Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů

Jediové se utkávají s monstrózním zlem, jakému nečelili od dob císaře Palpatina. Pokud se jim nepodaří zvítězit, galaxie je odsouzena k záhubě. Smělý plán Luka Skywalkera na zastavení yuuzhanvongské invaze selhává na všech frontách. Han a Leia Organa Solovi navíc uvíznou na malé planetě, jejíž vládci se hodlají podvolit Yuuzhan Vongům a vydat jim jediské rebely. Luke a Mara Jade Skywalkerovi odhalují na Coruscantu šokující tajemství, bránící Yuuzhan Vongům v naprostém ovládnutí planetárního města. Jenže když je nepřátelé vystopují, Luke, Mara a jejich spojenci se ocitají v zoufalém boji o holé životy. Vyhlídky na záchranu jsou čím dál mizivější. Ve vesmíru mezitím zuří další bitva, která může mít děsivé následky pro Novou republiku i pro řád Jedi......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70226/nepratelske-linie-2-basta-rebelu-Tiq-70226.jpg 4.531

Star Wars - Nový řád Jedi 12.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Egmont (ČR)

Enemy Lines 2: Rebel Stand

Kniha Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů

KubaHanzelin

Nezbývá mi nic jiného, než opět udělit plný počet za akční řežbu a vtipné pasáže s Hanem a Leiou, ti dva fakt perlili a to nemluvím o R2D2 s C-3PO, kteří je doprovázeli.
Z části příběhu na Coruscantu jsem byl ze začátku celkem rozčarovaný, ale i ta opravdu stála za to, jak už jsem psal u první knihy z tého dualogie: Stáří vpřed! A mladí mají stále co dohánět.

Thrawn
09.09.2018

Stejně jako první díl, tak i ten druhý nemá chybu. Opravdu jsem si je oba skvěle užil ;)

DarthSoren
02.03.2018

Už v prvním díle duologie Nepřátelské linie Allston ukázal, že byl skvělou volbou nejenom pro psaní X-Wingů, ale i pro psaní v Novém Řádu Jedi. Ve druhé části s podtitulem Bašta rebelů to jenom potvrdil a všem spisovatelům dokázal, že se dá napsat skvělý, strhující a akční příběh bez zpomalující vaty, naivního přístupu, nebo logických nedostatků. Je Bašta rebelů lepší než Sen rebelů? Ne. Tahle kniha je stejně dobrá, ale lepší není. A to jenom proto, že mi Nyax přišel kapku overpowered. Ale tenhle malý nedostatek je vyvážen úžasným závěrem, takže mi nezbývá nic jiného, než prsknout 5 hvězd a opět zasalutovat do nebe; mistře Allstone, chybíte nám.

Palorizek85
12.05.2017

Výborné, jako vždy. Na rozdíl od některých dílů, byl tento zase plný akce, intrik a špionů - skvělé! SPOILER: Konečně záblesk naděje!

Aaron Allston
americká, 1960 - 2014