Domina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový román oblíbeného autora nás zavede do starověkého Říma, za jehož slávou a mocí, okázalostí a mravní zkažeností se skrývá krutost podobná aréně gladiátorů. V té je také každý sám. Každý musí bojovat, aby přežil - anebo zemřel. Každý musí být připraven obětovat cokoli a kohokoli. Jako bychom mu na vlastní uši naslouchali, vypráví mladý ambiciózní muž příběh své paní a velitelky, proslulé Dominy Agrippiny, matky císaře Nerona a manželky Claudiovy. Jestliže chce Agrippina zůstat naživu, nezbývá jí nic jiného než se stát stejně nelítostnou jako jsou její nepřátelé. Dokáže tak dovést k vítězství spiknutí znamenající konec Tiberiovy vlády a ubrání se i svému šílenému, tyranskému bratru Caligulovi? Na jejích rukou však ulpí krev a zbraň, jež se nakonec obrátí proti ní, je zoufalá nekritická mateřská láska. Ve své zaslepenosti Agrippina nevidí Neronovu zrůdnost, a když konečně pochopí, co jednou nevyhnutelně musí přijít, je už na všechno příliš pozdě... Krutý, smutný, vášnivý i dojemný Agrippinin příběh vás zavede do amfiteátru, kde na žhoucím písku umírají odsouzenci i gladiátoři. Stanete se tichými svědky přepychových císařských hostin s nadívanými pávy a nahými otrokyněmi. Na každém kroku tu číhá smrt, každé jídlo, každá číše vína muže být otrávená. Před rozmary šílených mocných si nikdo nemůže být jistý životem. Sugestivní příběh, umocněný postavou vypravěče, vám nedá vydechnout, dokud neobrátíte poslední stránku a nevrátíte se z minulosti zase zpátky domů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3601/big_domina-den-3601.jpg 3.943
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Domina

cori
30.01.2021

Agrippina, poté co přežila atentát, připravený synem, ve své vile rekapituluje svůj život a její tajemník Parmenon vzpomíná na vše, co zažil v jejich službách od okamžiku, kdy byl jako dvaceti dvouletý mladík nasazen do domácnosti šestnáctileté Agrippiny jako Seianův špeh. Agrippina podle autora měla prsty v odstranění všech konkurentů a nepřátel (Seiana, Tiberia, bratra Caliguly, strýce a manžela Claudia).
Nejsou zde vyloženě nesmysly, ale autor dost popustil svou fantazii.

zahradnice18
24.11.2020

Čte se dobře, ale není to tak, že bych se nemohla dočkat, až ji budu moc zase číst. Základní fakta sedí.


Gatao
05.11.2017

Kniha přečtená pouze z důvodu čtenářské výzvy 2017. Není to můj šálek kávy.

braunerova
15.09.2014

(+ SPOILER) Život Agrippiny ve vzpomínkách fiktivní postavy Parmenona. Děj knihy je směsí pravdivých historických události a autorových spekulací. Začátek knihy se mi líbil, ale postupně mě přestávala bavit, do Gravesova Claudia to má daleko. Parmenon je jakási nesmrtelná postava. Asistoval u vraždy Tiberia, připravil zavraždění Caliguly, postaral se o prohlášení Claudia císařem a přežil i smrt Agrippiny. Dost přihlouplý příběh.

Sayuri
28.06.2013

Super, byla a ještě jsem z knihy uchvácená. Život Dominy, vše kolem něj dopodrobna, Řím a císaři. Boj o přežití. To, jak je konec na začátku a pokračování začátku na konci. Myslím, že jsem objevila nového oblíbeného autora :)).