zahradnice18 zahradnice18 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dobře napsaná holčičí kniha. O epidemii tyfu jsem neměla ani tušení, tak se dá napsat, že pro mě byla kniha i objevná.

22.03.2020 5 z 5

Boček umí. Dobře jsem se bavila. Knížka na jednu cestu vlakem z Brna do Prahy a zpět a ještě se člověk stihne kochat krajinou. Aristokratka a vlna zločinnosti na zánku Kostka, je kratší - řádkování a velikost písma jak pro malé děti. A hlavní hrdinka je pouze vypravěčem nepovedených loupeží. Rozhodně nedosahuje úrovně prvního dílu.

18.02.2019 4 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Hezká historická detektivka. Zase po dlouhé době to byla knihy, kterou jsem četla "dnem i nocí". Pan Nečas umí. Nejsou zde žádné příliš dlouhé úvahové nebo popisné pasáže. Doporučuji.

09.11.2019 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Určitě jde o romantický příběh zasazený do středověku. Ale nebrala bych to jako historický román. Spíš se jednalo o jemnou detektivku.

22.08.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Bála jsem se, že to bude moderní Foglar. Ale přes několik shodných bodů to Foglar (naštěstí) není. Četlo se do dobře. Aspoň z pohledu dospěláka, který čte dětskou knihu.

27.06.2020 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Vtipné, kdo je "vrah" a proč to udělal je jasné až na konci. Hezké čtení na kratší cestu.

15.02.2019 4 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Čtivý historický román. Je o starověkém Římě, legionářích a legiích i o podrazech a zradě. Trošku jako klišé i o přátelství. Příběh je celkem uvěřitelný.

13.04.2020 4 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Fakt mě to bavilo. Už jsem od pana Nečase četla historickou detektivku, něco jako fantasy detektivku a teď tohle. Všechno bylo velmi čtivé. Líbilo se mi prostředí, čas, nápad i matematické hříčky.

03.02.2020 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Je to trochu o Itálii, trochu o lásce a manželské krizi, trochu o kamarádech a trochu víc o tom, že někdo má rakovinu a 100 dní času než umře. Mně se líbil přístup hlavního hrdiny a tady i autora k posledním dvěma zmiňovaným "trochu". Dočíst se knížka dala a slzy jsem neronila. Znovu bych už knihu číst nemusela, ale bylo zde pár věcí, nad kterými jsem se zamýšlela. (Nejednalo se o nic filozofického. Zajímalo mě, jak funguje italské zdravotnictví i z čeho žila rodina, kde získával hlavní hrdina peníze na drahou léčbu a terapii ... Ale možná jsem jen nečetla dosti pozorně a tyto informace jsem přehlédla. ) .

12.12.2019 4 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Erbenova kapitána Exnera mám ráda. Tady ho bylo podle mě málo. Jinak se jedná o zajímavou detektivku.

01.01.2022 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Trochu zdlouhavé. Čtyři v jednom - historie, milostný román, detektivka - tak trochu, duchařský příběh. Číst se to dalo, ale rozhodně nevím o nikom, komu bych ji doporučila.

04.01.2021 3 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Zajímavým nápadem bylo spojení názvu kapitol s názvy rostlin Austrálie (jednalo se i o keře a stromy). Chování hlavní hrdinky mě spíše rozčilovalo. Přesto byla kniha velmi hezky přeložena a snad i napsána.

23.07.2020 3 z 5

Nech ten mech Nech ten mech Michal Bystrov

To snad ani není pro děti. Hravé, vtipné, fantastické.

07.03.2020 5 z 5

Řeka, která teče pozpátku Řeka, která teče pozpátku Jean-Claude Mourlevat

Při čtení jsem se nenudila, ale ani příliš nebavila. Vlastně nevím, komu bych ji doporučila. Pro malé děti je příliš složitá, starším dětem by podle mě připadala příliš dětská, snad pro romantické dospělé. Trochu mi připomínala Malého prince, ale ten se mi zdál mnohem čtivější.

31.01.2020 3 z 5

Krvavé léto Krvavé léto Jan Bauer

Průměrná historická detektivka na dva dny. Četla se dobře, ale neoslnila.

22.08.2019 3 z 5

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Hodně zajímavá kniha se dvěma zápletkami. Knihu jsem četla s přestávkami, ale vždy jsem se na ni těšila a dočítala jsem ji pozdě do noci. Zvlášť dobré byly informace o Dumasovi.
Jo a jde o detektivku z prostředí antikvářů.

22.08.2019 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kniha pro ty komu se líbí mystické příběhy, pro ty kdo mají rádi zvířata, zvláště koně. Podle mě to není knížka pro každého, ale já se začetla a dokonce i slzu uronila (ale já jsem citlivka).

23.07.2019 5 z 5

Příběhy z korfských uliček Příběhy z korfských uliček Pavla Smetanová

Fajn čtení na léto. Když tam nemůžu letět, mohu si o tom aspoň přečíst. Pokud jeden příběh nedočtu, nic se nestane. Pokud to týden nebudu číst, nic se nestane. Dobře se čte po chvilkách.

23.07.2019 4 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Není nutné znát školní prosředí, aby se člověk bavil. Je to o hloupých vyhláškách a byrokracii. Často je začátek knihy lepší než konec, tady se mi to zdálo spíše naopak. Trochu mi to připomnělo Neschopnost.

13.02.2019 5 z 5

Trýznivé město Trýznivé město Daniela Hodrová

Velmi zvlášní styl a jazyk. Nejdříve jsem byla nadšená. Potom jsem nemohla dočíst. Zkoušela jsem číst při cestování dopravou, číst večer, číst v klidu se sklenkou vína, ale bylo to k nepřečtení.

07.02.2022 2 z 5