Nepřátelské linie 1: Sen rebelů

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60482/bmid_nepratelske-linie-1-sen-rebelu-iP3-60482.jpg 5 48 48

Star Wars - Nový řád Jedi série

< 11. díl >

Nová republika přestává být schopna jednotného a účinného postupu proti Yuuzhan Vongům... a Luke Skwalker, Han a Leia Solovi a Wedge Antilles musejí zničit to, co kdysi pomáhali s nasazením vlastních životů vybudovat. Vládní rada Nové republiky po dobytí Coruscantu propadá panice a dává se na útěk. Ještě předtím na nedalekém Borleiasu vytvoří poslední obrannou linii - každému je ale jasné, že tím chce jenom získat čas. Leia a Han Solovi cestují z planety na planetu, aby rozdmýchali odpor proti katastrofální politice appeasementu, kterou prosazuje Nová republika. Avšak nejnebezpečnější úkol ze všech na sebe bere Luke Skywalker: musí proniknout do yuuzhanvongské pevnosti na Coruscantu. Teprve čas ukáže, jestli je jeho smělý plán geniální, nebo sebevražedný. K Borleiasu se mezitím blíží invazní flotila Yuuzhan Vongů, odhodlaná zlikvidovat poslední obránce galaxie...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Enemy Lines 1: Rebel Dream


více info...

Přidat komentář

Zak66
26.02.2023 5 z 5

Jedenáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Nepřátelské linie I Sen rebelů, je fenomenální jízda. Je tu tolik akce, že není možné se nudit. Celý příběh se posunul velmi zajímavým směrem a jsem zvědav, jak to bude pokračovat. Opětovná spolupráce tolika mých oblíbených postav je skutečně pohlazení po duši. Zároveň tu pokračuje osobní příběh Jainy z Temné pouti. S tím souvisí i Kyp a Jag, jenž jsem si upřímně fakt oblíbil. Co se týče postav obecně, tak není co dodávat. Ať už to byli Wedge a Tycho, kteří jsou prostě skvělí nebo Luke, Mara, Han, Leia, Iella či Lando. Tak strašně moc si to užívám, že to není ani možný. Okamžitě chci další díl!!!

Luigi1
30.05.2021 5 z 5

Opět výborně napsaná kniha s krásným a poutavým dějem.


kacaav
06.01.2021 5 z 5

sice mi přijde, že by se příběh celé dulologie dal shrnout do jedné knihy, ale jinak se jedná o jeden z lepších dílů.

Rilian
17.12.2019 4 z 5

Po krátké pauze v předchozím díle se situace konečně pohnula k nějakému dalšímu vývoji. Postavy jako Jag a Kyp se mi na méně prostoru než v předchozím díle otevřely mnohem lépe a Jag měl konečně možnost ukázat, co v něm je. Těším se na další díl. Celkově tento řadím mezi ty nejlepší v celé sérii.

KubaHanzelin
27.02.2019 5 z 5

Kamera..akce, akce, akce a ještě jednou akce! Pořádný nářez po nudné Temné pouti, panu Allstonovi tleskám a doufám, že byl hrdý na to co stvořil, protože tohle mají přesně fanoušci Star Wars rádi.
Mladá generace šla do pozadí a do světel reflektorů se nám vrátili staří pardálové jako je Wedge Antilles, Tycho Celchu a samozřejmě Luke a Mara Jade s Hanem a Leiou po boku a to se mi teda líbilo!
Abych nezapomněl, Lando byl geniální, jeho pasáže s 1-1A neměly chybu a nemohl jsem se přestat usmívat. Za mě plný počet!

Thrawn
09.09.2018 5 z 5

Perfektní kniha. Rozhodně jedna z nejlepších z celé série.

DarthSoren
23.02.2018 5 z 5

Skvělé, naprosto skvělé. Allston prostě umí. Celá kniha je jedna dlouhá akce. Žádná vata, jenom nekompromisní napětí. Po ne tak docela povedené Temné pouti, kterou jsem hodnotil jako klopýtnutí v sérii, je tohle opravdu vzpruha a opravdu zdařilý kousek. Úžasné od první stránky až dokonce. Nejvyšší hodnocení, moje poklona a zasalutování Allstonovi do nebe.

Palorizek85
30.04.2017 5 z 5

Výborná kniha, která udrží v napětí až do konce. SPOILER: Konečně také nějaký zářez pro Novou Republiku :)

Autorovy další knížky

Aaron Allston
americká, 1960 - 2014
2013  91%Eskadra Wraith
2011  90%Nepřátelské linie 1: Sen rebelů
2011  90%Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů
2014  91%Železná pěst
2014  90%Solovy rozkazy