Zahradnice19 Zahradnice19 komentáře u knih

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Má oblíbená série, některé díly bývají sice slabší, ale tento se mi líbil.. Oceňuji věrohodně popsané detaily středověkého žití, co mi chybí je mapka, která bývala v předchozích dílech a která pomáhá v orientaci i v zasazení příběhu na konkrétní místo, a také přehled osob v úvodu, protože se jich v knize objevuje opravdu hodně a nutí to k zpětnému listování

09.05.2024 4 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem, napínavé od začátku do konce, neotřelý příběh a žádná hluchá místa, nenápadně nakročeno na další díl, na který se opravdu těším

02.05.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Po předchozím díle, který mne moc nenadchnul je Lisa opět v kondici, skvělý příběh, od začátku do konce jsem byla v napětí, žádná hluchá místa, dojemné propojení detektivní zápletky s osudem Josie a Trinity, jejichž rodina hraje v tomto díle trošku větší roli a máme možnost ji lépe poznat

22.04.2024 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Kdybych nečetla autorčiny předchozí knihy, které se mi líbily, myslela bych si, že jde o prvotinu. První třetina knihy se opravdu nepovedla, krkolomné dialogy o ničem. Příběhy jednotlivých postav mělce nastíněné a nedotažené do konce. Námět určitě nebyl špatný, ale zatímco klasické detektivky autorce jdou, na kvalitně zpracovaný "psychologický thriller" ještě zřejmě nedozrála.

14.04.2024 2 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Opět skvělé čtení, nemám výtku.. Jedná se o detektivní román, ne thriller, tím reaguji jen na některé předchozí komentáře, pokud se někomu zdá první třetina knihy rozvláčná, patří to k žánru, román jednotlivé postavy vykresluje, jde o prožití příběhů postav a pochopení jejich motivů chování... Po úvodní třetině má tedy děj spád, až děsivý, i když je vyvrcholení poněkud předvídatelné. Zajímavé téma stran transsexuality, myslím si, že velice dobře vysvětlené, kdo chce, nějakou znalost o tomto tématu načerpá... Oceňuji propracované příběhy hlavních hrdinů, linoucí se napříč celou sérií, je to takové příjemné odlehčení děje, i když někdy smutné, autorčin styl psaní mi prostě sedí

13.03.2024 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

(SPOILER) Čtu tuto sérii najednou, takže se dobře orientuji v postavách, což může být pro neznalého problém, vzhledem k prolínání osobních linek... Tento, na rozdíl od minulého, tolik nových postav nemá, možná proto je už předem zřejmé, kdo může být podezřelým... Ale zápletka je stejně pěkně zapeklitá, s napětím jsem čekala jak to nakonec bude, v přítomnosti i minulosti... I když si nemohu pomoct, trošku mi to připomínalo román S. Larssona "Muži kteří nenávídí ženy"... Přesto hodnotím dobře, autorka má stále co nabídnout, knihy jsou čtivé, líbí se mi vhledy do soukromí, realita soužití s dětmi i humorné historky s Mellberckem

21.02.2024 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Má první kniha od této autorky, dala jsem na doporučení a stálo to za to. Má spád, krásně vykreslené i vedlejší postavy, některé i hezky vtipně. Zápletka dobrá, trošku předvídatelná, i když autorka dávkuje stopy postupně, takže napětí je až do konce. Těším se na další díl.

03.01.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Tess Gerritsen

Jedna z opravdu slabších knih autorky, ale odpovídá době, kdy byla napsaná...přemíra citů do toho občas akčnost, chvilkama trošku uspávací, ale zápletka byla zajímavá a dotažená do konce

29.12.2023 3 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Opět úžasné čtení, nedalo se od knihy odtrhnout, miluji autorčin styl psaní, kombinace napětí, hlubších myšlenek a mouder, protknuté tu a tam humorem... Zápletka trošku překombinovaná, to připouštím, ale pro ten zážitek odpouštím :-). A ta vedlejší linka Anniina těhotenství, s překvapivým a krásným koncem... Autorku i její postavy, se všemi jejich klady i chybami prostě nelze nemilovat

