Palác modrých delfínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavný mýtus o krétském labyrintu, o Theseovi a Minotaurovi Asterios, syn královny Pasifay a mořského býka, se stane prvním knězem, který má podle věštby zachránit Krétu před zánikem. Po zasvěcení odjíždí Asterios za matkou, která veřejně před celým dvorem prohlásí, že se vrátil její syn, zplozený z posvátného semene. Měsíční znamení na boku potvrzuje, že je tím, o němž hovořila věštba. U královny je Asteriovi představena i nevlastní sestra Ariadna, do níž se mladík bezhlavě zamiluje. Asterios s Ikarem míří do Knossu, kde se má chlapec naučit tanec jeřábů, s jehož pomocí najde cestu do labyrintu i z něho. Tady poprvé spatří Palác modrých delfínů i obraz liliového prince, který - jak tvrdí dávné proroctví - se objeví, až se Kréta ocitne v největším nebezpečí. Asterios vstupuje se zavázanýma očima do labyrintu, který je klíčem k nesmrtelnosti. Má se stát strážcem ohně, tím, kdo brání posvátné místo vlastním životem, ale i pověstným býkem, posledním mysteriem, které v srdci labyrintu čeká na zasvěcené. Athéňané každoročně posílají na Krétu děti z nejvznešenějších rodin, aby odčinili úkladnou vraždu královského syna Androgea. Tentokrát je vybrán i Theseus, následník trůnu, jenž je přesvědčen, že se vrátí s bílými plachtami vítězství. Asterios ví, že se musí Theseovi postavit kvůli Krétě i kvůli Ariadně, která mladého Athéňana svádí. Když Theseus pronikne do krétské svatyně, zjeví se mu Minotauros s býčí maskou na tváři a nenávistí v srdci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/4637/palac-modrych-delfinu-4637.jpg 3.422
Orig. název:

Palast der blauen Delphine (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Palác modrých delfínů

Přidat komentář
hana4834
19.09.2018

Ani jsem to nedočetla i když jsem preskakovala stránky. Podle me je to natahli a ne moc zajímaví.

PeťkaW.
23.03.2017

Mám ráda podobně laděné historické romány s pravdivým základem a tenhle je zatím jeden z nejlepších, které jsem četla. Velmi dobře vystavěný, propracovaný a vygradovaný. Výborný příběh i zápletky. Až bude čas, určitě si přečtu od autorky i nějaké další knihy.

ivakola
30.06.2015

Nejsem spokojená s tímto pojetím slavného mýtu. Četlo se mi to tak nějak těžko, Je to zdlouhavé a chvilkami mi to připadalo i tak nějak nesmyslně napsané.

soukroma
23.12.2014

Je to mýtus, takže si asi nemohu stěžovat, že to na mě bylo příliš my(s)tické, ale přeci jen mě to čtení moc nebavilo: autorčino zdlouhavé podivné pojetí mi nesedlo, v první části jsem se i dost ztrácela v osobách a jejich rolích - skoro by bylo lepší si přečíst antické podání, které by rozhodně nemohlo být méně čtivé...

orinka3
20.03.2014

Zajímavý a dobře napsaný příběh z dávné historie. Kdo má rád řecké báje a aspoň trochu se orientuje v jejich postavách, pak v knize tolik netápe a může vychutnat děj, napětí a držet palce hrdinovi knihy, o kterém předem víme, že ho čekají veliké starosti. Dobře popsané starověké obřady i život ve vyspělé, dávno už zaniklé kultuře. Doporučuji jako kvalitní četbu, která obohatí.

Petr Seth
20.12.2010

tak tahle kniha mě moc nezaujala ... nějak mě nebavila

Autor a jeho další knihy

Brigitte Riebe

Brigitte Riebe
německá, 1953

všechny knihy autora

Kniha Palác modrých delfínů je:

v Právě čtených1x
v Přečtených45x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x