zahradnice18 zahradnice18 komentáře u knih

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Hezký příběh. Oproti dnešním mnohem méně sexu i násilí. Plný počet hvězdiček kniha nedostala, protože slova jako koňi mě opravdu vadila.

01.01.2022 4 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Začátek je výborný. Zajímavě napsané. Líbilo se mi, že jsem děj nedokázala vždy odhadnout. Vadilo mi nedotažení některých epizod - a nebo jsem nedávala pozor.

09.08.2021 4 z 5

S cejchem vraha S cejchem vraha Jan Bauer

Dočteno. Považuji to trochu za svoje vítězství. Hlavní hrdina se měl jmenovat Truhlík nebo Trdlík - od slova trdlo.
Příběh nic moc, chyb v textu hodně. Snad jedině reálie mě nadchly.

16.12.2019 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Pro mě netypický Bradbury. Zajímavý pohled na Halloween. Určeno spíše pro chytré děti.

03.11.2019 2 z 5

Palác modrých delfínů Palác modrých delfínů Brigitte Riebe

Kniha vycházejíci z řeckých mýtů. Kdo zná Býk přichází z moře, může srovnávat. Býk je podle mě lepší. Koho nebaví starověk, tak si moc nepočte. Časté jsou popisy krajiny. Je tam hodně postav, které jsou jen načrtnuty, což je zvláštní při rozsahu knihy.

31.07.2019 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Čtení na cestu (myslím jízda vlakem, autobusem apod.). Děj je jednoduchý. Jde o oddechovou četbu. Rozhodně se není nutné bát drastických scén.

31.07.2019 4 z 5

Dusím se ve vlastní šťávě Dusím se ve vlastní šťávě Betty MacDonald

Četla jsem poprvé před třiceti lety, tehdy jsem ji hltala a byla jsem nadšená, teď jsem se také bavila, ale z pohledu svých získaných zkušeností už jsem si občas říkala, tvoje starosti bych chtěla mít, a nebo takhle se žilo v Americe za války?. Přesto je to pořád hodně oddechové čtení na dovolenou (obzvláště pokud jste žena).

03.07.2019 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Mám ráda Itálii, Žít rok v Římě by se mi líbilo. Ale kam knihu zařadit si nejsem jistá. Najdete tam problémy spisovatele s tvůrčí krizí, problémy rodiče čerstvě narozených dvojčat. Odborné pojednání o Římě - v knize je spousta citátů a na konci pak odkazy. Co se mi dost líbilo, byly autorovy problémy se zvládáním cizího jazyka. Úplně jsem ho chápala. Sice mluví italsky, ale domluvit se skoro nedokáže.

16.06.2019 4 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Pratchett, který nezklamal, ale naopak hodně pobavil a dokonce i poučil. Je obdivuhodné, jak dokáže vypointovat příběh.

06.02.2019 5 z 5

Teror z Toweru Teror z Toweru Terry Deary

Samotný příběh je určený pro děti. Přesto chvílemi dosti drsné. Popis mučebních technik je pro silnější povahy.

16.09.2022 4 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Bezva kniha. Taková jiná realita, aspoň doufám. Četla jsem a četla až do půlnoci.

10.08.2022 5 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Nejlepší byl doslov autora. Hlavní hrdinka mě chvílemi rozčilovala.

04.02.2021 3 z 5

Domina Domina Paul Doherty

Čte se dobře, ale není to tak, že bych se nemohla dočkat, až ji budu moc zase číst. Základní fakta sedí.

24.11.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ze začátku pro mě byli hrdinové příliš mladí. Pak se děj rozjel a četlo se to hezky. Co mi vadilo, ale je to teď dosti časté, je neukončenost děje.

13.06.2020 4 z 5

Kočka, která vyprávěla příběhy Kočka, která vyprávěla příběhy Lilian Jackson Braun

Pro ty kdo mají opravdu velmi rádi kočky. Já jsem si na konci říkala: "Dosti bylo koček."
Všechny příběhy jsou ale čtivé. Možná i díky překladu.

28.05.2020 4 z 5

Hemy a Marlen v Paříži Hemy a Marlen v Paříži * antologie

Takové rychlé čtení. Líbily se mi různé styly a postupy. Znovu bych asi nečetla, ale určitě jsem neměla chuť knihu odložit.

14.05.2020 3 z 5

Hezký příběh, hezký překlad, hezké čtení. S HP jsi jsou trochu podobné, ale to je dobře, protože HP se mi líbil.

05.05.2020 5 z 5

Svět stínu Svět stínu Sergej Lukjaněnko

Oddechové čtení. Líbí se mi, že příběh je ukončen, ikdyž trochu rychle a odbytě, Jen obálka nic moc.

16.03.2020 4 z 5

Mrtvola v brnění Mrtvola v brnění Jan Bauer

Průměrná historická detektivka. za překlepy a gramatické chyby určitě nemůže autor, ale nakladatel. Přesto mi to kazí požitek z četby.
Délka knihy je přiměřená, děj nenudí

19.01.2020 3 z 5

Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Inna Rottová - Mirovská

Blokáda Leningradu z pohledu dospívajících dívek. Trochu holčičí. Přečte se rychleji než za šest hodin (ve vlaku). Překvapilo mě, jak je většina postav vykreslena pozitivně a optimisticky. Určitě si blokádu Leningradu představuji mnohem drsnější.

05.01.2020 4 z 5