Sidiouse jsou neskutečně super. Je tu mnoho narážek a odkazů na dávné Sithy včetně Banea. Člověk se hodně podívá do politiky světa Star Wars a to je skutečně zábava sledovat. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. V mnoha intrikách a plánech jsem se mnohem lépe orientoval. A to i v narážkách na mnohé Sithy.

Darth Bane: Pravidlo dvouDarth Bane: Pravidlo dvouDrew Karpyshyn

Druhý díl Baneovi trilogie není sice tak dobrý jako první díl, ale pořád se jedná o skvělé Star Wars čtivo. Ještě více se ponoříte do temné strany Síly. Postava Zannah je tu super a závěrečný boj byl famózní. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

ThrawnThrawnTimothy Zahn

Do té doby než jsem si přečetl knihu, tak jsem znal Thrawna jenom ze seriálu Rebels. Tam byl Thrawn naprosto úžasný a tak tato kniha byla jasná volba. A dobře jsem udělal. Thrawn tu baví od začátku do konce a se svým společníkem tu tvoří výbornou dvojici. Moc se mi líbili Thrawnovi myšlenkové pochody. Linka s Arihndou je taky fajn. Za mě skvělá kniha.

OddanostOddanostTimothy Zahn

Tato kniha byla velmi příjemné čtení. Jediný co mi bylo na obtíž, byl počet zápletek, který v pár místech byl dost zamotaný a nepřehledný, ale na konci se to poměrně dobře vysvětlilo. Skupina pěti stormtrooperů se mi velice líbila a bavila mě od začátku do konce. Chronologický začátek příběhu Mary Jade a i samotná Mara Jade byli super. Čtveřice známých postav z originální trilogie tu byla taky fajn, především Han Solo, jehož humor miluji.

07.08.2021

Ruka odplatyRuka odplatyTimothy Zahn

Velmi dobrá kniha. Začátek se sice trochu zadrhával, ale zbytek je už dobrý a konečná bitva je fakt napínavá. Pěkná návaznost s knihou Oddanost. Postavy pěti stormtrooperů jsou zde stejně dobré jako právě v Oddanosti, až na to, že tu podle mě nemají tolik prostoru. Mara Jade jako Císařova ruka opět exceluje. Dále tu máme zase naše dobré známé z originální trilogie Star Wars, Luka, Leiu, Chewio a Hana, jehož humor neselhává. Přítomnost Thrawna už je jen skvělá třešnička na dortu.

14.08.2021

Pouť pozůstaléhoPouť pozůstaléhoTimothy Zahn

Pouť pozůstalého je skvělý samostatný román, který ale volně navazuje na Ruku Thrawnovu a Mezigalaktickou výpravu. Kniha už po pár stránkách nabírá spád a postupně je čím dál tím napínavější. Soustředí se hlavně na postavy Luka a Mary plus na pár nových postav. Všechny nové postavy jsou tady super a mají každá něco do sebe. Velmi se mi tu líbí Chisská ascendence, o které se tady taky něco dozvíme. Kniha taky několikrát nabere dosti detektivního ducha, což nebylo vůbec na škodu. Za mě skvělá kniha.

06.10.2021

Labyrint zlaLabyrint zlaJames Luceno

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.

18.11.2021

Stíhači z AdumaruStíhači z AdumaruAaron Allston

Devátý díl ze série X-wing, Stíhači z Adumaru, je parádním zakončením celé úžasné série. Máme tu vše jako obvykle: skvělé postavy a dialogy, plno akce, zvraty atd. Co obzvlášť musím vyzdvihnout je humor. Ten je tu nejlepší z celé série. Taky se mi moc líbí vztah Wedge a Ielly. Letecké souboje byly zvládnuty na jedničku a Adumar je opravdu originální svět se zajímavými zvyklostmi a tradicemi. Celou sérii X-wing jsem si nesmírně užil a už se těším, až si ji přečtu znovu.

Darth Maul - Syn DathomiruDarth Maul - Syn DathomiruCullen Bunn

Docela pěkný komiks. První příběh mi sice přišel o něco slabší než ten druhý, i když měl pár pasáží, které byly fajn. Ale ten druhý byl opravdu parádní. Super akce, souboje se světelnými meči a epický finální boj. Skvělé prokreslení postavy Darta Maula.

Nový úsvitNový úsvitJohn Jackson Miller

Příjemná Star Wars oddechovka, která se docela svižně čte. Postavy Kanana a Hery tu fungují dobře a jejich vztah je vcelku dobrý. Co se týče nových postav, tak ty nebyli špatné. Hodně se mi tu líbil hlavní záporák,
který chvílemi naháněl hrůzu.

501. legie501. legieKaren Traviss

Tato kniha je 5. dílem série Republikový komando a já ke své smůle jsem si ji přečetl jako první stejně jak daniel6725 pode mnou. Hlavní problém je, že je tam asi 40 postav a člověk se mezi nimi velmi těžko orientuje. Na to, že kniha má 416 stran, tak je tam zoufale málo akce. Jenom tři akce za celou knihu, což je velká škoda.

