S cejchem vraha

S cejchem vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274252/bmid_s-cejchem-vraha-rLF-274252.jpg 4 79 25

Mordy v časech císaře Rudolfa II. Lukáš Trobl z Květnice, syn z nepříliš významného českého rodu, se po studiích na evangelické univerzitě v Heidelberku vrací do Čech a uchází se o místo na císařském dvoře. Upřímně řečeno se více než studiu suchopárných věd věnoval studiu šermu, v němž dosáhl značného mistrovství. V malostranské krčmě se dostane do hádky s vlašským alchymistou. Přes císařský zákaz soubojů se muži utkají a Lukáš svého soupeře lehce zraní. Druhý den ráno je Lukáš zatčen, neboť jeho protivník je nalezen mrtev.... celý text

angelika29
26.02.2024 4 z 5

Trochu pozvolný rozjezd. Od tohoto autora znám lepší knihy. Nicméně potom už se kniha četla dobře. Jen jednu výhradu mám. Asi nikdo nedělal korekturu, je tam poměrně mnoho chyb.

Misabi
02.02.2024 4 z 5

První díl nové série, pomalu se to rozjíždí. Lukáš se zatím prezentuje jako rozmazlený hejsek, uvidíme, jak jej změní Praha v dalších dílech. Bohužel zatím to úrovně Blasia a Protivy nedosahuje. Nicméně si ráda přečtu další díly.

čef
13.12.2023 4 z 5

První díl rozsáhlé série ze 17. století v Praze, ve které poprvé vystupuje dvojice šerloků Lukáš a Tereza. Pátrají v okolí lapis philosphorum po vrahovi, možná lučebníkovi nebo jiném podvodníkovi. Děj je jako vždy průhledný, pije se, miluje se, sem tam nějaká ta rána do hlavy nebo kordem do ramene. Také poznáme vnitřek několika vězení, také kata a trochu nám pomůže i náhodička. Krásně se potom usíná, jak jistě poznáte.

renefer
06.12.2023 2 z 5

Tak to bylo slabé. Ačkoliv mám Bauera raději než Vondrušku, tady nepodal přesvědčivý výkon. Lukáš je tupec, od začátku do konce, pořád jsem si říkala, tak teď ho konečně sejmou a hlavní postava bude někdo přijatelnější... nestalo se. Detektivní zápletka chabá, byla pouze jedna dějová linie, tak vlastně ani nebylo žádné překvapivé rozuzlení, spíš si člověk říkal, bože, kdy už mu to dojde.. Jediné, co se změnilo k lepšímu, je popis milostných scén, kde nám pan Bauer trochu přitvrdil, ale ani to tuto knihu nezachránilo.

hana1039
03.12.2023 3 z 5

Audiokniha:
Zábavný a nenáročný poslech...

hanzmb
18.08.2022 3 z 5

Asi bych dal 3,5*. Historická detektivka to rozhodně není, spíš takový dobrodružný román pro náctileté. I taková literatura je nutná, přivede další nové čtenáře. Ale rozhodně je tato série na podstatně vyšší úrovni než stupidní Melichar. Bohužel úrovni Protivy nebo Otce vlasti se už autor nepřibližuje. Ale určitě stojí zato zkusit další díl.

socka123
17.02.2022 2 z 5

Odpočinkové čtení....pár chyb a překlepů...ale dobrý

stojinek
11.02.2022 2 z 5

Tato kniha byla čtivá, ale předvídatelná.Vadilo mi spousta překlepů.

Renatami
03.06.2021 3 z 5

Líbí se mi styl psaní spisovatele, kniha byla pro mě spíš odpočinková. Ale co mně hodně vadilo, tak těch chyb a překlepů.

123acpaul
10.05.2021 4 z 5

Příběhy pana Bauera mám rád. Jsou čtivé a vždy si u nich dobře zarelaxuji. Ale (ach jo) těch chyb v textu..., klidně i tři v jednom odstavci hlavně v druhé polovině knihy, to je opravdu hodně.

babystar
22.09.2020 3 z 5

Příběh o tom, co se stane, když venkovský "jelimánek" dorazí do prohnilé Prahy konce 16. stol. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Postavy nic moc a ten hlavní hrdina dělá čest svému jménu, protože je opravdu trouba. Zaujalo mne spíš historické pozadí příběhu - popis staré Prahy a života na dvoře císaře Rudolfa II.

zahradnice18
16.12.2019 3 z 5

Dočteno. Považuji to trochu za svoje vítězství. Hlavní hrdina se měl jmenovat Truhlík nebo Trdlík - od slova trdlo.
Příběh nic moc, chyb v textu hodně. Snad jedině reálie mě nadchly.

Kerberos
18.08.2019 3 z 5

Čtivě napsáno,ale nečekejte příliš historické návaznosti.Vondruška ani Niedl to není ,ale číst se to dá.

Carmen13
07.08.2019 4 z 5

Za mě dobré :-) Příběh jednoduchý, jasný a předvídatelný. Hlavní plus bylo v osobě Lukáše Trobla z Květnice. Ten mi byl sympatický, zatím nejvíc ze všech postav, co autor stvořil. Takže ano a jde se na další díl.

Galadwen
01.10.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Detektivní zápletka je naprosto průhledná, dějiny každodennosti katastrofa, nicméně dobře a svižně se čte. Odpočinková záležitost.

alabra
27.09.2018 3 z 5

Oddechová detektivka na prázdninové čtení. Nenáročné čtení.

Mark
14.02.2018 5 z 5

Pěkná kniha. Historické knihy mám rád. Opět nový autor kde nepřečtu jen jednu knihu.

KikiZ
12.12.2017 4 z 5

Občas mám k Bauerovým knížkám docela dost výhrad a ne vždy mi jeho styl úplně sedí, nicméně tady se mi to nestalo a příběh mě vyloženě bavil, i když nebyl nijak extra složitý a výsledek taky neohromil. Přesto, Lukáš je sympaťák, občas trochu pechfógl a ne vždycky mu vyjde všechno tak jak si představuje, ale nakonec se šťastného konce přece jen dobere.

NoelHudson
30.11.2017 4 z 5

Stačila mi jedna věta, aby mi hned od začátku bylo jasné, kdo je opravdový vrah ;) Pěkný příběh, i když já mám raději sérii V tajných službách Otce Vlasti. Prostě mi dominikánská Pavel chyběl :)

alnahu
10.05.2017 4 z 5

Pěkný detektivní příběh ,zasazený do historické Prahy ,kdy vládl Rudolf II.V té době je Praha plná alchymistů , kteří by rádi zbohatli, z přeměny kovu na zlato a to se stane osudným jednomu z nich. Dobré čtení.