Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70226/bmid_nepratelske-linie-2-basta-rebelu-Tiq-70226.jpg 5 47 47

Star Wars - Nový řád Jedi série

< 12. díl >

Jediové se utkávají s monstrózním zlem, jakému nečelili od dob císaře Palpatina. Pokud se jim nepodaří zvítězit, galaxie je odsouzena k záhubě. Smělý plán Luka Skywalkera na zastavení yuuzhanvongské invaze selhává na všech frontách. Han a Leia Organa Solovi navíc uvíznou na malé planetě, jejíž vládci se hodlají podvolit Yuuzhan Vongům a vydat jim jediské rebely. Luke a Mara Jade Skywalkerovi odhalují na Coruscantu šokující tajemství, bránící Yuuzhan Vongům v naprostém ovládnutí planetárního města. Jenže když je nepřátelé vystopují, Luke, Mara a jejich spojenci se ocitají v zoufalém boji o holé životy. Vyhlídky na záchranu jsou čím dál mizivější. Ve vesmíru mezitím zuří další bitva, která může mít děsivé následky pro Novou republiku i pro řád Jedi...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Enemy Lines 2: Rebel Stand


více info...

Přidat komentář

Zak66
04.03.2023 5 z 5

Dvanáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Nepřátelské linie II Bašta rebelů, je naprosto fenomenální kniha. Budu se opakovat, stejně jako u prvního dílu dualogie, ale tohle má prostě všechno perfektní. Postavy, dialogy, akci, zvraty, vesmírné bitvy, souboje se světelným mečem, no prostě všecko. Obzvlášť postavy jsou skvělé, Luke, Mara, Han, Leia, Wedge, Tycho atd atd. Zmíním tu příběhovou linku na Coruscantu, která byla ohromující, dechberoucí, no WOW! A celá závěrečná bitva je jako orchestr té nejkrásnější hudby. Celý příběh jde neuvěřitelným směrem a já se nemůžu dočkat, kam to naše postavy zavede. Opravdu se klaním panu Allstonovi, protože to, co zde vytváří, je úžasné. A teď, Zrádce. Na toho jsem neskutečně zvědavý, vzhledem k postavě Jacena Sola. Hurá na něj!!!

Luigi1
31.05.2021 5 z 5

Opět velice poutavě napsané,dobře se čte.


kacaav
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejlepší Allstonova kniha!!! Ta dějová linie na Coruscantu byla velmi obohacující a zajímavá, jen škoda že už jsem se nikde nedočetl více o Lordu Nyaxovi. docela by mě zajímal jeho příběh..

Rilian
23.08.2020 4 z 5

Společně s předchozím dílem popisuje kniha přelomové události války. Velikou zásluhu na tom má samozřejmě i samotný autor. V tomto díle se navíc rozhodl zopakovat nejdůležitější události a pojmy. Souhlasím, že dějová linka s Nyaxem je příliš rychlá a asi by si zasloužila rozšíření, ale tento nedostatek perfektně nahrazuje koncert Wedge Antillese v závěru.

KubaHanzelin
02.03.2019 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného, než opět udělit plný počet za akční řežbu a vtipné pasáže s Hanem a Leiou, ti dva fakt perlili a to nemluvím o R2D2 s C-3PO, kteří je doprovázeli.
Z části příběhu na Coruscantu jsem byl ze začátku celkem rozčarovaný, ale i ta opravdu stála za to, jak už jsem psal u první knihy z tého dualogie: Stáří vpřed! A mladí mají stále co dohánět.

Thrawn
09.09.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i ten druhý nemá chybu. Opravdu jsem si je oba skvěle užil ;)

DarthSoren
02.03.2018 5 z 5

Už v prvním díle duologie Nepřátelské linie Allston ukázal, že byl skvělou volbou nejenom pro psaní X-Wingů, ale i pro psaní v Novém Řádu Jedi. Ve druhé části s podtitulem Bašta rebelů to jenom potvrdil a všem spisovatelům dokázal, že se dá napsat skvělý, strhující a akční příběh bez zpomalující vaty, naivního přístupu, nebo logických nedostatků. Je Bašta rebelů lepší než Sen rebelů? Ne. Tahle kniha je stejně dobrá, ale lepší není. A to jenom proto, že mi Nyax přišel kapku overpowered. Ale tenhle malý nedostatek je vyvážen úžasným závěrem, takže mi nezbývá nic jiného, než prsknout 5 hvězd a opět zasalutovat do nebe; mistře Allstone, chybíte nám.

Palorizek85
12.05.2017 5 z 5

Výborné, jako vždy. Na rozdíl od některých dílů, byl tento zase plný akce, intrik a špionů - skvělé! SPOILER: Konečně záblesk naděje!

Autorovy další knížky

Aaron Allston
americká, 1960 - 2014
2013  91%Eskadra Wraith
2011  90%Nepřátelské linie 1: Sen rebelů
2011  90%Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů
2014  91%Železná pěst
2014  90%Solovy rozkazy