Thrawn: SpojenectvíThrawn: SpojenectvíTimothy Zahn

Po prvním díle jsem očekával další strhující jízdu. Bohužel se to tak úplně nestalo. I přesto linka Thrawna a Vadera je vcelku dobrá a to hlavně ke konci. Linka Thrawna a Anakina za klonových válek je o něco slabší a to hlavně kvůli Padmé. Padmé je tady nudná a nezajímavá. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to po úspešném prvním díle docela zklamání.

Thrawn: VelezradaThrawn: VelezradaTimothy Zahn

Kniha je velmi čtivá. Je tu plno vesmírné akce, která se stupňuje až do konce. Thrawn opět dominuje na můstku své lodi. Chisská ascendence a Gryskové tu jsou velmi zajímaví a návrat Eliho Vanta super. Co se mi tu velice líbí je propojení se seriálem Rebels a filmem Roque one. Není to sice tak dobré jak první díl, ale rozhodně lepší než druhý díl.

Darth Bane: Dynastie zlaDarth Bane: Dynastie zlaDrew Karpyshyn

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně jedna z nejlepších knižních sérií ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.

15.07.2021

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost VaderStar Wars: Moře v plamenech - Pevnost VaderChuck Wendig

Super komiks, který bavil od začátku do konce. Obsahuje 4 příběhy. První a poslední příběhy jsou velice povedený a v místech opravdu epický. Druhý a třetí jsou podstatně kratší, ale i tak dobře baví. Za mě výborný komiks.

19.07.2021

Yoda: Temné setkáníYoda: Temné setkáníSean Stewart

Pěkný román z období Klonových válek. Yoda je tady naprosto excelentní a jeho humor velmi zábavný. Upřímně všechny hlavní jediské postavy mě tu bavili. Dooku a Ventress byli taky fajn. Akční scény tu byly opravdu skvělé a v místech dost napínavé.

28.07.2021

Štěpný bodŠtěpný bodMatthew Woodring Stover

Musím přiznat, že mi tato knížka dala ze začátku zabrat. Není to totiž klasická Star Wars kniha, jakou byste čekali. Tím ale nechci nikoho odradit, tato kniha byla vskutku dobrá. První třetina byla sice trochu pomalejší, ale potom se to už rozjelo. Kniha ukazuje jiný pohled na válku a zaměřuje se více na psychiku. Mace Windu jako hlavní postava je tu velice zajímavá a super. Co se týče nových postav, tak ty nebyli k zahození, a to především Nick Rostu, který je podle mě asi to nejlepší na knize. Akce je tu velmi povedená a místy brutální, a to hlavně závěrečný boj.

11.11.2021

Zrod Dartha VaderaZrod Dartha VaderaJames Luceno

Tak tato kniha mě velice překvapila! Všechny dějové linie a jejich vzájemné propojování byly skvělé. Nové postavy, a to především Roan Shryne a Olee Starstone, mi od první stránky přirostly k srdci. Sám Roan Shryne byl tou nejlepší postavou knihy. Samotný Vader byl též super a jeho vývoj zajímavý. Příběh krásně navazuje na Epizodu III. Akce byla také zvládnuta na jedničku a závěrečná bitva měla grády.

23.11.2021

NičemovéNičemovéTimothy Zahn

Musím říct, že jsem si zprvu tuhle knihu nechtěl ani kupovat ani číst. Teď bych toho litoval. Kniha mě velice mile překvapila svojí propracovaností, strategií a příběhem. Všechny postavy jsem si po pár kapitolách oblíbil. Han Solo tu sice nemá tolik prostoru, kolik by člověk čekal, ale přesto byl skvělí jako vždy. Podívali jsme se taky blíže na zločinecký syndikát Černé Slunce, což bylo super. Co musím vyzdvihnout, tak jsou dějové zvraty a to především na konci. Jeden z nich mi opravdu vyrazil dech. Akce tu taky není k zahození.

09.12.2021

Stíny ImpériaStíny ImpériaSteve Perry

Kniha Stíny Impéria je skvělá výplň mezi episodou V a VI. Cesta Luka k poznávání Síly a zdokonalování se v ní byla super. Postavy Landa, Leii, Chewieho, C3PO, R2 a Vadera jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy v čele s Dashem Rendarem a princem Xizorem jsou taky dobré. Především princ Xizor je skvělým záporákem a jeho souboj s Vaderem je parádní. Taky se blíže podíváme na zločinecká syndikát Černé Slunce. Akce je tu napínavá a závěrečná bitva měla grády.

19.12.2021

Eskadra RogueEskadra RogueMichael A. Stackpole

První kniha ze série X-wing, Eskadra Rogue, je skvělým začátkem.
Představuje nám nové postavy, které je zábava sledovat. A to především hlavní postavu, Corrana Horna. Toho jsem si obzvlášť oblíbil. Kniha samotná baví od začátku do konce. Několikrát jsem se u čtení i hlasitě zasmál. Akce je zde zvládnutá na jedničku a to především vesmírné bitvy.

29.12.2021

Wedgův gambitWedgův gambitMichael A. Stackpole

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!