Cesta osudu

Ztracený hrdina se vrací, aby zastavil příliv temnoty... Nemilosrdní Yuuzhan Vongové dobyli Coruscant a srazili galaxii na kolena. Luke, Han, Leia a jejich děti a spolubojovníci přesto odmítají kapitulovat a hodlají tváří v tvář nepřátelské přesile vybojovat vítězství. Nová republika, rozdělena vnitřními neshodami, se však začíná rozpadat. Navíc se šíří intriky, jejichž zdrojem jsou nejen politici usilující o funkci nového prezidenta, ale také yuuzhanvongští atentátníci a špioni... a nevypočitatelná bytost Vergere, která ovládá Sílu a sleduje své vlastní tajné záměry. Zatímco se Luke Skywalker chystá obnovit Radu Jediů, rostoucí skupina jeho politických odpůrců připravuje strašlivou zbraň, která má zlikvidovat celý yuuzhanvongský národ. Pokud se jim podaří zbraň použít, udělají z Nové republiky to, proti čemu kdysi sama bojovala - a rozpoutají moc temné strany....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80392/cesta-osudu-uph-80392.jpg 4.330

Star Wars - Nový řád Jedi (14.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont (ČR)

Destiny´s Way (2002)

Kniha Cesta osudu

KubaHanzelin

Nemám co vytknout, tento díl měl všechno co bych si přál: Intriky, akce, nějaké to zamyšlení nad Sílou, Impérium a hlavně pořádná řežbu ke konci..
Pomalu to vypadá, že mince se obrací

DarthSoren
06.04.2018

Opět skvělé, mám pocit, že při psaní NJO se autoři předháněli, kdo dokáže napsat epičtější a tím pádem i lepší díl. Po Zrádci, který plně patřil Jacenovi se zde opět setkáváme se všemi důležitými osobnostmi série, ale také s postavami, které vás možná překvapí - v tom nejlepším slova smyslu. Je moc těžké vypíchnout top momenty knihy, snad audience u nejvyššího vládce Shimmry, volby nového prezidenta, ustanovení Rady Jediů, udělování titulu rytířů Jedi a samozřejmě závěr, který byl excelentní - což jsem tak asi ve zkratce shrnul celou knihu =D. Navíc se dovíme jak asi bude vypadat budoucnost Republiky jako státního útvaru. Klobouček pane Williamsi.

Palorizek85
07.07.2017

Další výborný díl. Konečně se někam dostáváme :)

Thrawn89
04.01.2015

Tento díl má rychlí spád, nechybí akce, politika ani osobní rozměr hlavních postav. Čte se velmi dobře.

Star Wars

Walter Jon Williams