S cejchem vraha

S cejchem vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274252/bmid_s-cejchem-vraha-rLF-274252.jpg 4 80 26

Mordy v časech císaře Rudolfa II. Lukáš Trobl z Květnice, syn z nepříliš významného českého rodu, se po studiích na evangelické univerzitě v Heidelberku vrací do Čech a uchází se o místo na císařském dvoře. Upřímně řečeno se více než studiu suchopárných věd věnoval studiu šermu, v němž dosáhl značného mistrovství. V malostranské krčmě se dostane do hádky s vlašským alchymistou. Přes císařský zákaz soubojů se muži utkají a Lukáš svého soupeře lehce zraní. Druhý den ráno je Lukáš zatčen, neboť jeho protivník je nalezen mrtev.... celý text

alnahu
10.05.2017 4 z 5

Pěkný detektivní příběh ,zasazený do historické Prahy ,kdy vládl Rudolf II.V té době je Praha plná alchymistů , kteří by rádi zbohatli, z přeměny kovu na zlato a to se stane osudným jednomu z nich. Dobré čtení.

TeaPeter
27.04.2017 3 z 5

Tak tuhle knížku se nebojím zařadit pobok takových děl jako jsou pohádky Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena. A když se na ní dívám jako na pohádku tak i ty tři hvězdičky dokážu dát - místo Honzy je tu Lukáš, statečná je Terezka a i kouzelný dědeček se tu najde v podobě tajemného vlašského mníška... Takže summa summarum se to četlo dobře, ale je to spíše lehká humoreska než detektivka.

ivoiro
08.04.2017 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení z historie. Příjemně jsem se pobavil.

Iwíček
11.07.2016 5 z 5

Skvělá historická kniha, kterou jsem si při čtení moc užila. Autorovu tvorbu mám moc ráda, a tak se není čemu divit.

Zdenda20
21.06.2016 4 z 5

Tahle kniha mi překvapila nejen postavami a rychlým dějem. Podle mého názoru je zde i pěkný popis tehdejší Prahy a jejího rozdělení. Nedal jsem se ovlivnit chybnou anotací a četl jsem tohle pro zábavu a mohu jen doporučit. Je to bezva počtení a určitě doporučuji i dalším čtenářům.
Závěrem pan Bauer píše velice poutavě a přeji ať mu to vydrží.

katule1992
06.06.2016 4 z 5

Nebudu lhát a hned na začátku na sebe prásknu, že jsem se dlouho nemohla do knihy dostat. Byla jsem totiž docela zaskočena stylem psaní. Autor rád používá přesné historické názvy věcí, což bylo docela matoucí. První kapitolu jsem četla tedy s úspěchem asi na třikrát. Ale nedala jsem se. Na knihu jsem se strašně těšila a já knížky neodkládám.
Ještěže tak! Po dočtení první kapitoly jsem si zvykla na styl a mohla se nechat unášet osudem mladého Lukáše. Spisovatel se díkybohu správně rozhodl pro kratší věty a častou přímou řeč. Tyto dvě naprosté nezbytnosti vás prostě nepustí. Mě tedy nepustily. Knihu jsem přečetla opět na jeden zátah :)
Jsem moc ráda, že Jan Bauer nepatří k těm, kteří rádi s oblibou vytváří jednu zápletku za druhou a nakonec odfláknou finále. JÁ jsem sice na vraha přišla docela rychle, ale jen díky dokonalému popisu situace. Famózní.
Ale bych knihu jen nechválila, mám bohužel dvě menší výtky. První patří k anotaci. Nevím, kdo anotace píše, ale asi někdo, kdo knihu snad ani nečetl. Anotace je totiž naprosto špatně. A rozhodně zavádějící. Mladý Lukáš totiž nebojuje s alchymistou, se kterým se potkává v krčmě, ale s úplně jiným. No, trochu nevím, jak se tohle mohlo stát, ale budiž.
A druhý problém mám s občasnými chybami v knize.
Už na první pohled bylo zřejmé, že tentokrát se Valerian strefil do Alessandrova citlivého místa, že urazil JE pýchu alchymisty.
Bohužel to není jediná chyba, která se v knize objevila. I tak to člověk dokáže odpustit, i když by se to stávat nemělo. Ale jak jsem psala výše, kniha je úžasná a za mě 4,5 z 5. Půlku hvězdičky dávám pryč za nedostatky.