20.12.2023 5 z 5

Oběšencův vrch Oběšencův vrch Veronika Černucká

Klasická Tara, hodně uštěpačná, někdy až přespříliš, jako vždy hodně postav, takže mám trošku problém se v nich zorientovat, ale zápletka postavena brilantně, všechny nitky jsou dotažené do konce, na kterém nechybí i velmi překvapivá odhalení. Jen mi vadilo míchání jablek s hruškama - vrána není krkavec ani havran, to by si autorka mohla trošku nastudovat... Jinak pohodové čtení, u kterého se člověk dobře pobaví i nastartuje mozkové závity, vždy se těším na novou knihu od této autorky

01.12.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Sérii čtu od prvního dílu, vždy se těším na další, ale tentokrát to vidím bohužel jen na tři hvězdy, dlouho jsem se nemohla začíst, noční můry Josie zbytečně odváděly od zápletky, která byla pro mne docela nezáživná, překombinovaná, místy se vyprávění hodně vleklo, spousta věcí nebyla dotažená do konce. V závěru konečně nějaké napětí, i když některé okamžiky těžko uvěřitelné ..

30.10.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Přečteno jedním dechem, kniha má spád, chvílemi napětí autoři opravdu nešetří, při čtení jsem se bála za tmy vylézt z postele.. Ano, už bylo dost Jurka a místy je to nereálné, ale je to jen román, který nás má přenést do jiného světa a prožít tam příběh a tento účel určitě splnil. Jen se mi pletly nové postavy vyšetřujících, v těch jsem měla trošku chaos, musela jsem se vracet, abych si ujasnila kdo je vlastně kdo.

18.10.2023 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Zpočátku čtení jsem byla docela rozpačitá... Určitě se nejedná o thriller, jak je psáno na záložce. Čekala jsem něco úplně jiného, zpočátku to na mne působilo trošku jako vyprávění z "Bylo nás pět" říznuté "Saturninem", nevěděla jsem co od knihy dále čekat, avízované napětí žádné, spíše humoristický román... ale cca v druhé třetině se to docela slušně rozjelo. Určitě neotřelé téma, zajímavé pozadí španělské občanské války i doby Frankova režimu, trošku mi to evokovalo naše 50. i pozdější léta s StB, spousta originálních myšlenek a mouder. Drsný příběh, ale vše odlehčeno pro mne velice příjemně vtipnými komentáři, inteligentním humorem, trošku těžší čtení, náročnější na koncentraci, ale určitě stojí za to.

28.09.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Skvělé čtení, už i na ty, někdy přílišné a obšírné popisy jsem si zvykla, buď mne to vtáhne do děje nebo je čtu jen tak zlehka..... připadá mi, že autoři jsou stále drsnější, erotikou také nešetří, ale není to jen tak prvoplánové, vše nakonec má svůj smysl, i ty zdánlivé epizodní odbočky.... brilantní zápletky.... a ten konec....ještě že mám hned k dispozici další díl :-)

01.09.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Opět to byla jízda, trošku drsnější díl, ale skvělý, dvě paralelně se odvíjející linky, jedna s opravdu překvapivým závěrem... Jako bonus mne pobavily sarkastické dialogy mezi Kim a Frostovou, které poslouží k odlehčení někdy opravdu brutálních popisů. Oceňuji, že autorce stále nedocházejí nápady, co díl to originální případ, už se těším na další :-)

23.08.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Souhlasím s ostatními, že má autor svůj styl vyprávění, na který je třeba si zvyknout. Ze začátku mne přílišné opisy a detaily rozčilovaly, ale od třetiny knihy jsem je již přestala vnímat... Skvělá kniha, má spád, nedá se od ní odtrhnout, neotřelé téma, minimálně do půlky knihy obtížně předvídatelný vývoj. Velice dobře promyšlené schéma, ano, místy méně uvěřitelné, ale je to román, ne literatura faktu. Už se těším na další knihu ze série.

03.07.2023 4 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Četla jsem snad všechny knihy této autorky, patří k mým oblíbeným, byly už i slabší kusy, ale dalo se, vždy bylo nějaké napětí.... pro mne je tato kniha zatím nejslabší, možná je to i tím, že je psána ve spolupráci... Garryho Bravera jsem neznala, ale podle všeho se zaměřuje na thrillery, psychologické zápletky, a tady je to hodně vidět, mám raději akční detektivky s Rizzoliovou ... Tuto knihu si do knihovny asi nezařadím, nemám potřebu se k ní vracet, dost klišé téma, pořád jsem čekala na ty zvraty, které byly v recenzích, ale nic...

23.06.2023 1 z 5