Zrádce

Po dobytí Coruscantu, majestátního srdce Nové republiky, se celá ochromená galaxie obává, že neexistuje nic, co by mohlo Yuuzhan Vongy zastavit. Přesto lze na této zdrcující porážce nalézt něco pozitivního: Jacen Solo žije. I když se mohl jen těžko ocitnout v podivnější situaci. Mladý rytíř Jedi je v péči Vergere, mocné a záhadné bytosti, jejíž záměry se dají jen stěží odhadnout a která nijak neskrývá svoji krutost. Avšak tato mistryně tajemných umění toho může mladého Jediho mnohému naučit… protože zná klíč k novému způsobu vnímání Síly, který ji posunuje na vyšší úroveň – nebezpečnou, úchvatnou, možná smrtící. Ve špatných rukou může být ona nesmírná zásobárna Síly zničující. Jacenův pokrok navíc z povzdálí netrpělivě sledují i další postavy, které jen trpělivě čekají na chvíli, až bude připravený, aby ho mohly využít ve svých zrůdných plánech. Vše teď zůstává ukryto ve stínech. Ať se však stane cokoliv, ať už Jacenovo nově objevené mistrovství poslouží světlu nebo temnotě, on už nikdy nebude tím samým Jediem jako dřív…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76993/zradce-YBx-76993.jpg 4.430

Star Wars - Nový řád Jedi (13.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egem

Traitor

Kniha Zrádce

KubaHanzelin

Ok, Jacena nemám rád a asi moc rád mít ani nebudu, opět jsme se na něj koukli pěkně zblízka a to tak moc, že to zabralo celou jednu knihu (když nepočítám třetí část), v podstatě jsme se dozvěděli, jakými útrapami se Jacen prošel po zajetí Vongy, žádná procházka růžovou zahradou to nebyla, spíš pořádný a drsný přechod s dítěte na dospělou osobu.
Abych to shrnul, kniha není úplně vyloženě špatná, ale Jacenovo fňukání mě fakt deptá ikdyž bylo zajímavé se podívat na jeho postupnou ztrátu rozumu, v pozadí tu máme Vergere, která je pořád stejně záhadná asi jako Snokův origin v Disney SW.
Bohužel nemůžu dát víc jak 3 (silné) hvězdy kvůli prvním dvoum částem, kde jsme sledovali jen Jacenův vývoj osobnosti. Ta třetí část, už za to stála, ale celou knihu nezachránila

DarthSoren
01.04.2018

Fuh, tak tohle byl nářez. Celá kniha se točí kolem jediné osoby, a sice Jacena Sola. I Bod rovnováhy byl jakousi psychologickou sondou do Jacenova nitra, ale tam to byla jenom jedna z hlavních příběhových linií. Zrádce je úplně celej jenom o Jacenovi (okej, kromě Vongů a v závěru se objeví další starý známý Jedi). Zajímavá knížka, velice psychologická, místy připomíná spíš halucinogénní drogový trip, než literaturu s příběhem. Ale bylo to osvěžující - až tak, že to bylo skvělé. Jacen nejenom dospívá, ale stává se někým jiným, než byl dosud. A dovolím si tvrdit, že právě zde se stává někým, kdo bude určovat osud a události v knižné sérii Legacy of the Force. Báječná kniha. 5 hvězdiček.

Palorizek85
22.06.2017

Perfektní, výborné, atd. nenalézám dost superlativ abych ocenil tuto knihu. Nadchne a nepustí až do konce.

Pravda.Shin
01.08.2015

Jediná ze SW knížek, od které jsem se nemohl odtrhnout a přímo jsem ji zhltnul. Konečně se nám vysvětlí pravda o temné a světlé straně síly. Dostaneme pár věcí k zamyšlení a nakonec nám Jacen dospěje :)

Thrawn89
04.01.2015

Souhlasím s předchozím komentářem, že jde o zřejmě nejzvláštnější díl celé série. Autor ukázal mimořádnou schopnost popisu psychologie člověka, vystavenému mimořádnému utrpení. Dobře také rozvinul celý koncept Yuuzhan Vongů.

mozek11
28.02.2013

Tato knížka je zvláštní, člověk vlastně neví, o co v ní jde, ale mě přišla velice zajímavá. Pro ty, co mají rádi úvahy nad životem vřele doporučuji.

Matthew Stover
americká, 1962